Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe upgrades


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αλλαξω την γεφυρα και τα κλειδια της squier simon neil stratocaster μου .γνωριζει κανεις αν ταιριαζουν τα παρακατω χωρις τρυπηματα και ιστοριες?

 

α)http://www.ebay.com/itm/111713629824?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=410714451252&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

β)http://www.ebay.com/itm/121500701340?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=420436066140&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να με συγχωρεσει ο ο.ρ αλλα θα ηθελα να προσθεσω κ εγω μια ερωτηση για να μην ανοιγω αλλο θεμα...το routing της classic vibe 50's strat ποιο ειναι?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλειδιά εφόσον και η δικιά σου απ'οτι είδα έχει vintage σου κάνουν μια χαρά, αλλιώς αν έχει modern 10mm τρύπες παίρνεις ποτηράκια και είσαι πάλι οκ.

Η γέφυρα: μέτρα τις αποστάσεις  στη δικιά σου από βίδα σε βιδα αν είναι 54mm σου κάνει,  καθώς η wilkinson με τις οβάλ τρύπες μπαίνει σε 54 έως 56χιλ, αν είναι 52άρα ξέχνα το. Αν θα έχεις θέμα με τη γέφυρα πιθανόν να είναι με το backplate που δεν θα μπαίνει (αν και δεν νομίζω) σε περίπτωση που το block της wilkinson είναι λιγο πιο μεγάλο-ψηλό και θα βρίσκει όταν παζεις με το τρέμολο, αλλά δεν βάζεις το πλαστικό και είσαι παλι οκ, είναι και πιο ωραίο να φαίνονται τα ελλατήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ξαναείδα το τρέμολο, μπορεί και να μη σου κάνει, γιατί είναι 56άρι και αποκλείεται η squier να έχει 56άρι, δεν ξέρω αν φτάνει έως 54 χιλιοστά. Καλυτερα πρώτα μέτρα τις αποστ'ασεις από τις τρύπες και μετά ψάξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που ξαναείδα το τρέμολο, μπορεί και να μη σου κάνει, γιατί είναι 56άρι και αποκλείεται η squier να έχει 56άρι, δεν ξέρω αν φτάνει έως 54 χιλιοστά. Καλυτερα πρώτα μέτρα τις αποστ'ασεις από τις τρύπες και μετά ψάξε

υπαρχει καποια αλλη προταση για τη γεφυρα;το ενδεχομενο να αλλαξω μονο το block παιζει;αν ναι ποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια αλλη προταση για τη γεφυρα;το ενδεχομενο να αλλαξω μονο το block παιζει;αν ναι ποιο;

η wilkinson δοκιμαστηκε και δεν κανει .οποτε οποιος γνωριζει ας προτεινει κατι αντιστοιχου επιπεδου .ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εβαλα kluson tuners και ειναι κομπλε .με το θεμα της γεφυρας δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη.υπαρχει καποιος που εχει αλλαξει γεφυρα σε classic vibe?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου