Προς το περιεχόμενο

επιλογή ακουστικής κιθάρας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα .. .. .. Θα ήθελα να μου προτείνετε ακουστική κιθάρα με εύρος τιμής μέχρι 500 ευρώ και μέχρι 1000 ευρώ .. θα ήθελα να  είναι όσο πιο γλυκιά σε ήχο και με στρογγυλή νότα, εάν είναι δυνατόν σε αυτή την τιμή .Ευχαριστώ ..

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εσύ δώσε μας τα φώτα σου ignantios.  ;)

Τί έχεις παίξει; Τί έχεις απορρίψει; Τί σώματα κοιτάς; Δάχτυλα, πένα, λίγο κι απ' τα δύο; Έχεις κάποιον ήχο - reference στο μυαλό σου; Προτιμάς να είσαι πιό κοντά στα 500 ή πιο κοντά στα 1000;

Το "γλυκιά" και "στρογγυλή" που μας λες ακούγεται λίγο φλου.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι από ακουστικες δεν έχω ιδέα...θέλω απλά έναν οδήγο σε μάρκες που για τα δύο πόσα που ανέφερα έχουν τα πιο αξιόλογα όργανα και από κει και πέρα να αρχίσω τις δοκιμές.Πως λέμε πχ ότι les Paul με κάτω από χιλιαρικο μην πάρεις γιατί δεν.....έεε θα ήθελα δύο τρεις εταιρίες που ξέρετε ότι σε αυτά τα λεφτά θα είναι value for money.Από παιξιμο χρησιμοποιώ δάχτυλα και πένα μαζί.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα .. .. .. Θα ήθελα να μου προτείνετε ακουστική κιθάρα με εύρος τιμής μέχρι 500 ευρώ και μέχρι 1000 ευρώ .. θα ήθελα να  είναι όσο πιο γλυκιά σε ήχο και με στρογγυλή νότα, εάν είναι δυνατόν σε αυτή την τιμή .Ευχαριστώ ..

 

 

ειδικα στις ακουστικές ,ΠΡΕΠΕΙ να τα χωσεις ! ημιμετρα και λοιπά κουφά θα τα πληρώσεις πολυ πιο ακρβα στο τέλος .

Λοιπόν .. !!!!

αφου εισαι στο χιλιάρικο ,κάνε αυτό που πρέπει :

ΒΑΛΕ κατι παραπάνω και πάρε μια M-A-R-T-I-N

 

(game over)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Yamaha, Breedlove, Takamine, Cort, Larivee, Furch, Sigma, Lag, Guild. Μερικές (πραγματικά) value for money καταστάσεις για τα χρήματα που διαθέτεις. Σε όλα τα μεγέθη, με όλα τα κομφόρ, για κάθε χρήση. Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ από ένα όργανο (αισθητικά, παικτικά, ηχητικά).

 

Μην εμπιστευτείς ταμπέλες και οδηγούς που λένε πχ, οι dreadnaught είναι γι' αυτό και βγάζουν τέτοιο ήχο, οι jumbo έτσι, oι ΟΜ αλλιώς. Στο ακουστικό όργανο, όλα είναι σχετικά. Θα πρέπει να παίξεις πολλά όργανα για να δεις τι σου ταιριάζει.

 

Λίγα λόγια για το τι παίζεις, τι ακούς, και για τι χρήση τη θέλεις (σπίτι, studio ή stage) θα βοηθούσαν.

 

Μartin κάτω του 2χίλιαρου sorry αλλά δεν... εκτός αν, μεταχειρισμένη.

 

 

 

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yamaha, Breedlove, Takamine, Cort, Larivee, Furch, Sigma, Lag, Guild. Μερικές (πραγματικά) value for money καταστάσεις για τα χρήματα που διαθέτεις. Σε όλα τα μεγέθη, με όλα τα κομφόρ, για κάθε χρήση. Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ από ένα όργανο (αισθητικά, παικτικά, ηχητικά).

 

Μην εμπιστευτείς ταμπέλες και οδηγούς που λένε πχ, οι dreadnaught είναι γι' αυτό και βγάζουν τέτοιο ήχο, οι jumbo έτσι, oι ΟΜ αλλιώς. Στο ακουστικό όργανο, όλα είναι σχετικά. Θα πρέπει να παίξεις πολλά όργανα για να δεις τι σου ταιριάζει.

 

Λίγα λόγια για το τι παίζεις, τι ακούς, και για τι χρήση τη θέλεις (σπίτι, studio ή stage) θα βοηθούσαν.

 

Μartin κάτω του 2χίλιαρου sorry αλλά δεν... εκτός αν, μεταχειρισμένη.

 

 

 

 

 

thank you αυτο σκριβως έψαχνα εναν γενικό οδηγό για να ξερω προς τα που να κοιταξω...ευχαριστω.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι καναδέζικες seagull ειναι πολυ καλές !

μπορεις να τις βρεις και στην Αθηνα

 

http://www.seagullguitars.com/

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν Martin ,οχι πολυ πάνω απο το χιλιάρικο ,και εδω μιλάμε για Martin ,δε μιλάμε για ότι και ότι ....

http://www.thomann.de/gr/martin_guitars_drsgt.htm

(για όσους δεν κάνουν κλικ η τιμή ειναι 1150 ευρώ

http://www.thomann.de/gr/martinguitars_d16gt_western.htm

(τιμη 1439)

http://www.thomann.de/gr/martin_guitars_dcpa4.htm

(τιμή 1699)

 

Η Martin είναι Martin ,ειναι γνωστή σε όλο τον πλανήτη.Αν θελήσεις να την πουλήσεις ,εχει μεταπωλητική αξία.Δε ξέρω ο φίλος που λεει sorry για Martin κατω του διχιλιαρου sorry τι εννοεί ,ΑΝ έχει κάποια Μartin ...Εγω πάντως που ειμαι στο "κάποιο" forum για πανω απο 4 χρονια και βλέπω τι λέει ο κοσμος (που τα εχει χωσει χοντρά μιλαμε για 3-4-5-6 χιλαιρικα ++++),σου λέω οτι μια Martin ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ.

Και ακριβως επειδη η (Martin) κιθάρα έχει μεταπωλητική αξία ,ανεξάρτητα απο το value for money ,ή το τι ακουει ο καθένας ,ή τι νομιζει ότι ακούει......ειναι καλή επιλογή.

Παντως ,παντα να επιδιώκεις να πιάσεις στα χέρια σου την κιθάρα και να την παιξεις με την άνεση σου....και αν το κανεις αυτό και συγκρινεις ,μπορεί και να πεις ,"ρε τι ειναι αυτά που μου λέγανε !!!!!" γιατι απο τις 10 εταιρείες που λεει ο Πνοή και νύξη ,με κάποιες δεν ειναι να σχολεισαι καθόλου .....ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ όμως !!!!!! *βεβαια αυτο ειναι η δική μου αποψη,αλλά δεν ειναι μόνο δική μου χαχαχαχαχα  ;D

βεβαια , θα μου πεις ,ο καθένας λεει οτι θελει ,εγω λεω ΠΑΙΞΕ τις κιθάρες  και δες....

αν ακους θα καταλάβεις .αν όχι .... αν όχι πάρε μια με 100 ευρώ (και πολλά λεω)

 

 

Yamaha, Breedlove, Takamine, Cort, Larivee, Furch, Sigma, Lag, Guild. Μερικές (πραγματικά) value for money καταστάσεις για τα χρήματα που διαθέτεις. Σε όλα τα μεγέθη, με όλα τα κομφόρ, για κάθε χρήση. Το θέμα είναι τι ζητάς εσύ από ένα όργανο (αισθητικά, παικτικά, ηχητικά).

 

Μην εμπιστευτείς ταμπέλες και οδηγούς που λένε πχ, οι dreadnaught είναι γι' αυτό και βγάζουν τέτοιο ήχο, οι jumbo έτσι, oι ΟΜ αλλιώς. Στο ακουστικό όργανο, όλα είναι σχετικά. Θα πρέπει να παίξεις πολλά όργανα για να δεις τι σου ταιριάζει.

 

Λίγα λόγια για το τι παίζεις, τι ακούς, και για τι χρήση τη θέλεις (σπίτι, studio ή stage) θα βοηθούσαν.

 

Μartin κάτω του 2χίλιαρου sorry αλλά δεν... εκτός αν, μεταχειρισμένη.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου