Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κιθάρας για 'μια ζωή'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ταυρακι, όχι Gibson, αλλά είναι ένας από τους λόγους που θέλω να αλλάξω κιθάρα :ρ δεν είναι αυτό το σχήμα για μένα και δυστυχώς το κατάλαβα εφόσον την πήρα, για αυτό είπα σε less Paul γιατί μου αρέσει πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια γυναίκα παντρεύεσαι και μετά από χρόνια-μήνες-μέρες χωρίζεις.......οπότε, φυλάξου και μη λες μεγάλες κουβέντες, ''για μια ζωή'' ειδικά κιόλας όταν είσαι 19 και έχεις μια ζωή μπροστά σου 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις μέχρι τώρα απαντήσεις έχω να ρωτήσω Gibson μέχρι 1000 ευρώ ή κάποια άλλη μάρκα (epiphone);; Και κάτι σχετικό!! Τι παραπάνω μπορεί να μου δώσει μια Gibson 1000 ευρώ από μιας άλλης μάρκας των 800;; Εκτός από το "Gibson"!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απλά έχω βαρεθεί να πετάω λεφτά σε ενισχυτές που έκαναν 150€ και τώρα θα είχα πάρει έναν καλό λαμπατο, ή σε κιθάρες 250 ευρώ!! Θέλω να πάρω κάτι καλό, που θα μείνει και θα με ικανοποιεί όσο και αν περάσει ο καιρός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι οτι πολύ καλή Les paul για να την κρατήσεις μια ζωή δεν παίρνεις με 1.000.

Θα είναι απλά καλή.

 

Επίσης δεν εχεις δίκιο για τις μεταχειρισμένες κιθάρες.Αν έχει κάτι θα φαίνεται.Κάποιος που ξέρει θα το δει αμέσως.

Δεν είναι αυτοκίνητο να σου χαλάσει ο κινητήρας.

 

Απο τα χέρια μου έχουν περάσει δεκάδες μεταχειρισμένες κιθάρες και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα.Και τις πιο πολλές τις αγόρασα τυφλά απο ebay χωρίς να τις δω απο κοντά..

Το πολύ πολύ να έχουν φαγωμένα τάστα κάτι που φαίνεται.

 

Εγώ θα μάζευα άλλα 200-300 ευρώ και θα πήγαινα σε gibson les paul standard μεταχειρισμένη. Ευκολάκι!  ;) Μακράν καλύτερη απο studio,tributes κτλ όπως και απο epiphone. Και αυτή μάλιστα.Μπορείς να την έχεις άνετα μια ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Πάνο, λόγω ηλικίας το πιθανότερο είναι να αλλάξουν πολύ τα γούστα σου με τα χρόνια οπότε όπως είπε κι ο samy μην λες μεγάλα λόγια. Το 'για μια ζωή' είναι σχετικό.

 

Είπες ότι εχεις ταυρακι και μαλλον δεν είναι αυτο που ήθελες οπότε θα σε συμβούλευα να μην ξοδέψεις τα ποσά που λες(800 -1000€) για les paul γιατι μπορεί να συνειδητοποιήσεις οτι ούτε αυτη σου κάνει. Εφοσον έχεις λοκαρει εκεί όμως, πάρε μια epiphone les paul με τα μισά χρήματα να δεις πως  θα σου κάτσει, πως θα σου φανει το βάρος κλπ και αν δεις με τον καιρο οτι σου κάνει και όντως αυτό ήθελες, τότε κοιτάς κατι καλύτερο το οποίο μεχρι τότε θα μπορείς να αξιολογήσεις καλύτερα.

 

Οσον αφορά στα μεταχειρισμένα που ειπες οτι φοβάσαι μην εχουν κάτι, αν ενα όργανο δεν έχει σκευρωσει(πραγμα που μπορείς να τσεκάρεις) δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Με τη βοήθεια κάποιου φίλου σου που ξερει 5 πράγματα θα μπορούσες να βρεις καποια μεταχειρισμενη και να σου ερθει ακομα πιο φθηνά. Αν ρίξεις μια ματια στις αγγελίες σιγουρα θα βρεις κιθάρες σε αριστη κατάσταση.

 

Αυτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όμως δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα ή όχι :/ δεν έχω την εμπειρία

 

Ή θα βρεις κάποιο φίλο που ξέρει να πάτε μαζί

ή θα κανονίσεις με κάποιο μάστορα κιθαρών, να πάτε με τον πωλητή στο εργαστήριο του να την ελέγξει πριν την αγορά.

 

Τα βασικά φαίνονται και απο μακριά.Βλέπω για παράδειγμα στις αγγελίες μια καταπληκτική Gibson standard με 1350ευρώ απο θεσσαλονίκη.Φαίνεται άριστη!

Του κόβεις κάτι την πας στο μάστορα την ελέγχει και την παίρνεις..Λέω τώρα εγώ.....  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σα!!! Από ότι κατάλαβα έχει να κάνει με μένα και όχι απλά να μου πείτε μια κιθάρα και να πάω τύφλα να την πάρω!! Ελπίζω να μην πέσω σε λάθος ή πάρω κάποια που πάλι πρέπει να την αλλάξω σε 2 χρόνια!! :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου