Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΓΓΕΛΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Satanas είπε

Η δικη μου γνωμη ειναι λιγο διαφορετικη....
Καμμια αποσταση δεν μοιραζεται αφου εγω στο εφερα πρωτος...σειρα σου τωρα!!
Δεν μπορει τη μια να λες ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ πισω και φυσικα φιλε δεν σε παιρνω συνεχεια τηλεφωνα για να σου ζητησω να το παρεις πίσω και ξαφνικα...δεν μπορω να το κρατησω...
Δυο μερες μετα....με πιάνεις??

Συγνώμη εγώ κατάλαβα ότι θεωρεί πως δεν δουλεύει σωστά. Αυτό που λες δείχνει ότι μάλλον δεν του αρέσει και βρίσκει τέτοια αφορμή. Κάτι δλδ που δεν σε αφορά και μένει ως έχει το θέμα 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Και χάρη του κάνεις που ασχολείσαι μαζί του ....

Ειπα να το μοιραστω ρε φίλε....
Ενοιωθα κάπως...
Οτι εχω δωσει ειναι λιρα εκατό!!!
εχω γνωρισει τοσο κοσμο μεσω των αγγελιών που ειναι ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΙΔΙΑ
Εχω τυχει και μυστηριους(εχει γρατζουνιτσες η κιθαρα) αλλα τετοιο πραμα πρωτη φορά μου έτυχε..

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με κάποιους προλαλήσαντες. Δεν έχεις καμία υποχρέωση να το πάρεις πίσω.
Ούτε είσαι σε θέση να ξέρεις αν του έβγαλε τα μάτια ο αγοραστής "μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου". Επιπλέον, αν έχει βάλει χέρι στο πετάλι, ακόμη κι αν σκεφτόσουν να κάνεις χρήση της εγγύησης, μπορεί να μη σε καλύπτει πλέον. The deal is done. Πες του "καλόπαικτο" και πήγαινε διακοπές.

Και κάτι προσωπικό: Στο παρελθόν, σου είχα επιστρέψει αυθημερόν μάλιστα, ύστερα από λίγες ώρες, κι εγώ ένα TC Black Matter, αν με θυμάσαι -για άλλους λόγους βέβαια, το πετάλι δούλευε μια χαρά, και όχι επειδή δεν μου άρεσε. Προς τιμή σου, το είχες δεχτεί, οπότε ξέρω ότι δεν είσαι σκάρτος πωλητής ή απατεώνας.

Αυτή η περίπτωση όμως είναι διαφορετική κτγμ. Διότι εδώ, ακόμη και προβληματικό να ήταν το πετάλι, μετά από τόσες παλινωδίες και "πολύ ευχαριστως ναι, αλλά... όχι", δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη στον τύπο.

Και κάτι ακόμη, διότι η σκηνή είναι μικρή και όλοι γνωριζόμαστε πάνω κάτω: την τελευταία φορά στην Ελλάδα, αγόρασα ένα EHX East RIver drive. Το πήρα μαζί μου στο εξωτερικό για να διαπιστώσω ότι το footswitch του ήταν προβληματικό. Εστειλα ένα mail στον άνθρωπο που μου το πούλησε σε φάση "καλά ρε, δεν το δοκίμασες πριν το βάλεις για πούλημα;" Δεν μου πρότεινε καν να το πάρει πίσω, (ούτως η άλλως είχα φύγει και δεν συνέφεραν τα μεταφορικά να του το επιστρέψω). Αντιθέτως, μου απάντησε "δεν ξέρω ρε φίλε, του μπασίστα μου είναι και δεν το είχε χρησιμοποιήσει και ποτέ όπως μου είπε". Μαλακίες δηλαδή. Το πετάλι δε, όντως φαινόταν αχρησιμοποίητο. Του απάντησα "αλλη φορά, πριν βάλεις κάτι σε αγγελία, να είσαι σίγουρος γι' αυτό που δίνεις ότι είναι στην κατάσταση που λες" και το λήξαμε εκεί. Αλλαξα ένα footswitch (gold κιόλας!) που μου κόστισε 10 ευρώ.
Που θέλω να καταλήξω με αυτό: δεν είναι μόνο θέμα δικό σου η πώληση, που απ' όσα λες και αν είναι έτσι, συμπεριφέρθηκες σωστά, αλλά και του αγοραστή: Από το πολύ απλό "ας πρόσεχε" (ας είχε δοκιμάσει από πριν το πετάλι / ας ερχόταν εκείνος να το δοκιμάσει / ας διάβαζε το μάνιουαλ κλπ) μέχρι το αυτονόητο ότι "μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται". Δεν πουλάμε ρούχα να μην σου κάνουν , αλλά ηλεκτρονικό εξοπλισμό με συγκεκριμένα specs.

Αυτά και σόρι για το σεντόνι. Μπράβο που άλλαξες άβαταρ, είναι ένας επιπλέον λόγος που σου αφήνω σχόλιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια σας αναφερω τα sms που ανταλαξαμε μολις....
Τα συμπερασματα δικα σας..


Ελα φιλε καλημερα..
ειμαι στη δουλεια μου κι εχω εδω το πεταλι σου
Ποτε θα περασεις να στο επιστρεψω??

Η απαντηση μου...
ΚαλημερΑ φιλε
Το πεταλι τωρα δεν μπορω να το παρω πισω γιατι οταν στο προτεινα εγω πρωτος εσυ ησουν κατηγορηματικα αρνητικος..
Τωρα δεν θελω εγω...
Επισης δεν μπορω να περασω...
Καλη συνεχεια..

Μπλοκ ντιλιτ

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλησα το πεταλι μου

σ'εναν συμφορουμιτη

και παραλιγο ρε παιδια

να μου βγει απ'τη μυτη

 

Ο τυπος τα επινε χοντρα

και ειχε γινει φεσι

και μου'πε πως παρα πολυ

το overdrive  του αρεσει

 

Μετα ομως που καπνισε

μια σακουλα φουντα

εκανε σαν τον Πατακο

τοτενες με τη χουντα

 

"Δεν θελω το πεταλι σου"

"Να ερθεις να το παρεις"

"Αλλιως θα σε καταραστω"

"Ποτε δεν θα ρεφαρεις"

 

Για αυτο και εγω τον εσβησα

απο το κινητο μου

και εφυγα για διακοπες

εις το εξοχικο μου

 

 

:classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 5

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πούλησα το πέταλο
να κάμεις σούπερ ήχο,
κι εσυ αντι να το φχαριστηθεις
βογγας σα να χεις οιστρο....

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  Συνηθως ειναι απλα τα πραγματα. Αν το αντικειμενο εχει καποιο προβλημα (το οποιο μπορει καλιστα να μην το εχει αντιληφθει ο πωλητης), τοτε ειναι σωστο να το παρει πισω. Αν ομως λειτουργει κανονικα και απλα δεν αρεσει στον αγοραστη για τον αλφα η βητα λογο, δεν ειναι υποχρεωμενος ο πωλητης να το παρει πισω. Γι αυτο δοκιμαζουμε πριν παρουμε, ειδικα αν δεν ξερουμε το πεταλι ενισχυτη κτλ..

 

Απο κει και περα αναλογα πως το αισθανεται ο καθενας. Δεν ειναι δουλεια του πωλητη να κανει την ερευνα αγορας του αγοραστη.

 

 

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Alter είπε

  Συνηθως ειναι απλα τα πραγματα. Αν το αντικειμενο εχει καποιο προβλημα (το οποιο μπορει καλιστα να μην το εχει αντιληφθει ο πωλητης), τοτε ειναι σωστο να το παρει πισω. Αν ομως λειτουργει κανονικα και απλα δεν αρεσει στον αγοραστη για τον αλφα η βητα λογο, δεν ειναι υποχρεωμενος ο πωλητης να το παρει πισω. Γι αυτο δοκιμαζουμε πριν παρουμε, ειδικα αν δεν ξερουμε το πεταλι ενισχυτη κτλ..

 

 

Με βαση τα λεγομενα σου κατι δεν διαβασες  ή δεν αντιλήφθηκες σωστά(για την συγκεκριμενη περίπτωση)...
Ξαναλέω οτι μονος μου προτεινα στο πρωτο τηλ που μου ειπε...δεν λειτουργει σωστα, τονα τ αλλο, volume drop, προθυμοποιηθηκα να παω ΕΓΩ ΠΑΛΙ να το παρω....Ελαβα ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΧΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ(αν παλι εχει καποιο θεμα θα το δωσω στον κατασκευαστη(που τον γνωριζω) να το δει life time guarantee)....
Επισημαινω ότι εγω πριν το δωσω ΤΟ ΤΕΣΤΑΡΙΣΑ εξονυχιστικα....
Επισης για να δοκιμασεις κάτι πρεπει να πας να το δεις οχι να στο κανουν ντελιβερυ στο γραφειο σου και να εχεις και απαιτηση να ερθει ο μικρος να το παρει παλι πισω....ελεος!!!
ΤΗν επομενη μερα λυπαμαι δεν θα μπορέσω καν να το συζητησω τι πως που και γιατι....

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου