Προς το περιεχόμενο

Gibson Replica για ορίτζιναλ σε μαγαζί στη Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έπεσα πάνω σε μια περίεργη φάση σε ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη (ΠΜ για όνομα). Μπήκα να ρωτήσω για κάτι εντελώς άσχετο και πέφτει το μάτι μου σε δύο Gibson στον τοίχο. Μια V ψιλοχτυπημένη και μια Les Paul Custom Silverburst. Ρωτάω τιμές (πάντα το κάνω μιας και έχω ήδη δύο Gibson και αν βρω καμιά ευκαιρία με ψήνει να χτυπήσω) και μου λέει 400 η V μεταχειρισμένη και γύρω στα 900(!!!) η Custom, second hand κι αυτή. Αφού μου πέσαν σαγόνια κλπ. ξαναπάω σήμερα και τις βλέπω καλύτερα. Η V ήταν bolt on, χιλιοχτυπημένη, πουθενά στάμπα μέιντ ιν Ούσα και σειριακός και είχε και scarf neck joint που απ' όσο ξέρω δεν κάνει η Gibson και είναι και ο λόγος που σπάνε τα headstock. Η δε Custom είχε και στάμπα και σειριακό, ο οποίος μάλιστα βγάζει ότι αντιστοιχεί σε κιθάρα του 2005, όμως μου βρώμαγε μούφα μιας και είχε ROSEWOOD ΤΑΣΤΙΈΡΑ. Τελικά μαθαίνω πως πωλείται 400 ευρώ, ενώ ο τύπος στο μαγαζί (διαφορετικός από την άλλη φορά) μου λέει ότι είναι καινούρια και χαρακτηριστικά σημειώνει πως "έχει και Les Paul που κάνουν και 5 χιλιάρικα" (άσχετο δηλαδή). Να σημειώσω πως είμαι νεαρός στην ηλικία και να νόμιζε ότι θα βρει κοροϊδάκι. Θέλω να μάθω την άποψη σας πάνω στο θέμα και αν αξίζει να τον κράξω προσωπικά/το αναφέρω σε φίλους που έχουν μαγαζιά με όργανα κλπ... Τελικά ούτε αυτό που ήθελα να πάρω δε θέλω να αγοράσω, ενώ και μια Hamer που έχει τη φοβάμαι αν και είναι πολύ ωράια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι αυτα τα πραγματα πρεπει να λεγονται χωρις υπαινιγμους, με ονομα και διευθυνση, αν καποιος εμπορος κατηγορηθει αδικα μπορει να υπερασπιστει τον εαυτο του  δημοσια… αν παλι καποιος  πουλαει μαϊμουδες πρεπει να γινεται βουκινο το λιγοτερο,

Τελικά ούτε αυτό που ήθελα να πάρω δε θέλω να αγοράσω, ενώ και μια Hamer που έχει τη φοβάμαι αν και είναι πολύ ωράια.

εννοειται οτι δεν αγοραζεις απο εκει… οχι γιατι μπορει να ειναι και τα αλλα πραγματα που σε ενδιαφερουν μαϊμουδες… αλλα γιατι αυτους δεν τους πληρωνεις… δεν πας εκει…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε megajim να πεις επωνυμα το καταστημα στο tthread αν συμβαινει να σου πουλανε μουφα για μουφα δεν τρεχει κατι να πα να μπιπ και η Gibson και η πολιτικη της που δεν αφηνει τα μαγαζια να πουλαν τις κιθαρες της αν ειναι μουφα κ στη πουλαν για original προφανως και ειναι απατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petersp όχι δεν είναι πολυόροφο το κατάστημα, σε εκείνο που λες μου είπαν ότι οι Studio ειναι κινεζικές  (άλλη φορά έγινε αυτό). Αν θες να σου πω ποιο είναι στείλε μου μήνυμα!

Blue monk αν δεν πάρω οκ από τη διαχείριση δε θέλω να το πω έτσι, για να μην γίνει κάνα θέμα. Μπορώ σε όποιον θέλει να του πω με ΠΜ, να πάτε κι εσείς να τις δείτε!

Edit επειδή απάντησε και ο Miii: αν πάρω οκ από διαχείριση το λέω. Προφανώς και είναι απάτη ρε συ, απλά ήθελα να ενημερωθεί η κοινότητα εδώ πρώτα και να πάρω και τις γνώμες των υπολοίπων για το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε megajim να πεις επωνυμα το καταστημα στο tthread αν συμβαινει να σου πουλανε μουφα για μουφα δεν τρεχει κατι να πα να μπιπ και η Gibson και η πολιτικη της που δεν αφηνει τα μαγαζια να πουλαν τις κιθαρες της αν ειναι μουφα κ στη πουλαν για original προφανως και ειναι απατη

 

 

 

Φιλοσοφημενο  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φιλοσοφημενο  ::)

Ναι μου πήρε λίγη ώρα να καταλάβω τι εννοεί ο φίλος, μάλλον εννοεί πως αν την έδινε για ρέπλικα δεν θα υπήρχε θέμα  (που και πάλι δε ξέρω πόσο καλό είναι για ένα κατάστημα όταν υπάρχουν και οι επιφον) ενώ τώρα που τη δίνει για ορίτζιναλ είναι απάτη. Αυτό με την πολιτική της Gibson δε το έπιασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν εχει Gibson αντιπροσωπεια πλεον οποτε ολα τα μαγαζια παιρνουμε τα @@ μας η απλα αλλαζουνε φπα αγοραζοντας απο thomann και σεις λετε τον π...τ αφησα χ...χιλιαρικα,το bon ειναι πλεον μονο dealer που σημαινει οτι πουλαει μονο στο καταναλωτη κσι οχι χονδρικη επισης dealer ειναι και ο νακας πλεον τωρα αν θελετε τη γνωμη μ στηριξτε τους γτ?για να μπορουν να φερνουν οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα και απο τις υπολοιπες εταιρειες που αντιπροσωπευουν ωστε να μπορουμε τα υπολοιπα καταστηματα να εχουμε ποικιλια,να βλεπετε να δοκιμαζετε πραγματα,τωρα στο θεμα κοστους πλεον παιδια οι τιμες ειναι ιδιες με γερμανια τη βγαζουμε ετσι τα καταστηματα τα @@ μας  ,παιδια τα μουσικα οργανα ειναι ισως ο κλαδος με το λιγοτερο κερδος αφηστε το χρημα στη χωρα παιδες αυτα τα λιγα μπας και κρατηθει κανα μαγαζι να λετε καλημερα για καμια χορδη και να δοκιμαζετε καμια κιθαρα τα πραγματα στο χωρο ειναι απλα χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου