Προς το περιεχόμενο

PASTICCIO TAO: Δεν είναι μπάντα, είναι ιδέα.


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκεκριμένα, είναι μια ιδέα στο μυαλό του αξιότιμου κυρίου Αντρέα Ρούπα, την οποία σκοπεύει προσεχώς να μπαντοποιήσει.

 

Εδώ, με τέχνη περισσή, θράσος ακόμα περισσότερο και με λίγη βοήθεια από τους φίλους του, παντρεύει το Jungle Boogie με το Sunshine of Your Love.

 

 

Αφροδίτη Παπαχριστοδούλου – Φωνή

Ευριπίδης Διονυσιάδης – Μπάσο

Χάρης Κούνουπας – Ντραμς

Αντρέας Ρούπας – Κιθάρα, πλήκτρα, διασκευή, ενορχήστρωση, παραγωγή.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραίο ξεκίνημα μέρας! Μπράβο σας βρε Χάρη, "την καταβρήκα"......Τι να πρωτομνημονεύσω; τα παιξίματα;, την παραγωγή;, την σύνθεση-ενορχήστρωση;, τον κρυψίνους τυμπανοκρούστη; :o, την φωνή και τα βλέματα (παιχνιδίσματα με την κάμερα) της Αφροδίτης; ;), το πολύ ωραίο βίντεο; Όσο και να έψαξα ::) :P, προσωπικά δεν βρήκα τίποτα αρνητικό*! Εύγε!                                                                                                                                                          *Το PASTICCIO TAO μου έκατσε λίγο βαρύ, αλλά λεπτομέρειες..... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια! You 're too kind! :)

 

A, και ο τυμπανιστής δεν είναι κρυψίνους, είναι κρυψικράνιος! Για κάποιο λόγο, ο φωτιστής τον υποχρέωσε να φορέσει καπέλο. Είχε κάτι προβλήματα με ανακλάσεις λέει και παπαριές! ;D

 

Επίσης, το pasticcio δεν αναφέρεται στο γνωστό ...διαιτητικό έδεσμα. Είναι ιταλικός μουσικός όρος. Αλήθεια, είναι. Γκουγκλ ιτ. ;D    

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια! You 're too kind! :)

+1

He's too kind !

 

 

Καρεκλάδες, φλώροι, πιάνετε και στο στόμα σας τον Κλάπτον.

 

Μάθαμε πλέον με το κλικ στ' αυτάκι; ε; ε;

Τέλος πάντων....

Μου αρέσατε.

Πολύ.

ρίλι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιάνετε και στο στόμα σας τον Κλάπτον

Α, όλα κι όλα... Τον Clapton τον σέβομαι, τον θαυμάζω, μπορώ να τον ακούω για ώρες, αλλά στο στόμα μου δεν τον βάζω!

 

Μάθαμε πλέον με το κλικ στ' αυτάκι; ε; ε;

Ου, καιρό τώρα. Αν θέλεις μπορώ να σου δείξω, μπας και βελτιώσεις κι εσύ το time σου!  ;D

 

Μου αρέσατε.

Πολύ.

ρίλι.

Σιγά που σου αρέσανε αυτές οι γκιραπιές, παλιοροκά, Μποναμάσα! ;D Έλα πες την αλήθεια, μόνο η Αφροδίτη σου άρεσε, που είναι γλυκιά, σκερτσόζα και - κυρίως - φωνάρα. Τώρα, είναι μουσικά κριτήρια αυτά;  ;D

 

Υ.Γ. Φχαριστούμε Κωστάκη! :-*

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαίσιο και σαν ιδέα και μουσικά. Ωραίοι μουσικοί, θαυμάσια τραγουδίστρια (και ευειδής).

 

 

 

 

Βέβαια αν ήταν και το τραγουδιστικό μέρος πάνω στο Jungle boogie (ή τουλάχιστον σ' ένα μέρος του) θα μ' άρεσε ακόμη περισσότερο δηλ 10΄.  ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία παιγμένο, γκρουβάτο τζαζοφάνκυ. Δυστυχώς το vocal line του sunshine of your love, με κάνει πλέον να βγάζω σπυράκια αλλά αυτό είναι δικό μου θέμα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαρη τι εγινε εγινες διασημος ,γυριζεις και βιντεο κλιπ?χαχαχα

Λοιπον ωραιο ,πολυ ωραιο το αποτελεσμα και τωρα καταλαβα καλυτερα το θεμα με την Λεσπολλ ,ξες εσυ.Θα τα πουμε και τηλεφωνικα.Εχω και γω να σου πω καμποσα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε είστε ωραίοι εσείς  8) 

 

Και γκρούβα και άποψη και όλα τα καλά- παιξίματα, τραγουδίσματα κλπ.

 

Μου άρεσε πολλάν λαίμαι...

 

Ο ντράμερ ποιος είναι; Μου φάνηκε γνωστή φυσιογνωμία...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Καλά να έχεις τον Haris στην μπάντα και να μην τον εμπιστεύεσαι να σε σκηνοθετήσει; Σε τι εποχές ζούμε...  ;D :-*

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου