Προς το περιεχόμενο

amps Peavey JSX, Randall V2, T2


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηπως εχει ακουσει κανενας τον peavy JSX (κεφαλη ή compo) ?'H τον Randall V2? :?: :?:

 

Τον JSX τον έχω ακούσει.Μου φάνηκε αρκετά ευέλικτος.Προς τι ηχοτόπια( 8O )θες να κινηθείς;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να διαθεσω αυτη τη στιγμη τοσα χρηματα απλως θα ηθελα να ξερω αν ειναι τοσο καλοι οσο εχω ακουσει! μακαρι να μπορουσα να παρω κατι παρομοιο! βασικα metal παιζω αντε μεχρι λιγο satrini φαση!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια γενική επισύμανση...?

 

Μια καλή αρχή για να βοηθηθούμε όλοι στο forum είναι να προσπαθούμε οι τίτλοι στα thread που ανοίγουμε να ανταποκρίνονται όσο περισσότερο γίνεται στο περιεχόμενο που θέλουμε να θέσουμε. Και να μη γενικευόμαστε, όπως πχ amps, mics , βοήθεια κτλ κτλ...

 

Έτσι και έχουμε περισσότερους αναγνώστες και απαντήσεις επί του θέματος αλλά και βοηθάμε στην καλύτερη αρχειοθέτιση του φόρουμ ώστε να γίνεται ποιο εύκολη η αναζήτηση παλαιών θεμάτων! :wink:

 

back to topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Μηπως εχει ακουσει κανενας τον peavy JSX  (κεφαλη ή  compo) ?'H τον Randall V2 και Τ2 :?:  :?:

 

εχω παιξει αρκετες ωρες με τον JSX και σε διαφορετικες καμπινες

 

εμενα μου αρεσε πολυ

 

ειναι οντως ευελικτος ενισχυτης και τα τρια καναλια του ειναι οτι πρεπει

 

μπορεις μαλιστα αν το θες και σου αρεσει να φτασεις πολυ κοντα στον ηχο του satriani..αλλωστε ο signature ενισχυτης του ειναι...δεν ειναι μονο διαφημιση δηλαδη..

 

ανοιχτα μεσσεα και ευκολος στα χερια....γενικα γλυκος ενισχυτης αν κρινεις με αλλα <<θηρια>>στα 120W της PEAVEY

 

εντυπωση μου εκανε η ακριβεια του να βγαζει την λεπτομερεια της εκαστοτε κιθαρας που βαζεις επανω του

 

το rythm καναλι του πολλες φορες σε τραβαει για σολο παρολα αυτα ομως μπορεις να εχεις και τα <<τραγανιστα>> ρυθμικα σου χωρις κανενα προβλημα..

 

το lead καναλι εχει μπολικο gain και δεν νομιζω να σε αφησει ανικανοποιητο

 

το καθαρο του καναλι(εμενα τουλαχιστον)μου θυμισε τον peavey classic30..

 

ο ενισχυτης παιζει ομορφα με vintage30 αλλα δεν θα σου φανει τοσο τσαμπουκαλεμενος για 120 W...αυτο ομως αλλαζει οταν παιξεις με καμπινα που φοραει τα 75w(celestion ξανα)...εκει το μηχανημα τα δινει ολα και παιρνει τα πανω του ;)

 

 

δεν γνωριζω ποσο κοστιζει τωρα αλλα συχνα πυκνα σε κατι αγγελιες(χρυση ευκαιρια)ειχε παρει το ματι μου κατι καλες τιμες...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου