Προς το περιεχόμενο

Arcade by Output


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο καιρό έπεσε στην αντίληψη μου θέλοντας και μη αφού έχω βομβαρδιστεί με διαφημίσεις στο facebook (προφανώς λόγω των related groups/persons που κάνω follow) αυτο το loop syntherizer plugin που δεν με αφήνει αδιάφορο αν και γενικά είμαι αδιάφορος, επιπόλαιος και αναίσθητος άνθρωπος χαχαχαχαχαχχαχαχχα ;D ;D ;D ;D ;D

 

https://output.com/arcade

 

Έχω δοκιμάσει κάποια τέτοια της output, kontakt based κυρίως που είναι πολύ ποιοτικά.

 

Αυτό απευθύνεται στο χρήστη που ακολουθεί τις νόρμες της εποχής και συγκεκριμένα του pay for produce (οπως λέμε στο gaming pay for play)

Δίνει τη δυνατότητα να κατέχεις όσο πληρώνεις τη συνδρομή ενδιαφέροντα modules που βασίζονται στην αναπαραγωγή και την επεξεργασία loops. Τα loops ειναι playable και υπάρχουν ποιοτικά φίλτρα και εφφε και άλλα εργαλεία για να τα προσαρμόσεις στις παραγωγές σου αντίστοιχα. Είναι cloud based η λογική και μπορείς να εισάγεις και δικά σου δείγματα

 

Δεν λειτουργεί αυτόνομα, αλλα ως plugin σε κάποιο daw

 

Ολα αναφέρονται με λεπτομέρειες μέσα στο link.

 

Δεν έχω προλάβει να κατεβάσω την trial έκδοση.

 

Το βρήκα ενδιαφέρον και για το δικό μου στυλ.

Πληρώνεις με το μήνα, να διακόψεις χωρίς να χάσεις τις ρυθμίσεις σου και να ξαναρχίσεις να πληρώνεις όποτε θες και για όσο θές το τίμημα των 10 ευρώ περίπου/μηνα.

 

 

 

Πως σας φαινεται φιλοι πληκτρομπλιμπλικαδοπαραγωγοι και όχι μόνο?

Δεν είναι καλό? ε? χαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, το κατεβάζω τώρα. Έχει δωρεάν 100 ημέρες.

Ευχαριστούμε πολύ :)

 

Εγώ θα κάνω το άλλο. Αν ειναι εκατό μέρες  free πλήρως λειτουργικό, θα κατεβάζω και θα κανω export ολα τα samples/phrases που μπορώ και μετά για τονικότητα και επεξεργασία έχω άλλους τρόπους.

(Λαμόγιο............ χαχαχαχαχα)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το βρίσκω.

Εξαιρετική ποιότητα ήχων και πολύ απλό interface, για χαζούς (σαν εμένα).

Σαν συμπλήρωμα πιστεύω αξίζει τα λεφτά της συνδρομής.

Μέσα σε 2 ημέρες έκαναν ήδη ένα update προσθέτοντας ήχους. Η απλότητά του το κάνει ιδανικό για γρήγορες ιδέες.

 

Φτιάχνω μουσική για τα βινεάκια σας σε 10 λεπτά ,πάρε κόσμε, έχω, πάρε, πάρε!

O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το βρίσκω.

Εξαιρετική ποιότητα ήχων και πολύ απλό interface, για χαζούς (σαν εμένα).

Σαν συμπλήρωμα πιστεύω αξίζει τα λεφτά της συνδρομής.

Μέσα σε 2 ημέρες έκαναν ήδη ένα update προσθέτοντας ήχους. Η απλότητά του το κάνει ιδανικό για γρήγορες ιδέες.

 

Φτιάχνω μουσική για τα βινεάκια σας σε 10 λεπτά ,πάρε κόσμε, έχω, πάρε, πάρε!

O0

 

Θα το δοκιμάσω κι εγώ να δω ήντα κάμει :-)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το βρίσκω.

Εξαιρετική ποιότητα ήχων και πολύ απλό interface,

Σαν συμπλήρωμα πιστεύω αξίζει τα λεφτά της συνδρομής.

 

 

Eπισης αυτό που βρίσκω κι εγώ καλό και το έχουν ως επιχείρημα οι κατασκευασταί, είναι το ότι η πρόσβαση μέσω cloud δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις τι θα χρησιμοποιήσεις και έτσι να μην επιβαρύνεσαι με αποθηκευτικό χώρο.

Γενικά στις libraries, είτε αν ειναι εξειδικευμένες σε ένα είδος μουσικής, είτε καλύπτουν ευρύτερη γκάμα μουσικών στύλ,συνήθως ο εκάστοτε χρήστης αποκτά υλικό που δεν του είναι άμεσα χρήσιμο. Δηλαδή θα αξιοποιήσει συνήθως ένα μέρος του περιεχομένου του.

 

Τώρα με αυτή τη μέθοδο μπορεί να επιλέξει τι τελικώς θα "κατεβάσει" και φυσικά αν υπάρχει γρήγορη ανανέωση το τίμημα είναι όντως μικρό. Ιδιαίτερα αν ασχολείται (ο χρήστης)  κατα περιόδους. Διακόπτει και συνεχίζει.

 

Πράγματι οι λειτουργίες επεξεργασίας που παρέχει ειναι πολύ χρήσιμες και το περιεχόμενο  ακούγεται και ποιοτικό και inspiring.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου