Προς το περιεχόμενο

CD ΤΕΛΟΣ;


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά harilatron εν μέρει συμφωνώ. Η τιμή του έπεσε δραματικά, από τότε που άρχισαν να καλύπτουν ανάγκες των υπολογιστών και να εξελίσεται διαρκώς και η τεχνολογία τους. Οπότε όπως πέφτουν κατακόρυφα οι τιμές των διαφόρων άλλων περιφερειακών, μοιραία ακολούθησε και το cd. Έτσι δεν θα ακολουθούσε τα πρότυπα των υπολοίπων προϊόντων. Το ίδιο έγινε και με το dvd, το ίδιο θα γίνει και με όποιο format θα επικρατήσει. Blu-ray θα είναι hd-dvd θα είναι δεν ξέρω! Και όταν 1 cd κοστίζει ούτε μισό ευρό τότε η διαφορά είναι τεράστια σε σχέση με τα 15-20 που κοστίζουν τώρα.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυπ λύσεις για τους Έλληνες.

 

!. Να σταματήσει η αισχροκέρδια, να ρίξουν τουλάχιστον στο 30% τις τιμές σε όλα τα είδη.

 

2. Να αυξηθούν τουλάχιστο 40% οι μισθοί.

 

Εναλλακτικά να μείνουν ολα ως έχουν και να διπλασιαστούν οι μισθοί.

 

Δεν γίνεται να λειτουργήσει η αγορά αλλιώς, δεν συμφέρει κανέναν έτσι.

 

Με μια δραστική κίνηση θα αποκτήσουμε πραγματικά αγοραστική ισχύ, ωστε να καλύπτουμε όλες τις ανάγκες μας και να ακολουθούμε τον σύγχρονο τρόπο ζωής.

 

Μετα ας πάρουν όσα αυστηρά μετρα θέλουμ για οποιοδήποτε παραβάτη.

 

Περιμένω να δώ πότε θα καταλάβουν.

 

Απλά να το καταλάβουν πρίν το γενικό κράχ, την πλήρη παράλυση της οικονομίας.

 

Δεν έχω όρεξη να αναλύσω το γιατί είμαστε 1 βήμα απο την πλήρη κατάρρευση.

 

Μπορώ όμως να πώ οτι υπάρχει ελπίδα.

 

Απλά η κατάρρευση μας , θα παρασύρει και τους κατέχοντες γιατι είμαστε δεμένοι μαζί τους με αλυσίδα και θα πάμε όλοι μαζί στον πάτο.

 

Το κατάλαβαν και στην υπόλοιπη ευρώπη, ας το καταλάβουν κι εδώ όλοι, πολιτικοί , παράγοντες , έμποροι , οτι όσο μας κλέβουν ουσιαστικά κλέβουν και τους εαυτούς τους.

 

Στο θέμα μας δεν φταίει το cd.

 

Ούτε η πειρατεία φταίει, η μάλλον φταίει μεν αλλά οι ίδιοι μας εξώθησαν σε αυτή, αφού μας πούλησαν στις τράπεζες και φτάσαμε να δανειζόμαστε όχι πλέον για να αγοράσουμε κάτι παραπάνω, οχι μόνο για να συντηρήσουμε αυτά που έχουμε, τώρα πολύς κόσμος δανείζεται για να βγάλει το ( ώ θεέ μου) το μήνα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυπ λύσεις για τους Έλληνες.

 

!. Να σταματήσει η αισχροκέρδια' date=' να ρίξουν τουλάχιστον στο 30% τις τιμές σε όλα τα είδη.

 

2. Να αυξηθούν τουλάχιστο 40% οι μισθοί.

 

Εναλλακτικά να μείνουν ολα ως έχουν και να διπλασιαστούν οι μισθοί.

 

Δεν γίνεται να λειτουργήσει η αγορά αλλιώς, δεν συμφέρει κανέναν έτσι.

 

Με μια δραστική κίνηση θα αποκτήσουμε πραγματικά αγοραστική ισχύ, ωστε να καλύπτουμε όλες τις ανάγκες μας και να ακολουθούμε τον σύγχρονο τρόπο ζωής.

 

Μετα ας πάρουν όσα αυστηρά μετρα θέλουμ για οποιοδήποτε παραβάτη.

 

Περιμένω να δώ πότε θα καταλάβουν.

 

Απλά να το καταλάβουν πρίν το γενικό κράχ, την πλήρη παράλυση της οικονομίας.

 

Δεν έχω όρεξη να αναλύσω το γιατί είμαστε 1 βήμα απο την πλήρη κατάρρευση.

 

Μπορώ όμως να πώ οτι υπάρχει ελπίδα.

 

Απλά η κατάρρευση μας , θα παρασύρει και τους κατέχοντες γιατι είμαστε δεμένοι μαζί τους με αλυσίδα και θα πάμε όλοι μαζί στον πάτο.

 

Το κατάλαβαν και στην υπόλοιπη ευρώπη, ας το καταλάβουν κι εδώ όλοι, πολιτικοί , παράγοντες , έμποροι , οτι όσο μας κλέβουν ουσιαστικά κλέβουν και τους εαυτούς τους.

 

Στο θέμα μας δεν φταίει το cd.

 

Ούτε η πειρατεία φταίει, η μάλλον φταίει μεν αλλά οι ίδιοι μας εξώθησαν σε αυτή, αφού μας πούλησαν στις τράπεζες και φτάσαμε να δανειζόμαστε όχι πλέον για να αγοράσουμε κάτι παραπάνω, οχι μόνο για να συντηρήσουμε αυτά που έχουμε, τώρα πολύς κόσμος δανείζεται για να βγάλει το ( ώ θεέ μου) το μήνα[/quote']

 

 

+1000000000000000000000000000000000000000000000

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ψυχραιμία ρε.....για τα σιντιά λέμε. :lol:

Επίσης στα +1000 +1000000 κλπ, πάνω από 10 μηδενικά προτείνω να χρησιμοποιούμε εκθετική μορφή για οικονομία χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ψύχραιμος είμαι αλλά και εγώ για το cd λέω.

 

Το cd είναι προϊόν κι αυτό.

 

Ακολουθεί την ακρίβεια όπως και τα άλλα.

 

Απλά το cd μπορούμε να το αντιγράψουμε.

 

Αν αντιγράφαμε την βενζίνη, το ρευμα , το τηλάφωνο, τα χρηματά μας, τότε θα μιλάγαμε για το τέλος γενικώς,

 

Αρα πιστεύω οτι σε αυτά που είπα επάνω στηρίζεται το τελος του cd, αρα είμαι εντός θέματος, αρα καληνύχτα γιατι οι διαπιστώσεις μας δυστυχώς δεν γεμίζουν το στομάχι, αυριο πρέπει να δουλέψουμε. \

 

Αντε, πέστε όλοι για ύπνο , καληνύχτα, αυριο πάλι..

 

χρχρχρ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι λογο κορεσμου mp3, εχει χαθει η γοητεια το να αποκτησει

καποιος ενα cd.Oσο για το βινυλιο αν δεν κανω λαθος η πελατεια του ειναι

στο χωρο της heavymetal .

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα περισσότεροι είναι στην ηλεκτρονικοί μουσική παρά στο μεταλ. Δες πόσοι dj παίζουν με βυνίλια.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε καμια τετοια εταιρεια που κανει βινυλιο;

Και αν ξερετε απο ποσα κοματια ξεκινανε;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου