Προς το περιεχόμενο

Οταν μιλαει ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aναρωτιεμαι τι κράξιμο θα έτρωγε ντράμερ αν εκανε αντίστοιχο comment σε κιθαριστικό θέμα. (Ωραίος ο Moore αλλά δεν παίζει με σωστή κιθάρα..μια Ibanez ας πούμε.)                                    Δεν υπάρχει '' σωστό " hihat φίλε μου. Υπάρχει το hihat που παίζει αυτός κ που τυχαίνει να σου αρέσει εσένα. Oπως ακριβώς δεν υπάρχει σωστή κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vagelism said:

Aναρωτιεμαι τι κράξιμο θα έτρωγε ντράμερ αν εκανε αντίστοιχο comment σε κιθαριστικό θέμα. 

 

Ο Νάσος ξέρεις είναι και ντράμερ, και καλός μάλιστα.

Τα "σωστό" hi-hat, το είπε με το πνεύμα που θα έλεγε πχ ο SF ότι είναι "σωστή" η 24άρα κάσα (θεωρεί ότι είναι καλύτερη για τα γούστα του).

 

Ας μην μεγενθύνουμε λεπτομέρειες.

 

EDIT: Η χρήση της λέξης "σωστός", "καλός" σε κάποια μουσικά πράγματα (ειδικά σ' αυτά που άπτονται του γούστου) είναι καθαρά υποκειμενική.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Superfunk said:

Ακούμε με ΕΥΛΑΒΕΙΑ 

 

Τεραστιος,τι να λεμε.

Και η ταμπουρια του ειναι,κατσε καλα.

 

3 hours ago, nasokosm said:

Και παίζει και με τα σωστά πιατίνια

το hihat 17in

 

Που σαι ρε Νασαρε?

Καιρο εχουμε να σε ακουσουμε.

Βαλε κανα κομματι να γουσταρουμε.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, fusiongtr said:

 

Τα "σωστό" hi-hat, το είπε με το πνεύμα που θα έλεγε πχ ο SF ότι είναι "σωστή" κιθαρα μονο μια telecaster με 10-38 gauge (θεωρεί ότι είναι η καλύτερη για τα γούστα του καθενος).

 

Fixed 


:classic_biggrin:

 

  • Χαχα 3
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fusiongtr είπε

το είπε με το πνεύμα που θα έλεγε πχ ο SF ότι είναι "σωστή" η 26άρα κάσα (θεωρεί ότι είναι καλύτερη για τα γούστα του).

 

Corrected.

Ηχοληπτικα πάντως ισχύει αυτό που λέει ο δάσκαλος,όσο μεγαλύτερο τόσο λιγότερο... ενοχλητικό το.... φιΟΥτζιμπαλ 🙂

Βέβαια είναι και τι θέλεις και τι σου αρέσει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πέρασει και από τα τύμπανα παλιότερα, δεν θεωρώ σωστό το διαχωρισμό και τις ταμπέλες όλοι μπορούμε να κάνουμε ένα σχόλιο οχι για την τεχνική  αλλά για την αισθητική σίγουρα

τώρα ειναι γνωστή η λατρεία μου για τα Paiste οι παλιες αγάπες δεν ξεχνιούνται, όλες οι εταιρείες έχουν να επιδείξουν απίστευτες σειρές πιατινιών για κάθε γούστο και στύλ 

να είστε καλά

  • Like 2

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανήκω σε αυτούς που θέλουν τα πάντα να ορίζονται με ακρίβεια ,έκανα αυτό το comment επειδη μου έπεσε βαρύ.. Ακόμα κ ντράμερ να ήσουν το ίδιο θα έγραφα. Τα πάντα είναι τόσο υποκειμενικά όσον αφορά την μουσική που αν αρχίσουμε να χρησιμοποιούμε τέτοια επίθετα ,στο τελος θα σφαχτουμε. Όσον αφορά μεγάλα hihat η άποψη μου είναι..ότι σε κάποια στυλ κολλάει, σε κάποια όχι. Σίγουρα σωστό in my book ..δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου