Προς το περιεχόμενο

Show Us Your Junk! Ep. 25 - Sylvia Massy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
2 ώρες πριν, dimsonic είπε

αλλη μια που δε γουστάρει pluggins....

Να κάνετε club!:classic_biggrin:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, yameth said:

Να κάνετε club!:classic_biggrin:

σιγά μην κάνει club μαζί μου.... Οι επαγγελματίες με τους άσχετους

 

άλλωστε εγώ είμαι (αναγκαστικά) στην παρέα των pluggin fans...αλλά το λέω επειδή συζητάγαμε προχτές και έφαγα το κράξιμο της αρκούδας.

Προφανώς και υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που είναι θιασώτες του αναλογικού all the way.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dimsonic είπε

αλλη μια που δε γουστάρει pluggins....

 

Για δες το βίντεο μέχρι το τέλος 🙂

Πάντως ΠΟΜπινα δεν είδα και τα PT πάνε σύννεφο 🙂🙂

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Superfunk said:

 

Για δες το βίντεο μέχρι το τέλος 🙂

Πάντως ΠΟΜπινα δεν είδα και τα PT πάνε σύννεφο 🙂🙂

ποπίνα δεν είδα και εγώ, αλλά είδα συμπιεστές οφφ μπορντ.....που είπε ότι τους χρησιμοποιεί κανονικότατα...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

ποπίνα δεν είδα και εγώ, αλλά είδα συμπιεστές οφφ μπορντ.....που είπε ότι τους χρησιμοποιεί κανονικότατα...

 

 

Και καλα κανει,αφου τους εχει .... (και φυσικα και ΜΑΜΑΝΕ & ΔΕΡΝΟΥΝ ειδικα αυτοι που εχει)

 

Παντου στον κοσμο τα επαγγελματικα στουντιΑ χρησιμοποιουν ΚΑΙ τα 2 (και plug ins & outboard gear).

 

Η Sylvia χρησιμοποιει τους προσομοιωτες μικροφωνων του Slate (ειδικα οταν ΜΙΞΑΡΕΙ)...οταν στο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ οργανο που υπαρχει (δηλ. στη ΦΩΝΗ ) χρησιμοποιεις plug in σιγουρα ΔΕΝ μισεις τα plug ins... 

 

Πρεπει λιγο να ...ξεκολησεις απο τους δογματισμους και να καταλαβεις οτι και τα plug ins ειναι απλα "just another tool"....

 

Καποιοι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ  λοιπον χρησιμοποιουν Plug Ins αποκλειστικα,κάποιοι χρησιμοποιουν outboard gear σε συνδιασμο με plug ins & σιγουρα ΟΛΟΙ  χρησιμοποιουν DAW...🙂....δεν νομιζω να υπαρχει αυτη τη στιγμη ηχοληπτης/παραγωγος ή στουντιο που να μη χρησιμοποιουν ΚΑΘΟΛΟΥ plug ins πάντως (οσο παραδοσιακος και αν εισαι ειδικα για delay,reverb,drastic eq /comp,filters κτλ..... plug in θα χρησιμοποιησεις θες δε θες....)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βρε Νίκο....τα ίδια και τα ίδια λέμε....

πριν δυό βδομάδες που είπα ότι βάζουνε off board comp με φάγατε για πρωϊνό...."ποιός το κάνει και όλοι πατάνε το πλαγκιν..."

Αυτό εννοούσα. Ότι όσοι τους έχουν τους χρησιμοποιούν. Η Συλβια ψώνισε neve από την Αγγλία, την πήγε Καλιφόρνια και μετά Ορεγκον ....δεν το λες ούτε καν μετακόμιση...

Το εύκολο θα ήταν να πάρει ένα.... λαπτοπ.:classic_tongue:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πριν δυό βδομάδες που είπα ότι βάζουνε off board comp με φάγατε για πρωϊνό...."ποιός το κάνει και όλοι πατάνε το πλαγκιν..."

 

Δεν το ειπε ΚΑΝΕΝΑΣ αυτο.

Εκτος και αν μπορεις να το παραθεσεις. 

 

Σου ειπαμε απλα οτι αυτο που ΟΝΤΩΣ ειχες πει :classic_biggrin: (δηλ. οτι μονο οι ΚΑΛΑΜΠΟΡΤΖΑΙΟΙ ερασιτεχνες χρησιμοποιουν plug ins  🤣 ) ΔΕΝ ισχυει...

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Το εύκολο θα ήταν να πάρει ένα.... λαπτοπ

 

και παλι θα ηθελε ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ για να ...ηχογραφησει με το lap top....τωρα εχει λοιπον ...DESKTOP & ΜΕΓΑΛΕΣ σε ΟΓΚΟ προενισχυσεις (με bonus ενα απο τα κλασσικοτερα eq ολων των εποχων)....

 

Ειμαι παντως 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι και με μια 8αρα καρτα ηχου της Μ-AUDIO  ,ενα LAP TOP & τα native plug ins των PT light.....ΗΧΑΡΑ θα εβγαζε ακομα και αν ηχογραφουσε στο...δρομο.... 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου