Προς το περιεχόμενο

Marshall mg15fx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια...εχω αυτον τον ενισχυτη αλλα ειμαι απογοητευμενος απο τα βρωμικα καναλια overdrive και distortion...πολυ λασπη....υπαρχει περιπτωση με καποιο πεταλακι να διορθωθει η κατασταση η να κοιταξω για λαμπατο?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια...εχω αυτον τον ενισχυτη αλλα ειμαι απογοητευμενος απο τα βρωμικα καναλια overdrive και distortion...πολυ λασπη....υπαρχει περιπτωση με καποιο πεταλακι να διορθωθει η κατασταση η να κοιταξω για λαμπατο?ευχαριστω

Είχα τον MG30FX και δεν προκειται να αλλάξει κάτι οσα πατάλια και να βάλεις.Εγώ τον εδωσα πήρα μοντελινγ και παλι τον εδωσα και πήρα λαμπατο μικρό και τέλος.... Για να μην μπεις και εσυ σε τέτοια διαδικασία δωστον και παρε λαμπατο με καποια πετάλια (τα joyo είναι φτηνά και καλά) .

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

 

εχω τον ιδιο μονο που ο δικος μου ειναι DFX15 μοντελο του 2007...

παρα πολυ αξιολογοι ενισχυτες σε σχεση τιμη-αποδοση.

οντως τα βρωμικα του ειναι λιγο ξυραφια κ εγω χρησημοποιω σαν booster ενα boss sd-1 η ενα bad monkey κ ισορροπει το θεμα...αλλα ειναι κ θεμα ρυθμισεων παντα κ τον χρονο που θα ξοδεψεις για να πετυχεις τον ηχο σου.

Το εχω σαν δευτερο ενισχυτη εξασκησης κ ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο αυτον.

επισης τι μοντελο ειναι ο δικος σου,γιατι ειχα ακουσει οτι οι καινουργιοι απο το 2010 κ περα δεν ηταν τοσο αξιολογοι...

τελος,για τον λαμπατο που ειπες...ειναι δυο ασυγκριτα πραγματα...αλλο ηχο ζεστο η λαμπα αλλο το τρανζιστορ..

 

φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια..δηλαδη καλυτερα να παω για λαμπα κατευθειαν...δεν ξερω πολλα γι αυτο ρωταω..ειναι καλυτεροι σε σχεση με τρανζιστορ ε?εχετε να πρωτεινετι καποιον γυρω στα 100-150 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια..δηλαδη καλυτερα να παω για λαμπα κατευθειαν...δεν ξερω πολλα γι αυτο ρωταω..ειναι καλυτεροι σε σχεση με τρανζιστορ ε?εχετε να πρωτεινετι καποιον γυρω στα 100-150 ευρω?

http://smart.noiz.gr/details.php?id=244681 χωρίς να εχω καμία σχεση με την αγγελία σε αυτά τα χρήματα για να αγοράσεις καινουριος δεν υπάρχει.

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις κ ρωτας γιατι ετσι μαθαινεις κ ετσι μαθαμε ολοι...

Η λαμπα ειναι ανωτερη του τραντζιστορ για πολλους λογους που χρειαζεται αναλυση

η οποια σιγουρα θα υπαρχει αν ψαξεις στο νοιζ..για 100 κ 150€ λαμπα δυσκολο το βλεπω,εκτος αν βρεις μεταχειρισμενο σε λιγα watt..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.artmusic.gr/petali-joyo-jf-308-golden-face-marshall-amp-simulator-p-1298.html Εαν είσαι Αθήνα πήγενε εδώ και εχει αρκετα πετάλια στημένα για δοκιμες σε λαμπατο και δοκίμασε ... Εαν θέλεις τον ενισχυτή για σπίτι και τα 5 watt είναι πολλά

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου