Προς το περιεχόμενο

Αμοιβη ηχοληπτη


Toupaul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι ανειδίκευτος, μπορεί να πληρώνεται σαν τέτοιος στο επαγγελματικό χώρο που εργάζεται

19 ώρες πριν, Toupaul είπε

ο μονο χαρτι που εχω ειναι η αδεια ασκησεως επαγγελματος ηλεκτροτεχνιτη

 

 

19 ώρες πριν, Toupaul είπε

για να εχω μια εικονα στο τι μεροκαματα παιζουν στην αγορα

δεν υπάρχουν άλλοι ηχολήπτες στην περιοχή σου ή στις κοντινές πόλεις να ρωτήσεις τι παίρνουν αυτοί? 

 

19 ώρες πριν, Toupaul είπε

θα πας ας πουμε στις 12 το πρωι να φορτωσεις θα εισαι ο main ηχοληπτης του event και θα γυρισεις στις 8 το πρωι να ξεφορτωσεις συμπεριλαμβανομενου του στησηματος και soundchek πριν το event!

μήπως πληρώνεσαι 2 μεροκάματα σαν ανειδίκευτος?

 

9 ώρες πριν, Toupaul είπε

πιστευω οτι 40 & 50 ευρω ειναι λιγα για 17 ωρες δουλειας

Λίγα είναι για τη δουλειά που βγάζεις αλλά αφού θεωρείσαι ανειδίκευτος και πληρώνεσαι με τον βασικό τότε μάλλον πληρώνεσαι σαν όλους τους άλλους εκεί έξω σε διάφορους τομείς.

 

Και δυστυχώς τα υπόλοιπα που σωστά σου ανέφερε ο @fusiongtr δεν ξέρω κατά πόσον είναι εφαρμόσιμα μιας και όπως είπες

 

19 ώρες πριν, Toupaul είπε

δεν εχω ουτε ενα ενσημο οποτε και μηδεν προηπηρεσια στα χαρτια ,ολα μαυρα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, VangelisV said:

Και δυστυχώς τα υπόλοιπα που σωστά σου ανέφερε ο @fusiongtr δεν ξέρω κατά πόσον είναι εφαρμόσιμα

 

Έχεις δίκιο Βαγγέλη, δεν το είχα προσέξει αυτό.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Superfunk said:

 

Από περιέργεια πόσα νομίζεις ότι πρέπει να παίρνει ένας ανειδίκευτος εργάτης (δηλ.αποφοιτος δημοτικού η γυμνασίου χωρίς ξένες γλώσσες και καμμιά δεξιότητα)?

 

Ένας ΕΙΔΙΚΕΥΜΈΝΟΣ ,π.χ. μαραγκός, χασάπης, ηλεκτρολόγος πιστεύω ότι πρέπει να παίρνει μίνιμουμ 1500.

 

Ένας ανειδίκευτος όμως;

Οι δημόσιοι υπάλληλοι εξαιρούνται φαντάζομαι 🙂🙂

γεια σου φιλε superfunk!

Μετα απο ποσα χρονια πανω στην δουλεια αυτη θα θεωρουσες τον εαυτο σου ειδικευμενο και οχι ανειδικευτο?

Μετα απο 9 χρονια πανω στο αντικειμενο πως θα με χαρακτηριζες? να τονισω οτι δεν μπηκα ουρανοκατεβατος, δεν ημουν μπετατζης και ειπα να το γυρισω! ειμαι και ημουν μουσικος πριν ασχοληθω με αυτη τη δουλεια ,ή μηπως θεωρεις οτι μονο αυτοι που εχουν βγαλει τη σχολη και εχουν ενα χαρτι ειναι ικανοι να τα βγαλουν περα?

Η γνωση ερχετε και με την εμπειρια (τα χιλιομετρα ) που εχεις πανω σε ενα αντικειμενο δουλειας ,την τριβη και τα προβληματα που μπορει να αντιμετωπισεις και θα πρεπει να λυσεις on the fly ! 

οσο για το ποσο θα πρεπει να παιρνει ενας ανειδικευτος εργατης (ο κουβαλητης με λιγα λογια για αυτη τη δουλεια) πιστευω ενα 30αρι μπορει να το παρει(αναλογα βεβαια και ποσες ωρες απασχολητε απο τον εργοδοτη) .

αν κανω λαθος καπου ευχαριστως να ακουσω την αποψη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Toupaul είπε

γεια σου φιλε superfunk!

Μετα απο ποσα χρονια πανω στην δουλεια αυτη θα θεωρουσες τον εαυτο σου ειδικευμενο και οχι ανειδικευτο?

Μετα απο 9 χρονια πανω στο αντικειμενο πως θα με χαρακτηριζες? να τονισω οτι δεν μπηκα ουρανοκατεβατος, δεν ημουν μπετατζης και ειπα να το γυρισω! ειμαι και ημουν μουσικος πριν ασχοληθω με αυτη τη δουλεια ,ή μηπως θεωρεις οτι μονο αυτοι που εχουν βγαλει τη σχολη και εχουν ενα χαρτι ειναι ικανοι να τα βγαλουν περα?

Η γνωση ερχετε και με την εμπειρια (τα χιλιομετρα ) που εχεις πανω σε ενα αντικειμενο δουλειας ,την τριβη και τα προβληματα που μπορει να αντιμετωπισεις και θα πρεπει να λυσεις on the fly ! 

οσο για το ποσο θα πρεπει να παιρνει ενας ανειδικευτος εργατης (ο κουβαλητης με λιγα λογια για αυτη τη δουλεια) πιστευω ενα 30αρι μπορει να το παρει(αναλογα βεβαια και ποσες ωρες απασχολητε απο τον εργοδοτη) .

αν κανω λαθος καπου ευχαριστως να ακουσω την αποψη σου!

 

Δεν αναφερθηκα σε εσενα.

Αναφερθηκα στον ανειδικευτο εργατη οπως οριζεται απο την εργατικη νομοθεσια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Superfunk said:

 

Δεν αναφερθηκα σε εσενα.

Αναφερθηκα στον ανειδικευτο εργατη οπως οριζεται απο την εργατικη νομοθεσια.

αν δεν κανω λαθος νομιζω ειναι κοντα στα 23 ευρω την ωρα + το ενσημο για το 8ωρο! αλλα στην δουλεια αυτη δεν υπαρχει 8ωρο οπως θα ξερεις, θα ξεκινησεις το πρωι ή στην καλυτερη το μεσημερη αναλογα την δουλεια και τον ογκο πραγματων που πρεπει να στησεις και θα γυρισεις... ουτε και εσυ ξερεις ποτε!

γιατι αν ας πουμε το live τελειωσει στις 5-6 το πρωι δεν χρειαζεσε και ενα δυωρο να μαζεψεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Toupaul είπε

αν δεν κανω λαθος νομιζω ειναι κοντα στα 23 ευρω την ωρα + το ενσημο για το 8ωρο! αλλα στην δουλεια αυτη δεν υπαρχει 8ωρο οπως θα ξερεις, θα ξεκινησεις το πρωι ή στην καλυτερη το μεσημερη αναλογα την δουλεια και τον ογκο πραγματων που πρεπει να στησεις και θα γυρισεις... ουτε και εσυ ξερεις ποτε!

γιατι αν ας πουμε το live τελειωσει στις 5-6 το πρωι δεν χρειαζεσε και ενα δυωρο να μαζεψεις?

 

 

Όπως σου είπα ήδη δεν αναφέρθηκα σε εσένα,μια γενική ερώτηση έκανα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Superfunk said:

 

Όπως σου είπα ήδη δεν αναφέρθηκα σε εσένα,μια γενική ερώτηση έκανα.

ναι οκ και σου απαντησα ! αλλα θα ηθελα και την δικη σου αποψη αν επιτρεπετε σε οτι εχω αναφερει στην κουβεντα μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Toupaul είπε

αν δεν κανω λαθος νομιζω ειναι κοντα στα 23 ευρω την ωρα

 

Κάνεις λάθος 🙂

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Superfunk said:

 

Κάνεις λάθος 🙂

ναι συγνωμη! την ημερα ηθελα να πω! οχι την ωρα! ( το 8ωρο)

 

Επεξεργασμένο από Toupaul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Toupaul είπε

ναι οκ και σου απαντησα ! αλλα θα ηθελα και την δικη σου αποψη αν επιτρεπετε σε οτι εχω αναφερει στην κουβεντα μας!

 

Σε αυτές τις δουλειές, αλλά και στα περισσότερα επαγγελματα,ισχύειο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης.

Όσο πιο γνωστός και φημισμένος είσαι τόσο περισσότερο σε ζητάνε για δουλειά και τόσο περισσότερα παίρνεις.

Αλλά λεφτά θα πάρω εγώ σαν παραγωγός και άλλα ο Bobby Rock 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου