Προς το περιεχόμενο

Πως περνάμε ήχους σε KORG M1??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

λοιπόν, έχω ένα KORG M1 και επειδή άλλαξα την μπαταρία έχασε όλους τους ήχους. Τι πρέπει να κάνω για να ξαναπεράσω τους ήχους και που τους βρίσκω? Δεν έχω τίποτα από το μηχάνημα αυτό (manual, συνοδευτικό cd ή δισκέτα (αν είχε)).

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας τρόπος είναι να βρεις κάποιον που έχει το όργανο και να σου δώσει τις δισκέττες και να ξαναπεράσεις τους ήχους. Απ' την άλλη, τώρα σκέφτομαι ότι τις δισκέττες αυτές έπρεπε να τις έχεις και εσύ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

 

Ένας τρόπος είναι να βρεις κάποιον που έχει το όργανο και να σου δώσει τις δισκέττες και να ξαναπεράσεις τους ήχους. Απ' την άλλη' date=' τώρα σκέφτομαι ότι τις δισκέττες αυτές έπρεπε να τις έχεις και εσύ.[/quote']

 

Δεν ξέρω κανέναν που να έχει το μηχάνημα αυτό. Όπως είπα και στο πρώτο μου post δεν έχω τίποτα από το KORG, εκτός από το ίδιο το μηχάνημα. Ούτε manual, ούτε δισκέτες, ούτε καν καλώδιο ρεύματος :lol: :lol: Οκ, τέτοιο βρήκα εύκολα.

 

Σχετικά με το site που μουτ έδωσες είναι πολύ καλό!!! Περιέχει τα πάντα, μόνο που όταν πας να κατεβάσεις τις μπάνκες του M1 λέει ότι δεν υπάρχει η σελίδα αυτή. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το site που μουτ έδωσες είναι πολύ καλό!!! Περιέχει τα πάντα' date=' μόνο που όταν πας να κατεβάσεις τις μπάνκες του M1 λέει ότι δεν υπάρχει η σελίδα αυτή. :([/quote']

 

Ρε τους λακαμάδες. Με συγχωρείς αλλά δεν έφτασα στο σημείο να κάνω κλικ. Ψάξε άμεσα στο Google με τη φράση "korg m1 factory bank".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Μ1 απο το 1992 εχω τα παντα για το οργανο manual,card ram mcr 03 δισκέτα και πολους ήχους δηλαδη ολο το οργανο φτιαγμενο στα μετρα μου.Για λαϊκο παταρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Μ1 απο το 1992 εχω τα παντα για το οργανο manual' date='card ram mcr 03 δισκέτα και πολους ήχους δηλαδη ολο το οργανο φτιαγμενο στα μετρα μου.Για λαϊκο παταρι.[/quote']

 

¶ρα μπορείς να βοηθήσεις το φίλο μας τον καρχαρία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Μ1 απο το 1992 εχω τα παντα για το οργανο manual' date='card ram mcr 03 δισκέτα και πολους ήχους[/quote']

 

slurp.gif σλούρπ!

 

Μπορείς να μου στείλεις σε mail τα αρχεία από τις δισκέτες αυτές στο [email protected] και να με καθοδηγήσεις, αν ξέρεις, πως να το κάνω?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to m1 ine palio organo ke apo oti ksero o monos tropos na perasis ixous ine me karta. otan kataskevastike to organo den ipirxe i simerini texnologia akoma ke i sindesi me ipologisti ine diskoli gia metafora ixon.gia na katalavis tin karta den ti diavazi kanena kard rider.pantos an vris tropo den exo provlima na sou doso ke to manual ke ixous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος μπορεί να γίνει και το εξής: κάνεις ένα μαζικό SysEx Dump από το Μ1 σε οποιοδήποτε πρόγραμμα μπορεί να γράψει midi (π.χ. το Cubase). Κατόπιν στέλνεις αυτό το midi αρχείο στο φίλο μας ο οποίος το στέλνει στο Μ1 του.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου