Προς το περιεχόμενο

SOS 'Όταν συνδέω την κάρτα ήχου δεν παίρνω ήχο..Γιατί;


ΜήτσοςMusic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέω κανονικά την κάρτα ήχου στον υπολογιστή (με USB)., την εγκατέστησα κλπ.,ανοίγω πρόγραμμα,πάω preferences διαλέγω την κάρτα ήχου..παίρνω σήμα κανονικά αλλά ήχος πουθενά..και όχι μόνο στο πρόγραμμα..αλλά σε οτιδήποτε αρχείο ήχου ανοίγω...παίζει κανονικά..δείχνει σήμα αλλά δεν έχω ήχο..(σε κάποια φάση νόμιζα ότι έκανα κάποια βλακεία και απλά την ξεσύνδεσα από τον υπολογιστή και πήγα στην επίλυση προβλημάτων για να πάρω ήχο πάλι από τα ηχεία μου)..Από ότι ξέρω πρέπει να τα συνδέσω σε ηχεία(monitors που δυστυχώς δεν έχω) ή σε headphones αλλά με μεγάλο καρφί(κάτι που επίσης δεν έχω)..Δεν υπάρχει περίπτωση να συνδέσω την κάρτα απλά για ηχογράφηση και να παίρνω ήχο από τα ηχεία του υπολογιστή μου(ή άμα συνδέσω headphones με μικρό καρφί στο pc);;Πρέπει αναγκαστικά να τα συνδέσω στην κάρτα;;Α,και πως μπορώ να διαλέξω το πότε θα παίρνω ήχο από τα ηχεία του pc και πότε από την κάρτα;;Ευχαριστώ..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχνα την παλιά (εσωτερική) κάρτα ήχου, τώρα θα δίνεις και θα παίρνεις ήχο από την καινούρια, στην οποία θα συνδέεις και τα ηχεία σου.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου