Προς το περιεχόμενο

Πρώτο Stage Piano


ex-guitalele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. θέλει να αγοράσει η κοπέλα μου το πρώτο της stage piano αλλά δίνει μέχρι 300 ευρώ και δεν ξέρω τι παίζει σε αυτήν την κατηγορία τιμών.  :P 8

 

Με μία μικρή αναζήτηση βρήκα ελάχιστα σε αυτήν την τιμή, σας τα παραθέτω εδώ κάτω.

 

Να σημειώσω ότι είναι αρχάρια και θέλει 88 πλήκτρα βαρυκεντρισμένα (όσο γίνεται τέλος πάντων).

 

Έχετε καμιά ιδέα;  :)

 

http://www.thomann.de/gr/thomann_dp25.htm

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/SET-FAME-SP-5100-Stage-Piano-Set-incl.-stand-book/art-KEY931 (αυτό μάλιστα περιλαμβάνει και ωραία βασούλα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να αποφύγεις αν μπορείς τα φθηνά κινέζικα. Συμβουλη μου ψάξε καλύτερα για κανένα Yamaha p35 μεταχειρισμένο η κάτι λίγο παλιότερο, ποιοτικό και επώνυμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν θα 'θελα να πάω σε μεταχειρισμένο, ειδικά σε πιάνο...

 

Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο; Γιατί έχω πολύ καλό κινέζικο εξοπλισμό γενικά, δεν μου λέει κάτι  :P  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιταγα και την λυση kontakt και βαρυκεντρισμενου midi που θα ηταν χρησιμο και αργοτερα (plus μεταπωληση) σε σχεση με ενα τοσο φθηνο "πιανο".

Υπαρχει και η περιπτωση να μην της αρεσει η ιδεα του να εχει να κανει με υπολογιστη το ολο ζητημα δεν ξερω αλλα προσωπικα ακομα και ενα φθηνο rompler + 88αρι midi θα το θεωρουσα πιο καλη επενδυση απο πιανο του thomann :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιταγα και την λυση kontakt και βαρυκεντρισμενου midi που θα ηταν χρησιμο και αργοτερα (plus μεταπωληση) σε σχεση με ενα τοσο φθηνο "πιανο".

Υπαρχει και η περιπτωση να μην της αρεσει η ιδεα του να εχει να κανει με υπολογιστη το ολο ζητημα δεν ξερω αλλα προσωπικα ακομα και ενα φθηνο rompler + 88αρι midi θα το θεωρουσα πιο καλη επενδυση απο πιανο του thomann :P

 

Μπα δε νομίζω, δεν έχει και καλό σύστημα για cubase, kontakt κλπ...

 

Επίσης αν το θες μόνο για πιάνο δεν λέει κάθε φορά που θα θες να παίξεις να ανοίγεις πιάνο, υπολογιστή, cubase (παράδειγμα), kontakt, να φορτώνεις το library και μετά να παίζεις... Μανίκι  :P

 

Για καινούργιο θα έλεγα μονο το Casio cdp120 που όμως είναι λίγο παραπάνω, στα 350ευρώ.

http://www.thomann.de/gr/casio_cdp120.htm

 

Μμ, ναι αυτό φαίνεται καλύτερο, μήπως το 'χεις ή το 'χεις δοκιμάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το'χω δοκιμάσει στην αντιπροσωπεία της Casio στο Χαϊδάρι (Λ. Καβάλας).

Πιστεύω θα υπάρχει ακόμη διαθέσιμο σαν demo, κάνε ένα τηλέφωνο αν θες.

Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι άλλο καλύτερο αν και δυστυχώς έχουμε ξεπεράσει ήδη τα 300ευρώ που έθεσες αρχικά ως όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Το'χω δοκιμάσει στην αντιπροσωπεία της Casio στο Χαϊδάρι (Λ. Καβάλας).

Πιστεύω θα υπάρχει ακόμη διαθέσιμο σαν demo, κάνε ένα τηλέφωνο αν θες.

Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω να βρεις κάτι άλλο καλύτερο αν και δυστυχώς έχουμε ξεπεράσει ήδη τα 300ευρώ που έθεσες αρχικά ως όριο.

 

Ήρθε σήμερα!

 

Άρκετά καλό, ωραίο feeling στα πλήκτρα ο ήχος μέτριος αλλά μην ξεχνάμε και τα χρήματα...

 

Πολύ καλή value for money επιλογή, ευχαριστώ πληκτρολόγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου