Προς το περιεχόμενο

Start & Stop


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oλα αρχιζουν και ολα σταματανε ή ολα αρχιζουν οπως σταματανε ή τελος παντων οτι αρχιζει σταματαει και οτι σταματαει αρχιζει.....φιλοσοφικο ασΘμα δηλαδη(ς)  ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστον!!!

 

εξαιρετικη χροια στους επιλεγμενους ήχους και (για άλλη μια φορα) ωραία θέματα και αλλαγές.

 

Το κανάλι του superfunk στο soundcloud ειναι να ακους π.χ. το καινούργιο κομματι, αφηνεις ολα τα παλια να παιζουν σερί και ξεχνιέσαι πραγματικά, ταξιδεύεις.

 

Great work!!!

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κανάλι του superfunk στο soundcloud ειναι να ακους π.χ. το καινούργιο κομματι, αφηνεις ολα τα παλια να παιζουν σερί και ξεχνιέσαι πραγματικά, ταξιδεύεις.

 

Αυτό. Δεν είχα ξανακούσει δικό σου και τα κατέβασα όλα μονοκοπανιά. Το οποίο λέει πολλά, γιατί συνήθως δεν την πολυβρίσκω με instrumental τέτοιου στυλ. Τα συγχαρίκια μου μίστα Ζούπερφανκ, δηλώνω fan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εύγε συνονόματε... very nice...

μαζί με το Βερολίνο ότι καλυτερότερο έχουν ακούσει τα γούστα μου από εσέ...:)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου άρεσε.

Και γνωρίζοντας την άποψή μου για το ( κάπως loungepolishedfunksoul70sinstrumental) στυλ στο οποίο ανήκουν οι δημιουργίες σου, προσωπικά εξεπλάγην.

Αυτό το ταμπούρο να μην κάρφωνε έτσι (είχα ξεχάσει και λίγο δυνατά τα ακουστικά όταν ξεκίνησε και ...... άουτς) και ίσως λίγο κράτει στο μπάσο και όλα θα ταν καλύτερα...

 

Σ' ωραίος....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξέρεις αλλά μπορείς να γράψεις και να παίξεις και jazz... acid jazz!

 

Tα ντραμς σκοτώνουν, και παικτικά (ή προγραμματιστικά, δεν ξέρω και δεν με νοιάζει), και ηχητικά. Η μπασογραμμή επίσης. Και άρα το γκρουβ.

 

Μου 'λειψε μια επανάληψη του αρχικού θέματος, και μια κιθάρα με wah να κρατάει συνέχεια ένα φανκοπάτερν από πίσω, à la Shaft. Δε γ@μιέται, κι έτσι σούπερ είναι. :)

 

Μπράβο και ζήτω!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ντραμς σκοτώνουν, και παικτικά (ή προγραμματιστικά, δεν ξέρω και δεν με νοιάζει), και ηχητικά.

 

Χαιρομαι που σου αρεσουν ηχητικα γιατι ειναι ενα νεο σετ 60s Rogers με 20αρα κασα (o tempora o mores για καποιον που συνηθως χρησιμοποιει 26αρες κασες ;D) & 5αρι κΣυλινο Slingerland snare που πηρα (sampled set φυσικα το οποιο το οδηγω με κατι φτηνιαρικα ηλεΧτρονικα τουμπανα του Θωμα τα οποια παιζω αλλα φυσικα μετα διορθωνω το midi που εχει γραφτει και φυσικα το λουπαρω γιατι σιγα μη μπορουσα να παιξω ετσι ;D) και μου αρεσει πολυ,τοσο πολυ που δεν επεξεργαζομαι με eq & comp καθε κομματι του αλλα απλα βαζω ενα συνολικο compression & eq σε ολοκληρο το drum bus (οπως κανανε παλια που ο κοσμος δεν ειχε πονηρια και επινε γλυκο κρασι απο το κΣυλινο βαρελι ;D)

 

Αυτό το ταμπούρο να μην κάρφωνε έτσι

 

μια φορα εβαλα το snare ΧΑΜΗΛΑ & παλι δεν σ'αρεσει... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου