Προς το περιεχόμενο

Συμβατότητα line6 spider 15 με πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίααα... τώρα μπερδεύτηκα περισσότερο.... ειδικά με το φιλο που είπε ότι δε χρειάζεσαι πετάλια! Κι εγώ που θεωρούσα το metal muff ένα από τα καλύτερα για να βγάζεις τον ήχο που θες.

 

Τέλος παντων... επειδή ξεφύγαμε πολύ από το αρχικό ερώτημα που ήταν η συμβατότητα του line6 μου με οτιδήποτε πετάλι, εκεί πρέπει να επανέρθουμε και μάλιστα συνοψίζοντας.

 

Ο line6 λοιπόν δεν κάνει για πετάλια επειδή έχει τα δικά του εφέ.

Άρα, ή τον κρατάω χωρίς να κάνω χρήση πεταλιών απλά και μόνο μπααααας και τον χρησιμοποιήσω ποτέ (είπαμε... μόνιμα σκεπασμένος με τη ζελατίνα του είναι ένα χρόνο τώρα) ή τον δίνω ως έχει να τον δουλέψει τουλάχιστον κάποιος άλλος να τον ευχαριστηθεί κι εγώ προσωρινά δεν παίρνω τίποτα.

Η αλήθεια είναι ότι δεν μου χρειάζεται ο ενισχυτής αφού να μελετήσω μπορώ με τα ακουστικά όπως είπα. Μόνο αν έρθει κανας φίλος στο σπίτι ή τα άλλα παιδιά (ο ντράμερ ο μπασίστας ο κιθαρίστας) και χρειαστεί να ακούνε... αλλιώς... άχρηστος θα συνεχίσει να μου είναι.

Και να πω ότι θα μαζέψω κάνα φράγκο να πάρω έναν καλούτσικο λαμπάτο να τον κρατήσω για όοοοταν τον χρειαστώ κι αυτόν. Απλά να υπάρχει στο σπίτι.

 

Προέχουν άλλα πράγματα τώρα για τα οποία πρέπει να αποφασίσω... όπως το να πάρω άλλη κιθάρα που λέω ή να αλλάξω μαγνήτεςβσε αυτή που έχω αλλά εδώ πάμε σε άλλο θέμα :P

 

Οκ... θενκς ρε μάγκες... ψιλοκαλύφτηκα αν και μπερδεμένος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Προέχουν άλλα πράγματα τώρα για τα οποία πρέπει να αποφασίσω... όπως το να πάρω άλλη κιθάρα που λέω ή να αλλάξω μαγνήτεςβσε αυτή που έχω αλλά εδώ πάμε σε άλλο θέμα :P

 

Οκ... θενκς ρε μάγκες... ψιλοκαλύφτηκα αν και μπερδεμένος :)

καπως ετσι σαλατα τα ειχα και εγώ εαν δεν θες να κανεις τα ιδια λαθη με εμενα που θα σου στοιχίσουν χρημα και νευρα 1ον κρατα οτι εχεις και πουλα μονο τον ενισχυτή σου μαζεψε χρήμα και παρε πρώτα εναν καλο λαμπατο ενισχυτή και μετα σιγα σιγα παρε πεταλια κιθαρες η οτι αλλο θες. Η κιθαρα που θες να παρεις πρώτα δεν θα την ευχαριστηθεις γιατι ο ηχος σου θα ειναι ψευτικος. Γενικα με τον ηχο θελει πολυ ψαξιμο εγώ πρωτα πηρα κιθαρα καλή αλλα σε ενα μαρσαλ που ειχα ηταν μαπα δεν την ευχαριστιθηκα.. καθολου. Μολις πηρα τον blackstar ομως ακομα και μια φτηνη επι που ειχα εγινε αλλη κιθαρα.  απο εδω τις αγγελιες τον πηρα 250 ευρώ και ειναι και λιγο μεταλας ........ που σου αρεσει. Καλες επιλογες :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου