Προς το περιεχόμενο

Μοντες πεταλιων σην ελλαδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια κ χαρα παιδια!

 

Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε υποψιν καποιους στη ελλαδα που να ασχολιουνται πολυ ζεστα με mods  σε πεταλια. Δε μιλαω απλα για μετατροπες σε true bypass, led installation κτλ αλλα να αναλαμβανουν πιο πολυπλοκες τροποποιησεις σε γνωστα πεταλια που ειναι μεν στανταρ κ συνηθισμενες αλλα που απαιτουν κ πολυ καλη γνωση του κυκλωματος του πεταλιου, κατι σαν τον analog.mike κ τον howard davies δλδ.

 

Ρωταω γιατι για πολλους απο τους γχωριους κατασκευαστες δεν ειναι συμφερον σε χρονο κ χρημα να τροποποιηουν  (ειδικα modulation πεταλια) κ ηθελα να δω αν υπαρχει κστι εξειδικευμενο στη ελλαδα :-)

 

ευχαριστω προκαταβολικα :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώσεις εχουν ΣΙΓΟΥΡΑ....

Χρόνο ν ασχοληθούν με αυτό που εσυ ΑΚΡΙΒΩΣ ζητάς δεν ξέρω αν θα βρείς...

 

Μα αυτο εγραψα, οποτε ρωτησα ποιοι εχουν καποια ειδικευση επι αυτου :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με τον Μιχάλη Κ.  (το noiz username του είναι davidgilmour ή παρόμοιο). Αν έχεις δει τα Cornish-clones που βάζει στις Αγγελίες, θα καταλάβεις τί μπορεί να σου φτιάξει ή να σου μοντάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλα με τον Μιχάλη Κ.  (το noiz username του είναι davidgilmour ή παρόμοιο). Αν έχεις δει τα Cornish-clones που βάζει στις Αγγελίες, θα καταλάβεις τί μπορεί να σου φτιάξει ή να σου μοντάρει.

 

+1  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να βοηθούσε αν μας έλεγες τι έχεις στο μυαλό σου

 

Σκεφτομουν σε πρωτη φαση να δω αν γινονται εδω τα μοντς α λα howard davies  σε ενα electroharmonix deluxe electric mistress που εχω (διορθωση volume drop, αλλαγη του ηχοχρωματος  πιο vintage specs καθως το τωρινο ει αι αρκετα σκοτεινο, μετα χρειαζεται καλυμπραρισ α των τριμ ποτς με παλμογραφο κτλ) δεν ειναι κατι τετριμενο δλδ για καποιον που δεν το χει ξανακανει.

 

ισως απλα πρπει νς ψαξω να βρω στα μταχειρισμενα καποια λιγο πιο παλια εκδοση του πχ γυρω στο 2000 με 2004, νομιζ ω πως ηταν λιγο πιο κοντα στο  ηχο που θελω.

 

σε δευτερη φαση ισως να κανα κανα vibraro mod στο small clone μου που ειναι κατι πολυ πιο απλο απο το παραπανω.

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώσεις εχουν ΣΙΓΟΥΡΑ....

Χρόνο ν ασχοληθούν με αυτό που εσυ ΑΚΡΙΒΩΣ ζητάς δεν ξέρω αν θα βρείς...

 

Δεν ξέρω κανέναν έλληνα που να έχει γνώσεις σε ψηφιακά πετάλια και ειδικά modulation που ζητάει ο φίλος μας. Όταν το είχα ψάξει για το Line 6 MM4 μου, το είχα στείλει σε έναν Γερμανό που και έκανε εξαιρετική δουλειά και ήταν και φθηνότερος από τους JHS και λοιπούς...

 

Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι από τότε; Αν ναι, όποιοι γνωρίζετε τάτοια άτομα, βάλτε κανένα όνομα / στοιχεία επικοινωνίας , να μην στέλνουμε έξω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κανέναν έλληνα που να έχει γνώσεις σε ψηφιακά πετάλια και ειδικά modulation που ζητάει ο φίλος μας. Όταν το είχα ψάξει για το Line 6 MM4 μου, το είχα στείλει σε έναν Γερμανό που και έκανε εξαιρετική δουλειά και ήταν και φθηνότερος από τους JHS και λοιπούς...

 

Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι από τότε; Αν ναι, όποιοι γνωρίζετε τάτοια άτομα, βάλτε κανένα όνομα / στοιχεία επικοινωνίας , να μην στέλνουμε έξω.

 

 

 

Γεια χαρα tamtam,

 

εγω δε μιλησα για ψηφιακα πουθενα, μιλησα για old school αναλογικοτατα modulation πεταλια οπως ειναι κ το deluxe electric mistress, σ ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως! Για να δουμε αν εχει αλλαξει κατι!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου