Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή σε Bare Knucle?


zeromancer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σου φόρουμ.

Μετά από 5 χρόνια ήρθε η ώρα να αλλάξω μαγνήτες στην αγαπημένη μου gibson Les paul standard 2010. Απο τα παλιά είχα κόλλημα με τους BareKnucle γιατι ότι έχω ακούσει ήταν πραγματικά υπέροχο. Το κακό είναι ότι δεν έχω ακούσει τον συνδυασμό  που σκέφτομαι σε μία κιθάρα σαν την δική μου. Σκέφτομαι λοιπόν τουν nailbomb για bridge ( σε alnico ) και τον emerald για neck.

Πάμε τώρα στις ερωτήσεις.

1. Έχει κανείς καμία εμπειρία με το συγκεκριμένο σετ ή έστω με τους μαγνήτες ξεχωριστά?

2. Θα αποδίδει το σετ καλά ή θα ήταν πιο έξυπνο να μην κάνω πειράματα και να πάω σε σετ μαγνητών και όχι τον κάθε έναν διαφορετικό ( κυρίως θέμα ηχοχρώματος και output )

3. άλλες προτάσεις?

ευχαριστώ

 

απο μουσική παίζω κυρίως post rock αλλά και πιο βαριά ( π.χ moonspell , katatonia κτλ κτλ )

Αλλαγή

 

επίσης σκέφτομαι και τους miracle man  τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα,

 

Δες εδω ενα συγκριτικο,

 

 

Νομιζω περιεχει καποιους απο τους μαγνητες που λες, αν και θα πηγαινα σε calibrated set, ετοιμο δηλαδη απο την εταιρια...

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που προτείνω είναι, πριν κάνεις την αγορά, να μιλήσεις με τον Tim, τον ιδιοκτήτη και βασικό winder της εταιρείας και να πάρεις τη γνώμη του. Απαντά πάντα και πολύ γρήγορα στα e-mails του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι) Ποιούς μαγνήτες έχεις τώρα;

ΙΙ) Πού τα καταφέρνουν οι τωρινοί μαγνήτες και πού όχι;

ΙΙΙ) ...πολλά δεν είναι τα € 280;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρά και πάλι

έχω τους Burstbuker pro . τιμιοι μαγνήτες  αλλά δεν μπορώ να πω πως έχουν  αυτο το kick που θέλω.τους θεωρώ και λίγο μουντούς.

 

τα 280 ναι είναι πολλά

Αυτό που προτείνω είναι, πριν κάνεις την αγορά, να μιλήσεις με τον Tim, τον ιδιοκτήτη και βασικό winder της εταιρείας και να πάρεις τη γνώμη του. Απαντά πάντα και πολύ γρήγορα στα e-mails του.

 

μίλησα με τον Jon Martin ο οποίος μου πρότεινε τους black hawks βάσει αυτών που του είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου