Προς το περιεχόμενο

METALLICA - HARDWIRED…TO SELF-DESTRUCT available November18, 2016


Rebel_Of_South

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστο!!!Κεκτημενη ταχυτητα αλλα νομιζω το πιασατε το point!Νομιζω το ειχα ακουσει σε μια συνεντευξη του...και μαλιστα ηταν πολυ μινιμαλ....καρφι στην κονσολα και κατι ψιλα!(Και αυτο παλι ΑΑΑΑΑΝ δεν εχω μπερδεψει τις συνεντευξεις....τι σου κανει το καλοκαιρι....η ερωτας ειναι η αλτσχαιμερ....)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να σου ζητησω και συγνωμη αν σε προσεβαλλα καπου ειτε εισαι 15, 25 ,105 χρονων.

 

όχι όχι, ούτε καν , προς Θεού  :)

 

 

Το "αντίπαλο δέος" που ακούει στο όνομα Megadeth, για παράδειγμα, όσους δίσκους και να'χει βγάλει, δεν μπορείς να πεις για κανένα πως είναι "μελάτο" ή ανέμπνευστο (το cryptic writings είναι το δικό τους load  ;D ).

Αυτό είναι το κακό με το συγκεκριμένο τραγούδι, πως δεν είναι ανάλογο της μπάντας (ή της ιδέας, του μεγέθους τέλος πάντων της μπάντας) που το έγραψε.

 

Υ.Γ. Εμένα το load πάντως μου άρεσε, ασχέτως των γκοθσταρζ φωτογραφιών του booklet!

 

Το είχα καταλάβει απ την 1η στιγμή ότι υπάρχουν δυο-τρεις δάκτυλοι των megadeth  ;D ;D ;D

Κάτι Risk, Super Collider είναι ο ορισμός του μελάτου και ανέμπνευστου

 

Load & Cryptic Writings δισκάρες απλά τότε ξίνισε η αλλαγή...Όσοι υπερτυχεροί γλίτωσαν την λοβοτομή των περιοδικών που καμιά φορά διαμόρφωναν άποψη ψυχαναγκααστικά και το άκουσαν πολλά πολλά χρόνια αργότερα , πιστεύω το αγάπησαν για αυτό που είναι. Ένας (χαρντ) Ροκ δίσκος μιας μεταλ μπαντας

 

St. Anger είναι ντροπή και για Μεταλλικα και για ροκ μουσική (το some kind of monster το edited μονο, γ**μ**σε λίγο όμως) ::)

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα στενοχωριόμουν διόλου, εάν η μπάντα μου, είχε καταντήσει "δυστυχώς" να ηχογραφήσει ένα Cryptic Writings.

 

Τι κατάντια θεέ μου.    :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

 

;)      χιούμορ  μάγκες  χιούμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

St. Anger είναι ντροπή και για Μεταλλικα και για ροκ μουσική

Όταν μιλάμε για μουσική δε χρειάζεται να είμαστε τόσο απόλυτοι. Εμένα ας πούμε μου αρέσει το συγκεκριμένο άλμπουμ αρκετά και δεν το θεωρώ ντροπή ούτε για τους Metallica αλλά ούτε φυσικά  και για τη μουσική. Θεωρώ προσωπικά σαν χειρότερό τους το Reload αλλά δεν το αφορίζω γιατί έχει κάποια καλά κομμάτια μέσα και ίσως έχει και τη δική του αξία ανάμεσα στους φίλους των Metallica αλλά και σε κάποιους εκ των μουσικόφιλων γενικότερα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέητο ποτάτο :)

 

Όταν μιλάμε για μουσική δε χρειάζεται να είμαστε τόσο απόλυτοι.

Συμφωνώ σε αυτό όμως, υπερέβαλα στον χαρακτηρισμό  γιατί μου ήρθαν στο νου τα ντραμς , στα οποία ο Φιλιππίδης στο 50-50 μοιάζει portnoy ;D

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δικα μου αΦτια δε θυμαμαι ποτε καποιο μετριο στουντιακα κομματι να ακουστηκε καλυτερα live...κατι καλο στουντιακα εχω ακουσει και καλυτερο και χειροτερο σε live...και αυτο συμβαινει γιατι το μετριο συνηθως ειναι και αδιαφορο...οπως λενε και οι φιλοι μας με τα νταλαρζ και τα Μακ ΝτΑναλντς...ya cant polish a turd!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δεξι χερι του PapaHet παραμενει σε καλη κατασταση...το μονο που απομενει ειναι να διατηρησει και το δεξι ημισφαιριο του εγκεφαλου σε καλη κατασταση.Λενε οτι ειναι υπευθυνο για τη συνθετικη ικανοτητα και καπου εκει μεσα κρυβονται αρμονιες και sixteen note riffs!!!Κατα τ αλλα και για να μαι δικαιος μετα την κριτικη που εκανα απο τον ΚΑΝΑΠΕ μου για μειωμενη εμπνευση απο τη μπαντα πρεπει να τονισω οτι ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!Οι περισσοτεροι απο εμας που κριτικαρουμε ουτε ειμαστε 55ρηδες  ουτε εκατομμυριουχοι με τετοιο lifestyle ουτε ολοι εχουμε οικογενειες με 3 παιδια ουτε εχουμε "ΜΠΟΥΧΤΙΣΕΙ" απο τη ζωη στο δρομο σα γυρολογοι για πανω απο 30 χρονια ουτε εχουμε στο ελαχιστο τις ιδιες εμπειριες.Οι ανθρωποι εχουν τα κλειδια πλεον να ανοιξουν οποια πορτα θελουν και αυτο κανουν.Και ρεει το χρημα....Και γω στη θεση τους το ιδιο θα κανα.Αμα μπορω να βγαλω παλι ενα καρο χρημα αλλα με πιο "ασφαλη" και "ευκολο" τροπο...αυτο θα κανω.Ο Burnstein ειπε σωστα το 2012 οτι οι Metallica ειναι σαν την Coca cola.Πολυεθνικη!Η κοτα με τα χρυσα αυγα!Απλα ολες αυτες οι πορτες που ανοιγουν δε βοηθουν απο πλευρας εμπνευσης...και αυτο φαινεται εδω και χρονια...βασικα μετα το garage inc δε νομιζω να εχουν "ξαναψαχτει" μουσικα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου