Προς το περιεχόμενο

Χαμένο παράθυρο εφαρμογής στο Cubase 5


Fingerprint

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου και πάλι!

Σε συνέχεια του προηγούμενου Topic...

..μετά απο κάτι μέρες..και μια κάποια πρόοδο.. έφτασα στο σήμερα οπου μετά απο κάποια ώρα το παράθυρο του Addictive Drums εξαφανίστηκε.. μετά απο ψάξιμο το βρήκα αλλα δεν μπορώ με τίποτε να το επαναφέρω.. κανένας που να το έχει αντιμετοπίσει στο παρελθόν.. (αυτό το πρόβλημα?) .

Έχω προσπαθήσει με τα σχετικά κουμπιά επαναφοράς και ότι αλλο απο τα μενού αλλά καμία τύχη.

Πρόβλημα παράθυρου.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fingerprint είπε

Την καλησπέρα μου και πάλι!

Σε συνέχεια του προηγούμενου Topic...

..μετά απο κάτι μέρες..και μια κάποια πρόοδο.. έφτασα στο σήμερα οπου μετά απο κάποια ώρα το παράθυρο του Addictive Drums εξαφανίστηκε.. μετά απο ψάξιμο το βρήκα αλλα δεν μπορώ με τίποτε να το επαναφέρω.. κανένας που να το έχει αντιμετοπίσει στο παρελθόν.. (αυτό το πρόβλημα?) .

Έχω προσπαθήσει με τα σχετικά κουμπιά επαναφοράς και ότι αλλο απο τα μενού αλλά καμία τύχη.

Πρόβλημα παράθυρου.jpg

Δοκίμασε με Alt και Tab μηπως δεις το παράθυρο του Αddictive drums και πατήσεις πάνω του και μετά το επαναφέρεις σε μέγεθος.

 Επίσης δοκίμασε να παίξεις λιγο με την ανάλυση της οθόνης σου, βαλτή χαμηλότερα και ξανά σωστά και μπορεί να στο εμφανίσει οπότε να το τοποθετήσεις.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το alt/tab καμία τύχη.. την ανάλυση την δοκίμασα σε 3-4 διαφορετικές και πάλι είναι άφαντο το ρημάδι.. ευχαριστώ πάντως για την πρόταση..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατα restore down (σμυκρινση πως τo λενε στα Ελληνικα windows). Ειναι το τετραγωνακι διπλα στο κοκκινο Χ πανω δεξια στο παραθυρο του cubase)
Καπου απο πισω απο τα παραθυρα αυτa πρεπει να ειναι.

Αν δεν εχεις πατησει always on top χανονται μερικες φορες.

Always on top πατας κανωντας δεξι κλικ πανω στο πλαισο της καρτελας που θελεις να ειναι always on top

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Spyros Delta said:

Πατα restore down (σμυκρινση πως τo λενε στα Ελληνικα windows). Ειναι το τετραγωνακι διπλα στο κοκκινο Χ πανω δεξια στο παραθυρο του cubase)
Καπου απο πισω απο τα παραθυρα αυτa πρεπει να ειναι.

Αν δεν εχεις πατησει always on top χανονται μερικες φορες.

Always on top πατας κανωντας δεξι κλικ πανω στο πλαισο της καρτελας που θελεις να ειναι always on top

 

 

.

Ναι κατάλαβα όπως οτιδήποτε σχετικά με τα windows .. οκ δεν κατάφερα να λύσω το πρόβλημα.. αλλά ανακάλυψα κάτι άλλο!

Τα παράθυρα ΄΄χάνονται΄΄ όταν γίνεται drag πρός τα κάτω στην οθόνη.. σαν να κρύβονται κάτω και απο το toolbar των windows (έχω windows 10 home 64bit). Οπότε.. ίσως όλα πήγαν σε ένα καλύτερο μέρος..χα.. πρέπει όμως να τα ΄΄ξεθάψω΄΄ απο εκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημα. Πήγαινε πάνω στην μπάρα που λέει Windows (1) πάτα close all. Στο μήνυμα που θα σου βγάλει πατάς cancel. Έτσι θα κλείσει όλα τα παράθυρα ακόμα και αυτά που δεν φαίνονται. Μετά πήγαινε αριστερά σου που λέει addictive drums, δίπλα στο 2 έχει αυτό το εικονίδιο που μοιάζει με παράθυρο φυλακής. Πάτα το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Δες στις ρυθμίσεις οθόνης αν έχεις ενεργοποιήσει 2η επιφάνεια εργασίας

- κουνα το windows toolbar στην πάνω πλευρά της οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο και τις προτάσεις σας.. τελικά το πρόβλημα λύθηκε για κάποιο λόγο οταν διέγραψα παλαιότερα save του track.. και άνοιξα ένα καινούργιο συνεχίζοντας με τα extract που είχα ευτυχός σε κάθε όργανο.

Σε καινούργιο αρχείο δηλαδή. Το είχα δοκιμάσει και αυτό σαν λύσει αλλά δεν το εμφάνιζε το χαμένο παράθυρο για κάποιο λόγο.

Αλλα διεγράφοντας τα παλαιότερα για κάποιο λόγο το επέτρεψε.

Και πάλι σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου