Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το Riffstation


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ευχαριστούμε πολύ για το δωράκι panorios! Είναι πολύ χρήσιμο.

 

 

Όπως αναφέρεται στην σελίδα:

 

RIFFSTATION IS NOW A PART OF FENDER

 

Αγοράστηκε απο την Fender και προφανώς η έκδοση desktop προστέθηκε στις added value υπηρεσίες της. Τα IOS & Web δεν διατίθενται πλέον και ίσως τα δούμε σαν Fender σε λίγο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σου δείχνει όλα τα ακόρντα των τραγουδιών σε ματζόρε.... :P

 

Εχθές το δοκίμασα λιγο.

Πράγματι συμβαίνει αυτό με τα ακόρντα από ότι παρατήρησα, οι άλλες λειτουργίες όμως είναι πολύ καλές, ανταποκρίνονται με ............ καπιταλιστική ποιότητα θα έλεγα. μιαχαχαχαχα

 

Ευχαριστούμε φίλε μας που μοιράστηκες την πληροφορία μαζί μας.

Σούπερ και είναι και τσάμπα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές το δοκίμασα λιγο.

Πράγματι συμβαίνει αυτό με τα ακόρντα από ότι παρατήρησα, οι άλλες λειτουργίες όμως είναι πολύ καλές, ανταποκρίνονται με ............ καπιταλιστική ποιότητα θα έλεγα. μιαχαχαχαχα

 

Ευχαριστούμε φίλε μας που μοιράστηκες την πληροφορία μαζί μας.

Σούπερ και είναι και τσάμπα.

 

υπάρχει ένα site (κάπου το έχω τώρα...δεν το θυμάμαι) που είναι κατι σαν το spotify, αλλά του βάζεις κομμάτι και σου βγάζει κανονικό notation...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ένα site (κάπου το έχω τώρα...δεν το θυμάμαι) που είναι κατι σαν το spotify, αλλά του βάζεις κομμάτι και σου βγάζει κανονικό notation...

 

Δεν το χρειάζομαι.

Μετά από 40 σχεδόν χρόνια πιάνω οποιαδήποτε συγχορδία όσες φωνές και να έχει σε οποιονδήποτε τόνο με το αυτί.

μιαχαχαχαχαχαχαχα :-)

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρειάζομαι.

Μετά από 40 σχεδόν χρόνια πιάνω οποιαδήποτε συγχορδία όσες φωνές και να έχει σε οποιονδήποτε τόνο με το αυτί.

μιαχαχαχαχαχαχαχα :-)

 

Έχεις απόλυτο αυτί δηλαδή, ρε θηρίο;

Σε έχει βοηθήσει στη σύνθεση το απόλυτο αυτί;

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο αυτί δηλαδή, ρε θηρίο;

Σε έχει βοηθήσει στη σύνθεση το απόλυτο αυτί;

 

 

όχι τοσο απόλυτο, αλλά αρκετά καλό, ισως περισσοτερο για αυτό που χρειάζομαι.

Έχω γνωρίσει έναν στη ζωή μου που έχει απόλυτο αυτί και εξελίσσεται σε απόλυτο μουσικό και τράβηξα ενα βίντεο και τον δοκίμασα.

Ήταν πιο .... .απόλυτος από εμένα.

 

Νομίζω με βοηθάει στη σύνθεση και την εκτέλεση το αυτί που έχω.

Καμιά φορά με βοηθάει και στη μίξη, αν και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Βέβαια το αυτί είναι το μέσο.

Ο εγκέφαλος μου και τα ανάλογα κέντρα μάλλον βοηθούν.

Πρέπει να έχω πολύ καλό λειτουργικό εγκέφαλο και υψηλό δείκτη αντίληψης και νοημοσύνης όπως είχα ανέκαθεν και εξαιρετικά αντανακλαστικά. Γι αυτό και αποφεύγω γροθιές πολύ γρήγορα και πιάνω αντικείμενα πριν πεσουν κάτω. Οσο μεγαλώνω το μόνο κακό είναι πως χάνω την ευελιξία μου, δηλαδη τα βλέπω να γίνονται πριν γίνουν αλλά το σώμα δεν ανταποκρίνεται.

 

Τέλος πάντων, ο εγκέφαλος βοηθά και στη σύνθεση γιατί οι ιδέες αναπτύσσονται μέσα μου, μπορώ να τις αναπαράγω με τη σκέψη ολοκληρωμένες και επειδή ακούω μέσα μου την τονικότητα, τις συγχορδίες, το ηχόχρωμα κλπ, μπορώ και να τις παιξω αντίστοιχα και να τις καταγράψω.

 

Βοηθάει ο εγκέφαλος λοιπόν κατά τη γνώμη μου, απλά το λέμε λαϊκα, αυτί.

 

όλα είναι εγκεφαλικα, γι αυτό προσέξτε τον εγκέφαλο σας, να τον προστατεύετε γενικώς από χτυπήματα γιατί απο αυτόν ξεκινάνε  όλα ε? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι τοσο απόλυτο, αλλά αρκετά καλό, ισως περισσοτερο για αυτό που χρειάζομαι.

Έχω γνωρίσει έναν στη ζωή μου που έχει απόλυτο αυτί και εξελίσσεται σε απόλυτο μουσικό και τράβηξα ενα βίντεο και τον δοκίμασα.

Ήταν πιο .... .απόλυτος από εμένα.

 

Νομίζω με βοηθάει στη σύνθεση και την εκτέλεση το αυτί που έχω.

Καμιά φορά με βοηθάει και στη μίξη, αν και δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Βέβαια το αυτί είναι το μέσο.

Ο εγκέφαλος μου και τα ανάλογα κέντρα μάλλον βοηθούν.

Πρέπει να έχω πολύ καλό λειτουργικό εγκέφαλο και υψηλό δείκτη αντίληψης και νοημοσύνης όπως είχα ανέκαθεν και εξαιρετικά αντανακλαστικά. Γι αυτό και αποφεύγω γροθιές πολύ γρήγορα και πιάνω αντικείμενα πριν πεσουν κάτω. Οσο μεγαλώνω το μόνο κακό είναι πως χάνω την ευελιξία μου, δηλαδη τα βλέπω να γίνονται πριν γίνουν αλλά το σώμα δεν ανταποκρίνεται.

 

Τέλος πάντων, ο εγκέφαλος βοηθά και στη σύνθεση γιατί οι ιδέες αναπτύσσονται μέσα μου, μπορώ να τις αναπαράγω με τη σκέψη ολοκληρωμένες και επειδή ακούω μέσα μου την τονικότητα, τις συγχορδίες, το ηχόχρωμα κλπ, μπορώ και να τις παιξω αντίστοιχα και να τις καταγράψω.

 

Βοηθάει ο εγκέφαλος λοιπόν κατά τη γνώμη μου, απλά το λέμε λαϊκα, αυτί.

 

όλα είναι εγκεφαλικα, γι αυτό προσέξτε τον εγκέφαλο σας, να τον προστατεύετε γενικώς από χτυπήματα γιατί απο αυτόν ξεκινάνε  όλα ε? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Εννοείς ότι με την εξάσκηση μπορείς να αντιληφθείς εύκολα και να επεξεργαστείς περίπλοκες αρμονικές σχέσεις...

Πιο σημαντικό είναι αυτό από το απόλυτο αυτί για τη σύνθεση...

Εμπειρία χρειάζεται και σε θέματα δομής (φράσεις-συνδέσεις κλπ.) όπως αναφέρεις κι εσύ...

Πάντως νομίζω ότι mixing-mastering θέλουν και αυτά μεγάλη εμπειρία (και σε πολλαπλά επίπεδα) εκτός από αυτί... [μαζί με το σωστό χώρο]

Από μια ηλικία λοιπόν δε χρειαζόμαστε αντανακλαστικά, η ΕΜΠΕΙΡΙΑ μετράει πλέον... :-) :-)

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου