Προς το περιεχόμενο

She Walks in Beauty.cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα καινούριο κομματάκι σε στίχους του George Gordon (Lord Byron), οι στίχοι εδώ: http://www.poetryfoundation.org/poem/173100.

Η εισαγωγή (και όχι μόνο...) το ξέρω ότι "μοιάζει" με ένα γνωστό σεξουλιάρικο άσμα του E.C., αλλά έτσι μου βγήκε χωρίς να το θέλω....

 

Όσο για την προφορά μου, το ξέρω.... ::) :P

   [soundcloud]

[/soundcloud]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο Φώτης!! Ειδικά το σημείο στο 1.10 εξαιρετικό :) :)

 

ΥΓ: Σε όλη τη διάρκεια νόμιζα / ήλπιζα ότι θα το γυρίσεις στο πιο τραγουδιστό :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθέστατο, αλλά χαμήλωσε λίγο τη φωνή και βόλεψε το ηχόχρωμα και την ένταση της μπουθάρας λίγο καλύτερα μέσα στη μύξα. Ύστερα θα σε βαθμολογήσω ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια μου θυμιζει ενα του EC στην εισαγωγη. ;D

Ειναι ομορφο,καλοφτιαγμενο με ωραιες πενιες.

Ισως ηθελε ενα κρεσεντο καπου η ενα μερος που να πεφτει,να του

δωσει καποιες εξτρα δυναμικες.

Απο την αλλη αν ειχε κατι τετοιο ισως"πεταγε εξω" την ωραια απαγγελια σου 

που ρεει στο κομματι.

Σ'ωραιος!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλη τη διάρκεια νόμιζα / ήλπιζα ότι θα το γυρίσεις στο πιο τραγουδιστό :)

  Μην χαλάσουμε τόσο ωραίους στίχους βρε Τάκη.... :D  

Συμπαθέστατο, αλλά χαμήλωσε λίγο τη φωνή και βόλεψε το ηχόχρωμα και την ένταση της μπουθάρας λίγο καλύτερα μέσα στη μύξα. Ύστερα θα σε βαθμολογήσω ;D

Ότι είπες το έκανα και το αντικατέστησα με καινούρια βέρσιον αφεντικό. Να περιμένω βαθμολογία; ::)

Να σου πω την αληθεια μου θυμιζει ενα του EC στην εισαγωγη. ;D

Ισως ηθελε ενα κρεσεντο καπου η ενα μερος που να πεφτει,να του

δωσει καποιες εξτρα δυναμικες.

 Του θυμίζει πολύ έ;  ::) :-X  Όσο για το κρεσέντο, το σκέφτηκα κι εγώ Γιώργο, αλλά τελικά δεν το'βαλα, όχι γιατί "θα πέταγε εξω την ωραία απαγγελία μου....", αλλά μου άρεσε έτσι "smooth".... ::)        

  Όπως έγραψα παραπάνω στον Παράγκα, το κομμάτι το άλλαξα μετά από μερικές αλλαγές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεπόν το πράμα με τη μπουθάρα σα να ήρθε, η φωνή επίσης χαμήλωσε, αλλά.........Στην αρχή νόμιζα πως πάλι είναι θέμα έντασης, αλλά πήγα στο δίπλα δωμάτιο και το άκουγα καλά ισορροπημένο σε εντάσεις φωνής-οργάνων και όταν επέστρεψα δίπλα στα ηχεία τα ώτα μου, διαπίστωσα πως βγάζει- η φωνή σου- μια παραμόρφωση. Τώρα ή κάποιο απ τα εφέ που της έχεις βάλει, ή ξύνει η χροιά σου και θέλει κάποιο φιλτράκι.

Σε γενικές γραμμές όμορφο και οι κιθάρες ωραίες, χωρίς περιττά σουβλάκια-κοκορέτσια, αλλά και επίδειξη γνώσεων :D

 

Προς ώρας σε βάνω τγία, είμαι τύραννος με τους φίλους το ξερς και αν το ξανασιάξεις μετά θα σε πω και κάτι ακόμα    ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........

 Samy επειδή δεν με ενδιαφέρουν τα vocals 8) (τότε γιατί "τραγουδάς" ρε ψώνιο...;  >:() έχω ένα φτηνιάρικο μικρόφωνο (Philips) από τα '80s :o, αγορασμένο από σουπερμάρκετ και το κουμπώνω στον fender mustang i, που τον χρησιμοποιώ σαν κάρτα ήχου...... :P.   Από κει πάει στο Guitar ring με preset φωνητικών..... ::).  Οπότε καταλαβαίνεις....... :-X  

 Όταν γράφω κομμάτι με φωνή υποφέρω  ::). Περισσότερος χρόνος με παίρνει να φτιάξω-στρώσω-κολλήσω το track φωνής μέσα στην μίξη, απ'όσο να γράψω όλα τα άλλα όργανα!

 

 Εν τω μεταξύ διαβάζοντάς σε, έχω ξανακάνει μια άλλη μίξη με διαφορετικό preset φωνής και άλλες ρυθμίσεις στο track του, αλλά το αφήνω για την ώρα γιατί μπούχτισα...... ::) :P :-[    Αύριο πάλι....!

 

Πολύ καλό Φώτη, μπράβο! :)

 Δημήτρη είναι γνωστό πλέον το καλό σου γούστο..... ;) :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σιγατετοκλαπτονια

Και τα τύμπανα οκ

Τα λόγια δεν τα κατάλαβα - Γερμανικά δε μιλάω

Εν γένει θα συμφωνήσω με τον geodimitri

Σε βάνω 9, με άριστα το...

Μπράβο Φωταρε

 

(Ουφ, ξεμπέρδεψα και μ' αυτήν την υποχρέωση  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βάνω 9, με άριστα το... 100; ;D ;D ;D

Ουφ, ξεμπέρδεψα και μ' αυτήν την υποχρέωση  ;D

Όχι ακόμα, μένει να επισκεφτείς αύριο την Πειραιώς της γειτονιάς σου, για να εισπράξεις τα συμφωνηθέντα..... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου