Προς το περιεχόμενο

Radiant Alligator Smile-pipityri.


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Από την εξοχή λοιπόν,μοιράζομαι μαζί σας ένα ακόμα τεμάχιο που προέκυψε κατά την δεύτερη μουσική συνεύρεση μερικών φίλων-για την προσωπική μας διασκέδαση/ψυχαγωγία και την σε πραγματικό χρόνο αναζήτηση κοινού εδάφους.Δεν πρόκειται για το μισάωρο που υποσχέθηκα/απείλησα με,μην τρομάζετε. ;D

Τα στοιχεία των εμπλεκομένων βρίσκονται στο λινκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δροσερότατον. Ότι έπρεπε για την εποχή. Και το αρμονίκο περιβάλλον δημιουργεί ήρεμο κλίμα. Τα παιξίματα είναι πολύ ωραία, (συνηθισμένο για σας).

 

Έτσι για να ξέρουμε περπου, σύμφωνήσατε κάτι πριν παίξετε για το πως θα κινηθειτε περιπου σαν γενικο πλαίσιο ή βασιστήκατε ολοκληρωτικα στο ενστικτο?  ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο πραγματικα.

 

Τα Μακλαφλινικα επισης,πολυ μ'αρεσαν.

Με ωραιες δυναμικες ολη η μπαντα.

 

Αυτο παντως με το αλλο παρεα το ξεπερνανε το 30αρι.

Πλουτος. ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά πήγες για spa στα δάχτυλα? :o :o

 

 

D mixolydian? ;D ;D

 

Sweet Home Alabama afto ine? ;D ;D

 

 

Μπράβο ρε παιδιά σε όλους (τώρα θα μπει κι ο zapatistas  ;D), πολύ ωραία μπάντα.

 

Τώρα για σένα κυρ pipityri μου, τα σχόλια περιττεύουν.

Από τους καλύτερους μουσικούς στην Ελλάδα τουλάχιστον (μην πω και παραέξω).

 

Τα Μακλαφλινικα επισης,πολυ μ'αρεσαν.

Είπαμε, είναι συγγενείς πρώτου βαθμού.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αφού δεν μπορείς να παίξεις γρήγορα, τι το κουράζεις...;  ;D  Σοβαρά τώρα.... εισαγωγάρα Spathas-Mountains (για καλό το λέω), όργανο που μου έφερε σε Jon Lord (μπράβο Zapatistas! ), μπάσο-τύμπανα βράχος, "καθαρή" παραγωγή και φυσικά εσύ για  ~16:40 λεπτά να οργιάζεις.......Πολύ καλό, δεν το περίμενα αλλά μ'άρεσε.....  :-X  Ερώτηξις, τα δάχτυλα του αριστερού όταν τελειώσατε τα ένιωθες;  ::) 

 

Υ.Γ. 'Ο ήχος σου πάλι δεν.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν μπορείς να παίξεις γρήγορα, τι το κουράζεις...;  ;D

Εδώ δεν παίζει και πολύ γρήγορα (για τα δεδομένα του), απλά παίζει πολύ ώρα.

 

Τον έχω ακούσει να παίζει πολύυυυυ πιο γρήγορα. ;)

 

Α, και όλα πενιές, χωρίς λεγκάτα τότες.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σας ευχαριστώ πολύ φίλοι μου. Καμία κουβέντα δεν προηγήθηκε του παιξίματος, αν και το θεματάκι στα πλήκτρα είχε εμφανιστεί και την πρώτη φορά που παίξαμε-για την ακρίβεια ήταν το βασικό θέμα του θρυλικού πια μισάωρου ;D,το οποίο είχε πάρει αρκετά διαφορετική μορφή.Αν επιμένετε,να το ανεβάσω. ;D

 

Στράτο,τα πάντα οδηγούν στον τιμιμένο Νότο. ;D Το sweet home alabama το έχω παίξει μια φορά στη ζωή μου live, το 1986 στο spider στη Γλυφάδα, κατόπιν παράκλησης ενός μεθυσμένου αμερικάνου από τη βάση του Ελληνικού, ο οποίος και το τραγούδησε.Δεν θυμάμαι σε τι κλίμακα έκανα σόλο. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια! Μετράνε πολύ, πραγματικά!  ;D

 

Το βασικό θεματάκι έχει κολλήσει στο μυαλό μου ήδη από το πρώτο τζαμάρισμα, γι' αυτό και το επανέφερα και στο δεύτερο jam, ωστόσο αυτή τη φορά το πράγμα πήρε τελείως διαφορετική τροπή. Ίσως θα έχει ένα ενδιαφέρον να ανέβει και η αρχική του εκδοχή, προς μελέτη της σημασίας που έχει η "συζήτηση" και η διάθεση που υπάρχει σε κάθε συνεύρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου