Προς το περιεχόμενο

Πάει και ο Joe Cocker


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Μας άφησε και ο Joe Cocker στα 70 του.

 

Ο ατζέντης του, Barrie Marshall επικύρωσε πως πέθανε απο κάποια αρρώστια που δεν αναφέρθηκε μέχρι στιγμής.

Ο άνθρωπος που έκανε εντύπωση στο Woodstock με την μοναδική του ερμηνεία στο With a little help from my friends των Beatles.

Βαθιά εθισμένος στα ναρκωτικά για ένα μεγάλο διάστημα της ζωής του, "καθάρισε" κάποια στιγμή στα 80΄ς για να συνεχίσει μια επιτυχημένη καριέρα μέχρι πρόσφατα.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μολις το διαβασα κι εγω στο FB και δυστυχως δεν ειναι απο εκεινα τα κακοηθη ψεματα που κυκλοφορουν κατα καιρους για διαφορους. Κριμα. :(

 

"On 22 December 2014, Cocker died of lung cancer at his home in Colorado at the age of 70".

Wikipedia

 

RIP

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, ρε π@ύστη μου, κρίμα, πολύ κρίμα.

 

Το χαρακτηριστικό του ήταν ότι οι διασκευές που έκανε, ήταν ίσως και καλύτερες από τα πρωτότυπα κομμάτια!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρακτηριστικό του ήταν ότι οι διασκευές που έκανε, ήταν ίσως και καλύτερες από τα πρωτότυπα κομμάτια!
+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διασκευή στο τραγούδι των Beatles στο Woodstock είναι ίσως η καλύτερη διασκευή που έχω ακούσει σε οποιοδήποτε τραγούδι, όποιος δεν την έχει ακούσει και δει ας μη χάσει αυτή έστω τη θλιβερή ευκαιρία να την αναζητήσει.

 

Με όλο το σεβασμο στα σκαθάρια (και στον κάθε αυθεντικό συνθέτη και ερμηνευτή) πιστεύω πως δεν υπάρχει καν συζήτηση ως προς το ποια εκτέλεση είναι καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου