Προς το περιεχόμενο

Rock στα FM


estpany

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα, αρκετά παλιότερα, υπήρχε Jazz σταθμός στην πόλη. Και έβαζε όντως καλή Jazz.

Οταν έκλεισε , έκλεισα και το ραδιόφωνο.

 

Προ καιρού (πούλησα τη μηχανή, έκανα οικογένεια και άρχισα να μετακινούμαι με αυτοκίνητο !)

ξαναάνοιξα ραδιόφωνο και έψαξα για rock καταστάσεις (για να θυμηθώ και τραγουδια που αγάπησα,

αλλά και να βουτήξω μουσικά στο σήμερα).

 

Και προχθές, μάθαμε για το θάνατο του Bowie...

 

Και ενώ Rock σταθμοί από όλη την Ευρώπη είμαι βέβαιος πως έχουν την εβδομάδα αφιερωμένη σ'αυτόν, 

εδώ, ακούω τις ίδιες καθημερινές πλακίτσες από τους παραγωγούς , χάχανα και αστειάκια

ανάμεσα στα ίδια rock τραγουδάκια, σαν να πηγαίνουν με τον αυτόματο...

 

Τελικά πόσο Rock έχουμε στα fm της Αθήνας ? Είχα πάντα την απορία -παράπονο,

γιατί το λίγο ραδιόφωνο που ακούω (κυρίως οδηγώντας, και δεν είμαι ταξιτζής, οπότε..)

μου αφήνει γεύση από κονσέρβα. Την ίδια γεύση από την ίδια κονσέρβα κάθε φορά.

Rock.fm / Red.fm .... you name it..

 

Και προχθές πέθανε ο Bowie.

 

Και πόσα νέα παιδιά, δεν έχουν ακούσει ακόμα το "Heroes"

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tgcc5V9Hu3g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι εδω μεσα υπαρχουν καποιοι, που υπηρξαν ή ειναι ραδιοφωνικοι παραγωγοι.

θα μπορουσαν ισως να μας εξηγησουν, πως βγαινει μια  playlist (και ποσο κοστιζει βεβαια στον διαφημιζομενο καλλιτεχνη- εταιρεια, αν ξερουν φυσικα)

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πλέον με το internet radio, ακούς ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ και εξειδικευμένα πράγματα.

 

Από εκεί και πέρα , ο ενημερωτικός χαρακτήρας του ραδιοφώνου μουσικά, έχει εκλείψει προ πολλού, και λογικό.

Μουσικά μιλώντας, με το youtube στα χέρια σου.....έχεις ό,τι θες στα πόδια σου. ;D

 

Πρόσφατα ήμουν στο αμάξι με μια πιτσιρίκα (κόρη φίλης μου) και συνδέσαμε το κινητό της στα ηχεία του αυτοκίνητου μου και ακούγαμε επιλογές της ...από το youtube (με 3G).

 

Προσωπικά ακούω ράδιο μόνο στα αμάξι, μόνο αθλητικές εκπομπές....σε ραδιόφωνο Θεσσαλονίκης.....και ρίχνω το γέλιο της ζωής μου.  

 

 

Έχω κάνει εκμπομπή.....το 1989, για ένα - ενάμιση χρόνο.

Δεν με πλήρωναν  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LAKI afto ine ROCK?

 

 

Γιατι ο μονος σταθμος (εκτος του αντικαθεστωτικου SKAI φυσικα) που ακουω ειναι ο NTΕΡΤI και το βαραει συνεχεια  ;D  

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LAKI afto ine ROCK?

Αφτούνο είναι, τίποτις άλλο. τελιάπαβλα.

 

Νίκο, εκτός από ντέρτι, να ακούς και ντέφι εφ εμ..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Τα πάντα πληρώνονται. Και στο ραδιόφωνο και στην τηλεόραση. Δεν υπάρχει δευτερόλεπτο στον αέρα που να να μην έχει πληρωθεί.

 

Οι μεγάλες δισκογραφικές εταιρίες πληρώνουνε και απαιτούνε το τραγούδι τους να παίξει πχ, 8 φορές σε μία ημέρα. Όσο αφορά το ROCK FM, τον έχω σιχαθεί, όποτε τον ακούω θα παίζει η losing my relegion ή sweet child o' mine ή californication. Συνήθως, βγάζουνε λίστες διάρκειας 4/5 ωρών και οι οποίες επαναλαμβάνονται.

 

Προσωπικά, ακούω ή Flash FM ή την Εκκλησία της Ελλάδος.

οὐαὶ τοῖς ἡττημένοις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα πληρώνονται. Και στο ραδιόφωνο και στην τηλεόραση. Δεν υπάρχει δευτερόλεπτο στον αέρα που να να μην έχει πληρωθεί.

 

Οι μεγάλες δισκογραφικές εταιρίες πληρώνουνε και απαιτούνε το τραγούδι τους να παίξει πχ, 8 φορές σε μία ημέρα. Όσο αφορά το ROCK FM, τον έχω σιχαθεί, όποτε τον ακούω θα παίζει η losing my relegion ή sweet child o' mine ή californication. Συνήθως, βγάζουνε λίστες διάρκειας 4/5 ωρών και οι οποίες επαναλαμβάνονται.

 

Προσωπικά, ακούω ή Flash FM ή την Εκκλησία της Ελλάδος.

μερακλης!!! ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγα κι εγω "Εκκλησια Της Ελλαδος", κυριως για τις Bluesιες και τις HardRockιες που εβαζε ολη τη μερα, αλλα εδω και μερικους μηνες σταματησα να την ακουω γιατι το εχει γυρισει πολυ σε Black/Doom/Death/Speed/Thrash/Viking/Prog/Power/Grindcore/Glam/Nu/Folk/Drone/Gothic/Symphonic/Satanic_Sacrifice_Rot_Corpse_Grave-ish Metal....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ραδιόφωνο της εκκλησίας, πέραν απο την πλάκα, θα ακούσεις ανθρώπους να μιλάνε, για πολιτιστικά, φιλοσοφικά, καλλιτεχνικά, και άλλα πολλά, που δεν πρόκειται να ακούσεις πότε σε άλλο ραδιόφωνο.

 

Τώρα, άμα, είσαι μερακλής, μπορείς να ακούσεις στις 7 το πρωί την Κυριακή για hard-core πράματα. :)

οὐαὶ τοῖς ἡττημένοις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου