Προς το περιεχόμενο

Απάτη απο την Νιγηρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/11/2010 στις 5:57 ΜΜ, Dimitris-P είπε

Προς όλους όσους έχουν αναρτήσει αγγελείες στο noiz.gr

Σήμερα το πρωί έλαβα ένα μύνημα από έναν " Vasili Sofia " o οποίος ενδιαφερόταν για μια αγγελεία μου και μου έδινε κιόλας τα διπλά χρήματα από όσα ζητούσα . . . (πονηρό)

Ενθουσιασμένος εγώ, απάντησα δίνοντας του όλες τις πληροφορίες που ζητούσε για το μηχάνημα και επανήλθε δίνοντας μου μια διεύθυνση αποστολής και ένα όνομα στη Νιγηρία ενός φίλου του ο οποίος ήθελε το στγκεκριμένο μηχάνημα. Επίσης μου ζήτησε αριθμό λογαριασμού τραπέζης για να μου μεταφέρει άμεσα τα χρήματα (βιαζόταν κιόλας) και μου υπέδειξε να το στείλω με ΕΛΤΑ.

Πριν τα κάνω όλα αυτά κάτι δεν μου άρεσε και πήρα τηλ ένα φίλο ο οποίος πουλάει και αυτός ένα μηχάνημα στο noiz και μου είπε ότι του συνέβει ακριβώς το ίδιο. Δηλαδή ο τύπος πρέπει να έστειλε σε πολύ κόσμο το ίδιο mail.

Εγώ παιδιά ΔΕΝ του έδωσα αριθμό λογαριασμού και τον απέφυγα λέγοντάς του ότι δεν στέλνω εξωτερικό μόνο Ελλάδα . . . ε λοιπόν επανήλθε λίγο σαστισμένος και επέμενε ότι είναι απόλυτα ασφαλής συναλαγή.

Τη γνώμη σας και ελπίζω να μην την πάτησε κάποιος δίνοντας το λογαριασμό τραπέζης του.

Ή μήπως είμαι πολύ καχύποπτος ? ? ?

Με το να δωσεις τον αριθμο λογαριασμο δεν σου κανει και τπτ. Η απατη ειναι οτι θα σου φανε τα λεφτα που σε βαζουν να στειλεις μεσω ελτα σε καποιο λογαριασμο μεσω money gram. Συνεβη το ιδιο και σε εμενα κι εκανα καταγγελια στην Αστυνομια μπας και μαζεψουν μεσω ιντερπολ κανα τυπο. Επισης αν δεις το email που ερχεται απο την τραπεζα και το ψαξεις λιγο στο ιντερνετ θα δεις οτι ειναι fake. Αν δεν δεις τα χρηματα μεσα στο λογαριασμο σου μην κανεις τπτ

Καποιοι πανε να κονομησουν αλλα this is SPARTA!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου