Προς το περιεχόμενο

Επίσημο κανάλι του Prince στο youtube....μετά θάνατον.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μισούσε το youtube (και όχι μόνο)  σαν τον διάολο το λιβάνι, πλην όμως το ΕΠΙΣΗΜΟ youtube κανάλι του Prince, είναι online, μετά τον θάνατό του.

 

Προφανώς είναι πολλά τα $$$$

 

https://www.youtube.com/user/prince/featured

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ το κανάλι, και από ό,τι φαίνεται σιγά σιγά εκεί το πάνε, ελπίζω να ανέβει πολύ «υλικό» του (έστω και τα official video clips και μόνον αυτά)…..πόσο μάλλον αν ανέβει και άλλο υλικό.

 

Από εκεί και πέρα , πολλές σκέψεις πέρασαν από το μυαλό μου.

Κράτησε έναν χαρακτήρα ο ίδιος  , καλώς ή κακώς, δικαίως ή αδίκως, απέναντι στο youtube και όχι μόνο…..στις δισκογραφικές κ.λ.π……και μετά θάνατον…ήρθε το Prince estate (φευ δεν τους κατηγορώ…money talks) και κόντρα σε όλα….ανεβάζουν ….σε λίγο μπορεί να κάνουν και διανομή cd (πράγμα που επίσης «απαγόρευε» ) κ.ο.κ.

 

Οι σκέψεις μου λοιπόν επικεντρώθηκαν στο πόσο «μάταιο» είναι να αφήσεις μια «κληρονομά» όποια να είναι αυτή από ένα ντατσουν μέχρι ….το έργο του prince…και πως θα το διαχειρισθούν «οι κληρονόμοι».

 

Πήρα την γενναία απόφαση να μην αφήσω τίποτα και να τα φάω όλα*  ;D ;D ;D

 

*Ειδικά στο μέτρο που θα γίνει χρήση αυτής (της κληρονομιάς), πέραν και έξω των επιθυμιών μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μπαγασας ηταν τοσο καλος που παραβλεπω ακομα και το λεοπαρ μπλουζακι με το χαμηλο ντεκολτε.

Σε σχέση με κάτι άλλα που έχει φορέσει το λεοπάρ δεν είναι τίποτα  ;D

 

336F774700000578-3553491-image-m-104_1461325860587.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω οτι αν ηθελε να κλειδωσει το πνευματικο του δικαιωμα ακομα και μετα θανατον θα το ειχε κανει.

..νομιζω οτι θα ηταν ευκολο για αυτον..

Τωρα..η δεν προλαβε γιατι δεν ειχε σκεφτει οτι θα εφευγε τοσο νεος...ή.. το αφησε φλου...μιας και τα λεφτα ειναι πολλα...{Λες και ειχε αναγκη...λεμε τωρα.}

 

εγω κλινω προς την 1η περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν εννοείς να εμπεριείχε κάποιον «τρόπο» στη διαθήκη του (που δεν ξέρω αν άφησε ή όχι) διότι όντως έφυγε «ξαφνικά» (αν και νομίζω ότι σε αυτές τις κατηγορίες φροντίζουν γι αυτά από πριν) που να απέκλειε π.χ το youtube , ναι φυσικά θα μπορούσε να το κάνει (τεχνικά –νομικά εννοώ).

 

Αφορμή για σκέψεις δικές μου ήταν, και για τη ματαιότητα …….ξαφνικά σκέφτηκα τι θα γίνουν π.χ. όλες οι βινταζίες μου , από στερεοφωνικά μέχρι γραβάτες….αν φύγω από τον μάταιο τούτο κόσμο. ;D ;D ;D

 

Τουλάχιστον να πέσουν σε χέρια που θα τα εκτιμήσουν αναλόγως (όχι σαν αξία---που δεν έχουν , σαν πραγματα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου