Προς το περιεχόμενο

Neck humbucker προτασεις ;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να επανέλθω με μια σκεψη μου...

Πλεον δεν αγοραζω μαγνητη-ες πριν τους δοκιμασω στην κιθαρα μου....

Η να μην τους ακουσω-παιξω σε ιδιου τυπου κιθαρα ετοιμους επανω....

παλια αγοραζαμε γουρουνι στο σακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πραγματικα ειμαι πανασχετος απο το τι ηχο εχει καθε ειδος μαγνητη , παιζω οντως πολυ καθαρα και ακομα και με overdrive (και ακομα κι οταν εχω πολυ gain) θελω να μην εχω σφιχτα μπασα η τιποτα και να απλωνεται ο ηχος - περαν του οτι ''χαιδευω''τις χορδες.

Απλα επειδη εβαλα ψιλο-στην-τυχη alnico2 στη θεση της γεφυρας εχω παρατηρησει οτι πραγματικα με εμπνεει!!! Ετσι σκεφτομαι και για το neck .

 

Να επανέλθω με μια σκεψη μου...

Πλεον δεν αγοραζω μαγνητη-ες πριν τους δοκιμασω στην κιθαρα μου....

Η να μην τους ακουσω-παιξω σε ιδιου τυπου κιθαρα ετοιμους επανω....

παλια αγοραζαμε γουρουνι στο σακι...

Ενδιαφερον αυτο που λες . Να υποθεσω οτι προτεινεις εμμεσως να αγοραζουμε μαγνητες χειροποιητους(ή και οχι)  απο ελληνες κατασκευαστες και σε αλλη περιπτωση μαγνητες που εστω πουλιουνται στην ελλαδα και μονο?

Δε λεω οτι δε μου αρεσει να στηριξουμε τα εγχωρια προιοντα και πιστευω οτι εχουμε καλους κατασκευαστες και γνωστες , αλλα αυτο εννοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σου αρεσει ο μαγνητης της γεφυρας, βαλε κατι αναλογο ή και το ιδιο στον λαιμο. Να ταιριαζουν ηχητικα κιολας.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, το να δοκιμαζω μαγνητες πριν τους αγορασω ειναι το ιδανικο. Αλλα δεν μπορω να φανταστω και πολλους τροπους για να γινει κατι τετοιο, ειδικα απο ελληνικα καταστηματα. Ειτε κατασκευαστες απο Ελλαδα, ειτε μεταχειρισμενοι, ειτε αγορα απο κανα thommann και επιστροφη εντος του πρωτου μηνα. Ειναι πολλοι, κυριως εξωτερικο, που αγοραζουν, δοκιμαζουν και επιστρεφουν. Και το κανουν απο παγια τακτικη.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λεω οτι δε μου αρεσει να στηριξουμε τα εγχωρια προιοντα και πιστευω οτι εχουμε καλους κατασκευαστες και γνωστες , αλλα αυτο εννοεις ?

Aυτό ακριβως εννοώ.....

Οπως δοκιμαζεις και τα υπολοιπα προιοντα ετσι και τους μαγνητες....

Γλυτωνεις απο πολυυυυυυ ψαξιμο και τσαμπα χρήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου