Προς το περιεχόμενο

Blade Runner - The Final Cut (New Trailer)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ridley Scott:

This new trailer captures the essence of the film and I hope will inspire a new generation to see Blade Runner when it is re-released across the UK on 3 April.

 

Starring Harrison Ford, Rutger Hauer, Daryl Hannah and Sean Young and featuring an iconic Vangelis score, Ridley Scott’s classic sci-fi opus is one of modern cinema’s most influential films. A grand cinematic synthesis of sound, image and thought-provoking drama Blade Runner: The Final Cut is an unforgettable experience that demands to be seen on the big screen.

Ελπιζω να το φερουν και στην Ελλαδα. popcorn_at_cinema.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα μπορούσε να έχει γυριστεί χθες, κάνοντας σκόνη οτιδήποτε παρόμοιο έχω δει εδώ και .... χρόνια. Μπράβο ρε Καταράχτη.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να έχει γυριστεί χθες...

Οντως. Αυτο σκεφτηκα κι εγω μολις εβλεπα το trailer. Πολυ μπροστα απο την εποχη της η ταινια. Κι απ'οτι βλεπω εχουν κανει φοβερη δουλεια στην εικονα και στον ηχο. Μενει να δουμε/μαθουμε αν αυτη η version ειναι η Final Cut του 2007 ή μια πιο καινουργια version. Μεχρι τωρα νομιζω οτι ηδη υπαρχουν 7 versions της ταινιας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενει να δουμε/μαθουμε αν αυτη η version ειναι η Final Cut του 2007 ή μια πιο καινουργια version. Μεχρι τωρα νομιζω οτι ηδη υπαρχουν 7 versions της ταινιας.

 

Είδα μία "σκηνή" (στο τρέηλερ) που δεν έχω ξαναδει. Την ώρα που πηδάει ο Ντέκαρτ προς το απέναντι κτήριο, δύο θηλυκά μανεκέν (από προφανώς άλλη σκηνή) στρέφονται προς τα αριστερά μας, σα να κοιτάζουν προς τα εκεί. Το έχεις ξαναδεί αυτό, ή είναι όντως κάτι καινούργιο;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να έχει γυριστεί χθες, κάνοντας σκόνη οτιδήποτε παρόμοιο έχω δει εδώ και .... χρόνια.

 

Χαλαρά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις ξαναδεί αυτό, ή είναι όντως κάτι καινούργιο;

Θα σε γελασω, δεν θυμαμαι. Εχω να δω την ταινια αρκετα χρονια, και δεν θυμαμαι και ποια version εχω σε DVD. Οπως εγραψα παραπανω υπαρχουν 7 versions της ταινιας με πολλες προσθετες ή κομμενες σκηνες, και αναλογα την version που εχει ο καθενας μας, εχει δει μερικα διαφορετικα πραγματα. Τωρα το γιατι εγιναν 7 versions ειναι μια αλλη ιστορια που δεν ειναι του παροντος να συζητηθει. Παντως, οποια version και αν ειναι, το σιγουρο ειναι οτι παλι θα μας καθηλωσει. Το παρακατω διδυμο εφτιαξε ενα αριστουργημα. :-*

 

V_S.png

Vangelis & Ridley Scott στο στουντιο του πρωτου στο Παρισι, 1991-92

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου