Προς το περιεχόμενο

Marshall Origin 20h vs DSL 20h


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 7/29/2019 at 8:01 PM, Spyros Delta said:

Το BB ειναι σουπερ πεταλι για boost. Ακομα κι αν δεν εχεις βρει ακομα που μπορει να σου χρησιμευσει, μη το δωσεις. Καποια στιγμη μαλλον θα χρειαστεις και δεν θα το εχεις.

 

Συμφωνώ, το έχω 15+ χρόνια και κυρίως έτσι το χρησιμοποιώ.

 

On 7/29/2019 at 8:13 PM, Aris Spa said:

 εχω τον 6100 30 annitversary τον εχω ριξει στα 25 και παιζω στη ρυθμιση που εχει ηχο JTM φαση και ολα στο 10 αλλα το μαστερ ειναι στο 1, στο 1.5 και γινετε σεισμος στην Μαγουλα

 

Από τον 6100 στον Origin είναι υποβάθμιση. Το ότι τον δίνουν όσο τον δίνουν δείχνει τη ποιότητα κατασκευής του. Ο 6100 έχει MV οπότε γιατί να πας στον Origin? Υπάρχουν πάρα πολλοί ενισχυτές που κοπιάρουν τον κλασικό Marshall ήχο, οι καλοί συνήθως κοστίζουν. Άλλωστε γι αυτό η Marshall έβγαλε τις επανεκδόσεις, τον Origin κλπ. Θέλει μερίδιο αγοράς.

 

14 hours ago, Aris Spa said:

Εντάξει κι ο origin μην φανταστείς στο Βιετνάμ φτιάχνεται όποτε οι el34 που φοράει πολύ πιθανον να φτιάχνονται μέσα στο ίδιο εργοστάσιο.

 

Η παραγωγή λάμπας είναι μικρή με συγκεκριμένα εργοστάσια, στη Κίνα σίγουρα ίσως να έχει μείνει και Ρωσία. Δεν είναι το ίδιο με τις κιθάρες. Με Κινέζικες λάμπες έρχονται και οι περισσότεροι μπουτίκ ενισχυτές γιατί απλά αυτές υπάρχουν σήμερα. Η διαφορά είναι ότι τις τεστάρουν πριν και απορρίπτουν όποιες δεν τους κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@KostasP

Το ΒΒ ειναι πολυ καλο πεταλι αλαλ δεν μου αρεσει χαχα, τουλαχιστον με την Λεσ Πολ μου, με την στρατ μου βγαζει πιο ωραιο ηχο.

Ο 6100 ειναι μαι χαρα αλλα παραειναι περιπλοκλος και γενικα too much για αυτο που θελω εγω, και δεν εχει τον ηχο που εχω στο κεφαλι μου. 

Σχετικα γενικα με την τιμη του Οριτζιν ειναι οτι κατι 500 ευρω και με λιγη υπομονη μπορω να παρω καινουριο τον Silver Jubilee mini που ειναι στα 750 στον Τομαν η 500 ευρω δευτερο χερι. Που μαλλον με βλεπω να το κανω αυτο εκτος αν χασω τον ελεγχο και παρω τον Οριτζιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, BillTrantos said:

Silver Jubilee Mini αν είναι να πάρεις τον Origin. Μέρα-νύχτα οι 2 ενισχυτές.

σιγουρα αν και οι δυο μπορουν να κανουν αυτο που σκεφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου