Προς το περιεχόμενο

T-Bone Walker - Papa ain't salty (solo transcription)


bluesbrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ξεκινήσει καλά το ΣΚ, T-Bone Walker solo transcription στο Papa ain't salty.

Με αυτό το κομμάτι ξεκινάει ο δίσκος "T-Bone Blues" και σε βάζει για τα καλά στο κλίμα για το τι θα επακολουθήσει στη συνέχεια του δίσκου!  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός και χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί εμένα μου ακούγεται σαν απλό "ανεβοκατέβασμα" της Blues κλίμακας; Και μάλιστα ανέμπνευστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός και χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί εμένα μου ακούγεται σαν απλό "ανεβοκατέβασμα" της Blues κλίμακας; Και μάλιστα ανέμπνευστο;

 

Είναι θέμα γούστου φίλε cigaret13, έχουν επιρρεαστεί πολλοί από τον T-Bone Walker (βλέπε πρώιμο BB King, Duke Robbilard, SRV).

 

Να προσθέσω οτι το σολο δεν είναι δικό μου, είναι νότα νότα το σόλο του T-Bone Walker (εξου και το transcription, το οποίο έχει γίνει με το αυτί).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω κακός και χωρίς παρεξήγηση, αλλά γιατί εμένα μου ακούγεται σαν απλό "ανεβοκατέβασμα" της Blues κλίμακας; Και μάλιστα ανέμπνευστο;

Καλο παιδι εισαι,δε σε παρεξηγουμε. ;D

Και εννοειται ρε συ,τη γνωμη σου λες,ποιος να πει οτι το κανεις για κακο?

 

Φωτη,νομιζω σου δινει τετοια εντυπωση γιατι ακους την κιθαρα αρκετα πιο μπροστα,

ειναι και λιγο πιο "σφιχτο"το παιξιμο λογω του βιντ ισως-ξες πως ειναι οταν βαζεις την καμερα μπροστα σου-λιιιγο πιο σουινγκατο θα ηταν ακομα καλυτερο.

Ειναι ομως T Bone,δυσκολα πραγματα στο feel και ο bluesbrain το παιζει πολυ ωραια.

Αλλα ναι,παιζει και το γουστο του καθενος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Θεού δεν είπα τίποτα για το παίξιμο σου, απλώς το συγκεκριμένο σόλο δεν είναι και από τα πιο αντιπροσοπευτικά του T-Bone....Μάλλον από τα πιο βαρετούτσικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gvour, κάτι πρέπει να γίνει με τα μηνύματα μας....Πάντα, πάντα όμως.... :o, με προλαβαίνεις και γράφεις πρώτος πριν από 'μένα.....Θα εισηγηθώ στην διαχείριση ! :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου