Προς το περιεχόμενο

Mess of memories (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να γράψω ένα απλό κομμάτι να ξελαμπικάρω και να διασκεδάσω (πέρασα κάτι τώρα τελευταία) και μου βγήκε αχταρμάς. Χιλιογραμμένα progressives, ρυθμοί και μελωδίες, από rock & roll μέχρι hard rock και easy listening music! Μου βγήκε "λίγο" μεγάλο, 5.21 sec, αλλά γούσταρα την όλη διαδικασία, οπότε......Έχει μερικά λαθάκια, αλλά δεν πειράζει.... ::)  https://soundcloud.com/cigaret13/mess-of-memories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει το τυχόν ασύνδετο του πράγματος (αν υπάρχει) αλλά το γεγονός ότι ακούγοντάς το καταδιασκέδασα, ευχαριστήθηκα ρε παιδί μου.

 

Το λέω αυτό, γιατί έχεις τρόπο να περνάς το πώς αισθάνεσαι στον ακροατή!

 

Πολύ σπάνιο πράγμα αυτό!

 

ΕΥΓΕ!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Στράτος με κάλυψε πλήρως!

Πραγματικά είναι φοβερό αυτό το πράγμα να περνάς τα συναισθήματά σου στον ακροατή.

 

Μπράβο Φώτη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To..έχει μερικά λαθάκια.....είναι το μεσαίο μου όνομα. :) Μη μασάς.

 

Τα θέματα, το ένα μετά το άλλο, με κάνουν και χαμογελώ πλατιά. Στο 3.12....τι ωραία

έκπληξη. Από το 3.56 και μετά, γουστάρω ιδιαιτέρως. Μου θυμίζει και κάπως ανεπαίσθητα

Wishbone Ash.

 

Μπράβο Φώτη. Μη μασάς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στράτο, Δημήτρη και Σπύρο(; ) ευχαριστώ για την υπομονή και την αν(τ)οχή σας να το ακούσετε και να σχολιάσετε! 

To..έχει μερικά λαθάκια.....είναι το μεσαίο μου όνομα. Μη μασάς.
  Τα λάθη, φίλτατε  pipityri, έγιναν εσκεμμένα για μην σας "θαμπώσω" με την παικτική μου δεινότητα και για να ακουστεί "γήινο" το κομμάτι...... :P ::) :-X ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να γράψω ένα απλό κομμάτι να ξελαμπικάρω και να διασκεδάσω (πέρασα κάτι τώρα τελευταία)

Eλπιζω να ειναι κατι που περασε.

Και το κυριοτερο,αφου γουσταρες και διασκεδασες τα αλλα περιττευουν.

 

Οσο για το "χιλιοπαιγμενα" και τα τοιαυτα υπαρχει τιποτα πια που δεν ανηκει σ'αυτη την κατηγορια περα απο ελαχιστα πραγματα,η απολυτη παυση ισως? ;D ;D ;D

Οσο και να εχει ακουστει ομως κατι,αν εχεις τον τροπο το κανεις να ακουγεται πρωτοτυπο.

Τον εχεις νομιζω διοτι κι αυτο το κομματι εχει τα δικα σου χαρακτηριστικα στο παιξιμο και το γραψιμο.

Κι ενω σε αλλα παλαιοτερα,τα μερη των κομματιων,μερικες φορες,δεν εδεναν απολυτα μεταξυ τους,σε τουτο εδω συμβαινει το αντιθετο.

Ολα ρεουν ομορφα και δεν κουραζουν καθολου,στα δικα μου αυτια τουλαχιστον,τα διαφορα μερη.

Πολυ με αρεσε φιλε,πολυ ομως!!  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο ειλικρινά το κομμάτι δεν με κούρασε καθόλου, "δανείστηκα" chord progressions από τα βάθη του μυαλού μου :o :o :o.   Σολάκια, αυτοσχεδιασμοί της πλάκας όπως πάντα :P, μιά κονσέρβα ντραμς με λίγες αλλαγούλες και voilà. Στο μπάσο μόνο, έδωσα λίγη περισσότερη προσοχή, εν συγκρίσει με άλλα κομμάτια μου.

Κι ενω σε αλλα παλαιοτερα,τα μερη των κομματιων,μερικες φορες,δεν εδεναν απολυτα μεταξυ τους,σε τουτο εδω συμβαινει το αντιθετο.

Ολα ρεουν ομορφα και δεν κουραζουν καθολου,στα δικα μου αυτια τουλαχιστον,τα διαφορα μερη

Ίσως γιατί δεν το "πρόσεξα" καθόλου, έβγαινε αβίαστα.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόσπασμα από το 02:00 εως 02:40 χρήζει περαιτέρω "συσκευασίας".. 8)

? ? ? ? ?  ???  Εγκώ από χωριό είμαι, ντεν καταλαβαίνει...... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

? ? ? ? ?  ???  Εγκώ από χωριό είμαι, ντεν καταλαβαίνει...... ::)

Γιατί εγώ από που είμαι..?

 

Εννοώ οτι είναι ένα θέμα(μελωδία κυρίως) που μπορεί να αναπτυχθεί αυτόνομα καί να βρεί το δρόμο του..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου