Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάζοντας ψηφιακά πιάνα στην World Music Expo 2017


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα κι εγώ μια βόλτα από την έκθεση.

Ε, πεσμένα τα πράγματα από ποικιλία αλλά καλό είναι να πηγαίνει ο κόσμος, έστω  να στηρίζει το θεσμό. Τι να κάνουμε  ;D ;D ;D ;D

 

Όσον αφορά τα synth-ψηφιακά, ο Στόλλας είχε φέρει κάποια καλούδια.

Στάθηκα στο system 8, μου άρεσε, εργονομικό, ωραία μηχανή ήχου και επεκτάσιμο. Ακριβό αλλά μου άρεσε, το κέντησα αρκετά. Κρίμα που δεν μπορούσε να ακούσει κανένας γιατί έκανα κατι ψαρωτικά arpeggio και άλλα ρυθμικά θέματα ηλεκτρονικομουσικού ενδιαφέροντος και τα άκουγα μόνο εγώ και μόνο κατι παιδιά ηρθαν κοντά μου και κοιταγαν τα δάκτυλα μου πως πηγαιναν και ψάρωσαν χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Έπιασα και λίγο το vcombo και ένα juno, ωραίο ήταν το arranger EA-7 αλλά δεν τα έψαξα πολύ, κόλλησα με το system 8.

 

Στάθηκα στα ψηφιακά πιάνα λίγο να δοκιμάσω.

Τράβηξα και ένα βιντεάκι. Έπιασα και κουβέντα με έναν της casio.

 

 

Kαλό το roland σε αίσθηση, δεν συγκράτησα μοντέλο.

Τα dexibell πράγματι πανάξια από ήχο και δυνατότητες.

Τα κλαβιέ τους καλά.

 

Αλλά ρε παιδιά να πω την αμαρτία μου, τα δυο casio του video, το privia και το μεγάλο, είναι άλλο επίπεδο στην αίσθηση . Αν διάλεγα κάτι πιο κοντά στην αίσθηση πιάνου ανεξαρτήτως χρημάτων βέβαια τουλάχιστο από ότι είχε εκει, ένα απ τα casio θα έπαιρνα.

 

Το μεγάλο είναι πάρα πολύ κοντα, αν σε πάνε με κλειστά μάτια, μπορεί να ξεγελαστείς με το αίσθημα των χεριών στην απόκριση ήχου-πλήκτρων και να νομίζεις πως παιζεις σε κανονικό χααχααχαχαχαχα

 

Κρίμα που δεν είχε και απο άλλους κατασκευαστές για να έχει ο χρήστης άμεση συγκριση.

 

Τέλος ένιωσα περηφάνεια όταν είδα για άλλη μια φορα το διαφημιστικό του noiz στην είσοδο και στην αφίσα στους partners.

 

Αυτά. Ωραία ήταν, συγχαρητήρια στους συντελεστές, εξάλλου τσάμπα ήταν η είσοδος ;D, άντε και του χρόνου.

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία παρουσίαση και ωραίο παίξιμο. Μακάρι να μπορούσες να πάρεις ήχο κατευθείαν από την γραμμή των οργάνων. Από αυτά που άκουσα, νομίζω σαν ήχος μου αρέσει πιο πολύ το πρώτο e-piano που παίζεις. Είναι το Casio;

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία παρουσίαση και ωραίο παίξιμο. Μακάρι να μπορούσες να πάρεις ήχο κατευθείαν από την γραμμή των οργάνων. Από αυτά που άκουσα, νομίζω σαν ήχος μου αρέσει πιο πολύ το πρώτο e-piano που παίζεις. Είναι το Casio;

 

Γιώργο, το πρώτο που παίζω είναι της Roland, δεν συγκράτησα το μοντέλο.

 

Έλειπαν αρκετά μοντέλα  :(

 

Άσε που κάποια ήταν τοποθετημένα λάθος.

 

Γενικά όλα ήταν στριμωγμένα και με τη φασαρία................................ δεν γινόταν "δουλειά"

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου