Προς το περιεχόμενο

'Εχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα όργανο;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πουλάω όργανα...

Ατυχώς και μόνο μια φορά, έδωσα την πρώτη μου ηλεκτρική μια γιαπωνέζικη απομίμηση στρατο, όταν μου δόθηκε ευκαιρία να πάρω την deluxe που ήταν η πρώτη (και ίσως η τελευταία) σοβαρή κιθάρα μου. Θεώρησα ότι ήταν απαράδεκτο να εμφανίζομαι με μιά κανονική fender και με έναν κλώνο.

Μόνο βέβαια για συναισθηματικούς λόγους. Δεν έλεγε και πολλά πράγματα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2019 στις 9:31 ΠΜ, vagelism είπε

Έχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα οργανο /κομμάτι του εξοπλισμου σας?

 

Όχι.

Τα όργανα δεν είναι παρά ΕΡΓΑΛΕΙΑ για εμένα.

Αν κάποιο δεν μου χρειάζεται πλέον φεύγει.

Έτσι κι αλλιώς υπολογίζω ότι αν δεν πουλούσα όργανα θα είχα σήμερα 310 κιθάρες και 90 ενισχυτές (ναι κρατάω αρχείο 🙂 )

  • Like 1
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Στις 24/8/2019 στις 9:31 ΠΜ, vagelism είπε

Έχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα οργανο /κομμάτι του εξοπλισμου σας?

Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο. Αλλά αν ποτέ το μετάνοιωνα για κάποιο λόγο, απλά θα έπαιρνα το ίδιο ή κάποιο επόμενο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δε μετανιώνω για καμία κιθάρα που έχω δώσει, δεν ήξερα να διαλέγω, η τελευταία μου κιθάρα είναι και η καλύτερη που είχα ως τώρα, με διαφορά από τις άλλες.

 

Μετανιώνω όμως για τον Marshall JVM205h που έδωσα το 2013, αλλά δυστυχώς τότε δεν ήξερα από loadbox και τέτοια κόλπα. Κάποια στιγμή θα τον ξαναπάρω σίγουρα.

Επεξεργασμένο από BillTrantos

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε μετανιώνω. Θα ήθελα να είχα τη πρώτη μου κιθάρα (μια κλασική) αλλά έτσι δε θα είχα πάρει τη πρώτη μου ηλεκτρική. Έχω δώσει πολύ λίγες κιθάρες, ειδικά συγκριτικά με τους ενισχυτές και τα πετάλια που έχω πουλήσει. Για πολλά χρόνια είχα μία και μετά δύο κιθάρες, όταν άρχισα να αγοράζω είχα μάθει πια τι ήθελα και δε κάνω λάθος αγορές. Δένομαι με τα όργανα και ευτυχώς έχω μπορέσει να έχω κάποια που μου αρέσουν. Βέβαια όλοι έχουν τη τιμή τους, αν μου πρόσφεραν αρκετά μεγαλύτερα ποσά απ'  αυτά που έδωσα θα έδινα τα πάντα αλλά δεν έχω κάτι σπάνιο και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια φορά ναι ανάλογα την περίπτωση. Είχα μετανιώσει για μια κιθάρα που έδωσα, την ξανά πήρα πίσω και τελικά αποφάσισα να την ξαναδώσω. Αλλά για άλλα όργανα/πετάλια/ενισχυτές όχι και τόσο ειδικά όσα απόσβεσα την αξία τους με την χρήση τους. Το μόνο για το οποίο θα μετάνιωνα θα ήταν αν σκότωνα κάτι μόνο και μόνο για να φύγει.

 

Πάντως δεν είμαι πολύ υπέρ του να στακάρεις εξοπλισμό. Εχώ βασικά πράγματα δύο ή τρεις το πολύ κιθάρες, ενισχυτή και ηχείο, αν κάτι δεν πολυχρησιμοποιώ προσπαθώ να το δώσω, είναι κρίμα να κάθεται.  Ποτέ δεν κατάλαβα όσους έχουν δέκα κιθάρες, πέντε ενισχυτές και μια ντουλάπα πετάλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

Ποτέ δεν κατάλαβα όσους έχουν δέκα κιθάρες, πέντε ενισχυτές και μια ντουλάπα πετάλια. 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, D'Ailleurs said:

Ποτέ δεν κατάλαβα όσους έχουν δέκα κιθάρες, πέντε ενισχυτές και μια ντουλάπα πετάλια. 

 

Οι κιθαρες και οι ενισχυτες ειναι σαν τα παιδια. Οταν εισαι παντρεμενος, οσο πιο πολλα εχεις, τοσο πιο ευτυχισμενος....

1 minute ago, Superfunk said:

 

 

 

 

 

Εσενα δε σε πιανει. Εισαι πολυ πανω απο το οριο των 10 κιθαρων...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gkourmoul1 said:

 

Οι κιθαρες και οι ενισχυτες ειναι σαν τα παιδια. Οταν εισαι παντρεμενος, οσο πιο πολλα εχεις, τοσο πιο ευτυχισμενος....

 

χαχα, εντάξει ότι θέλει ο καθένας, απλά εμένα μου φαίνεται αχρείαστο. Ήδη έχω μια με την οποία παίζω ελάχιστα και στεναχωριέμαι να την βλέπω να κάθεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου