Προς το περιεχόμενο

Αγορά Tolex


Oldtimer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να αγοράσω Τolex ?

Κάποιο ποντίκι που μπήκε στην αποθήκη, χόρτασε με το tolex θήκηs κιθάρας :)

Ευχαριστώ

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αγοράσεις από το εξωτερικό εδώ,

http://amptone.pl/c/89/tolex-tolex-grill.html

έχω ψωνίσει στο παρελθόν και είναι Οκ.

Για Ελλάδα δεν γνωρίζω, ίσως κάποιος άλλος σε κατατοπίσει καλύτερα.

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ. Δεν κοίταξα για εξωτερικό γιατί δεν ξέρω εάν μπορώ να πληρώσω λόγω capital control.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σ' ευχαριστώ. Δεν κοίταξα για εξωτερικό γιατί δεν ξέρω εάν μπορώ να πληρώσω λόγω capital control.

 

Βάλε στη αναζήτηση (του Noiz) τη λέξη tolex- υπάρχουν πολλά σχετικά θέματα. Νομίζω ότι από εκεί θα βγάλεις άκρη (και από Ελλάδα).

 

Σίγουρα ο pericles που κάνει επισκευές κάτι παραπάνω θα ξέρει και αν θυμάμαι καλά και ο audiokostas πρέπει να έχει αναφερθεί σε μαγαζί στην Αθήνα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην οδο Μιαουλη 11 στο Μοναστηρακι (ειναι παραλληλος της Αθηνας )υπαρχει ενα μαγαζι που πουλαει Δερματινες σε μεγαλη ποικιλια καθως και ειδη υποδηματοποιιας .Απο εκει εχω αγορασει κατα καιρους διαφορα. Δεν ειναι το Τολεξ της Fender.Yπ'οψη οτι για να αλλαξεις το

Tolex πρεπει να βγαλεις το παλιο ,να τριψεις με τριβειο την επιφανεια της θηκης η του ηχειου και μετα να εφαρμοσεις (απλωσεις) την κολλα που ειναι  βενζινοκολλα.Αν δεν πιανει το χερι σου πηγαινε σε καποιον ταπετσερη .Εκεινο που δεν γνωριζω ειναι το υλικο που ειναι φτιαγμενες οι θηκες ;Προσοχη στο τριψιμο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου