Προς το περιεχόμενο

Iced Earth - Birth of the Wicked (Guitar Playthrough)


Stratos VR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά συμβαίνουν όταν δεν το κουνάς ρούπι από το σπίτι λόγω καύσωνα  ;D
Hope you'll enjoy!

 

ps Όπως πάντα, περιμένω σχόλια και παρατηρήσεις  :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. 

Θα μπορούσαν να είχαν γίνει μεγάλη μπάντα αν δεν την είχε μικρύνει ο Schaffer με τα καμώματά του. Το 2ο τους είναι για μένα αριστούργημα και το καλύτερό τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Ωραίος. 

Θα μπορούσαν να είχαν γίνει μεγάλη μπάντα αν δεν την είχε μικρύνει ο Schaffer με τα καμώματά του. Το 2ο τους είναι για μένα αριστούργημα και το καλύτερό τους

 

Γενικά έχουν δώσει πολλά καλά άλμπουμ/τραγούδια. Ειδικά από τα 90s δύσκολα να διαλέξεις το "καλύτερο" αν και προσωπικά στο "Something Wicked" έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία. Για τα του Schaffer, τι να πει κανείς; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχει ο παππούς ο Σεηφερ ρε παιδιά;;;

 

Εκτός του "σιχαμενου" δεξιού χεριού 😛

 

Μάλλον θα εννοείτε τις χαζομάρες μετά την 9/11 με τα ψιλοδεξια κομματάκια . Νταξει δεκτον 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Τι έχει ο παππούς ο Σεηφερ ρε παιδιά;;;

 

Εκτός του "σιχεμενου" δεξιού χεριού 😛

 

Μάλλον θα εννοείτε τις χαζομάρες μετά την 9/11 με τα ψιλοδεξια κομματάκια . Νταξει δεκτον 

Ε ναι, λίγο αυτά λίγο κάτι χαζομάρες περί οπλοκατοχής σε σχολεία και διάφορα τέτοια σε συνεντεύξεις αλλά εντάξει, σε καλλιτεχνικό επίπεδο τον αγαπάμε τέρμα! 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Τι έχει ο παππούς ο Σεηφερ ρε παιδιά;;;

Παππούς όντως πλέον 

demonswizardsmay2019gray_638.jpg

 

Εγώ εννοώ ότι δεν κράτησε ένα σταθερό line up. Ούτε ο ίδιος δεν αντιμετώπισε την μπάντα του σαν μπάντα, αλλά σαν προσωπικό project. Αυτά τα πήγαινελα μουσικών που είτε δεν τους πλήρωνε είτε για άλλους λόγους περισσότερο κακό έκανε στην πορεία της μπάντας και καλό στην τσέπη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tezcatlipoca4 είπε

Ε ναι, λίγο αυτά λίγο κάτι χαζομάρες περί οπλοκατοχής σε σχολεία και διάφορα τέτοια σε συνεντεύξεις αλλά εντάξει, σε καλλιτεχνικό επίπεδο τον αγαπάμε τέρμα! 😎

Α δεν τα ξέρω αυτά . Πολύ σπάνια ασχολούμαι με προσωπικές απόψεις αγαπημένων μουσικών για να μην μπορώ να μπω στη διαδικασία να ξεχωρίσω άνθρωπο - καλλιτέχνη

 

Πού δύσκολο βέβαια να με επηρεάσει, πρέπει να είναι εντελώς "σκουπίδι" 

 

Θυμάμαι και ένα γραφικουλη πρότζεκτ Sons of Liberty ελαφρώς "ψεκασμενο" . Χαχαχα ....Αλλά μου είχε κάνει κλικ μουσικά χωρίς να είναι και φοβερό 

 

Σόρρυ που ξεχειλωνει το θέμα . Είμαι στη δουλειά δεν έχω ακούσει το cover 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, VangelisV είπε

Παππούς όντως πλέον 

demonswizardsmay2019gray_638.jpg

 

Εγώ εννοώ ότι δεν κράτησε ένα σταθερό line up. Ούτε ο ίδιος δεν αντιμετώπισε την μπάντα του σαν μπάντα, αλλά σαν προσωπικό project. Αυτά τα πήγαινελα μουσικών που είτε δεν τους πλήρωνε είτε για άλλους λόγους περισσότερο κακό έκανε στην πορεία της μπάντας και καλό στην τσέπη του

Σε αυτό εντάξει, συμβαίνει εν γένει σε πολλές μπάντες. Άλλες τις επηρεάζει λιγότερο και άλλες περισσότερο αλλά δεν είναι και λίγες οι περιπτώσεις που ένα μεταγενέστερο (από το αρχικό) line up έκανε το "κλικ" σε μια μπάντα. Βέβαια υπάρχει και το παράδειγμα των Rammstein 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tezcatlipoca4 είπε

αλλά δεν είναι και λίγες οι περιπτώσεις που ένα μεταγενέστερο (από το αρχικό) line up έκανε το "κλικ" σε μια μπάντα.

Όπως στους Iced Earth εν προκειμένω

 

Τρομερά ταλαντούχος και νεαρός κιθαρίστας που " φάνηκε" και στον τελευταίο εξαιρετικό δίσκο και τραγουδιστή που τους ξαναεβαλε στον χάρτη , είναι φανταστικός σε παλιό υλικό ενώ και τα δικά του τα έχω λατρέψει

 

 

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tezcatlipoca4 είπε

που ένα μεταγενέστερο (από το αρχικό) line up έκανε το "κλικ" σε μια μπάντα

Εδώ δε μιλάμε για ένα κλικ όμως. Κάτι αντίστοιχο και οι αγαπημένοι Annihilator

2 λεπτά πριν, Rebel_Of_South είπε

Τρομερά ταλαντούχος και νεαρός κιθαρίστας που " φάνηκε" και στον τελευταίο εξαιρετικό δίσκο

Ο Randall Shawver έχει γράψει για μένα τα καλύτερα σόλο σε άλμπουμ των IE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου