Προς το περιεχόμενο

'Εχετε μετανοιώσει ποτέ που πουλήσατε ένα όργανο;


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Superfunk είπε

 

Πως γινεται να μην ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ενα 5αρι N&C? :classic_sad:

Εμεις εχουμε και 5αρι & 7αρι και θελουμε και 8αρι και Picollo ...

Γιατί έχω δύο ταμπούρα από αυτούς τους τύπους: http://www.spiritdrums.com/snare/beat.html.

Ακούγονται εξ ίσου καλά - δεν σου λέω καλύτερα γιατί δεν παίρνω και όρκο - και επειδή είναι άγνωστοι μπουτικο-καστομάδες, δεν υπήρχε περίπτωση να πουληθούν ούτε στο 1/3ο της τιμής που τα είχα πάρει. Ενώ το NC έφυγε σχετικά γρήγορα. Άσε που αν κάποια στιγμή έχω λεφτά μπορώ να πάρω άλλο, ενώ οι Αυστραλοί το έχουν κλείσει το μαγαζί.

 

Άλλο: Ποιοι είσαστε "εσείς" και γιατί δεν μου δίνετε το 7άρι να το δοκιμάσω για κανα-δυο χρόνια, ε γιατί; Τι τα θέτε τόσα; :classic_laugh: 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Haris είπε

Άλλο: Ποιοι είσαστε "εσείς" και γιατί δεν μου δίνετε το 7άρι να το δοκιμάσω για κανα-δυο χρόνια, ε γιατί; Τι τα θέτε τόσα; :classic_laugh: 

 

ZHMIAA productions ltd :classic_biggrin:

 

Τα θεμε ΟΛΑ 🤣 (ΔΕΝ υπαρχει ταμπουρο που να ΜΗΝ χρειαζεται,ολα εχουν τη μαγεία τους) 

 

Το 7αρι ειναι....απλα εξωφρενικο ταμπουρο ειδικα αν το κουρδισεις ψηλά. 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagelism είπε

δεν το δινεις αυτο το ταμπουρο φιλε..

Τώρα τι καταλαβαίνετε, κι εσύ κι ο SF; Πάτε να με ρίξετε σε κατάθλιψη, με τέτοια ζέστη; :classic_laugh:

7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Το 7αρι ειναι....απλα εξωφρενικο ταμπουρο ειδικα αν το κουρδισεις ψηλά. 

Α, δεν ξέρω. Αν δεν το ακούσω... Λοιπόν περνάω να το πάρω και στο επιστρέφω εν ευθέτω χρόνω. Πολύ ...ευθέτω όμως!

  • Χαχα 1

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Haris είπε

Τώρα τι καταλαβαίνετε, κι εσύ κι ο SF; Πάτε να με ρίξετε σε κατάθλιψη, με τέτοια ζέστη; :classic_laugh:

Α, δεν ξέρω. Αν δεν το ακούσω... Λοιπόν περνάω να το πάρω και στο επιστρέφω εν ευθέτω χρόνω. Πολύ ...ευθέτω όμως!

ειχα ενα βιντεακι που το παρουσιαζες για οποιον θελει να το ακουσει..και δεν μιλησα.

Φανταστηκα οτι αυτη η πωληση δεν εγινε επειδη το ταμπουρο "καθοταν".

Μακραν το καλυτερο κ πιο ευαισθητο ταμπουρο που εχω παιξει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Haris said:

στο επιστρέφω εν ευθέτω χρόνω. Πολύ ...ευθέτω όμως!

 

Βρε Χάρη μου, κάνε μου μια χάρη αν μπορείς.

Όταν περάσεις από τον SF να το επιστρέψεις, πάρε και μερικά σετ παλιές χορδές (μερικών ωρών χρήσης) που έχει κρατήσει για μένα.

Μην ανησυχείς, τις έχω αλλάξει πρόσφατα εγώ, πριν μερικούς μήνες, και έτσι δεν βιάζομαι. :classic_biggrin:

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vagelism είπε

ειχα ενα βιντεακι που το παρουσιαζες για οποιον θελει να το ακουσει..και δεν μιλησα.

Φανταστηκα οτι αυτη η πωληση δεν εγινε επειδη το ταμπουρο "καθοταν".

Μακραν το καλυτερο κ πιο ευαισθητο ταμπουρο που εχω παιξει.

 

 

20 ώρες πριν, Haris είπε

...έχω δύο ταμπούρα από αυτούς τους τύπους: http://www.spiritdrums.com/snare/beat.html.

Ακούγονται εξ ίσου καλά - δεν σου λέω καλύτερα γιατί δεν παίρνω και όρκο - και επειδή είναι άγνωστοι μπουτικο-καστομάδες, δεν υπήρχε περίπτωση να πουληθούν ούτε στο 1/3ο της τιμής που τα είχα πάρει. Ενώ το NC έφυγε σχετικά γρήγορα. Άσε που αν κάποια στιγμή έχω λεφτά μπορώ να πάρω άλλο, ενώ οι Αυστραλοί το έχουν κλείσει το μαγαζί.

 

 

19 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Βρε Χάρη μου, κάνε μου μια χάρη αν μπορείς.

Όταν περάσεις από τον SF να το επιστρέψεις, πάρε και μερικά σετ παλιές χορδές (μερικών ωρών χρήσης) που έχει κρατήσει για μένα.

Μην ανησυχείς, τις έχω αλλάξει πρόσφατα εγώ, πριν μερικούς μήνες, και έτσι δεν βιάζομαι. :classic_biggrin:

 

Consider it done. :classic_laugh:

Επεξεργασμένο από Haris

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, fusiongtr said:

 

Βρε Χάρη μου, κάνε μου μια χάρη αν μπορείς.

Όταν περάσεις από τον SF να το επιστρέψεις, πάρε και μερικά σετ παλιές χορδές (μερικών ωρών χρήσης) που έχει κρατήσει για μένα.

Μην ανησυχείς, τις έχω αλλάξει πρόσφατα εγώ, πριν μερικούς μήνες, και έτσι δεν βιάζομαι. :classic_biggrin:

 

Για οσους δε γνωριζουν, ο SF ειναι ο βασικος προμηθευτης πρωτης υλης για τις κατασκευαστριες εταιριες χορδων. Κανει το quality control και μετα τις διδει ετοιμες, στρωμενες για πακεταρισμα και πωληση.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, fusiongtr είπε

μερικών ωρών χρήσης

 

Ε,οχι και "μερικων".

10-12 ωρες έχουν Maximum.

ΕΝΤΕΛΩΣ για ΠΕΤΑΜΑ δηλαδη.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν έχω μετανιώσει για κάτι τέτοιο, γιατί δεν έχω πουλήσει ποτέ μου κάποιο όργανο.

 

Ο λόγος μάλλον είναι ο συναισθηματισμός αλλά και το γεγονός ότι πάντα έκανα στοχευμένες αγορές (δηλ. όχι σε φάση ''ας αγοράσω το τάδε και αν μου κάνει το πουλάω ή βλέπουμε'').

 

Πάντως όλα τα όργανα έχουν την χρησιμότητά τους και έχω φροντίσει να τα αξιοποιώ όλα εξίσου το ίδιο, παρότι δεν κάνουν όλα για όλες τις δουλειές, το κάθε ένα έχει τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία του (όχι λειτουργικά, αναφέρομαι σε διαφορετικά είδη μουσικής).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν περασει παμπολλα πραγματα απο τα χερια μου. και ειδικοτερα εδω στο εξωτερικο λογω της αστειρευτης ποσοτητας και ποιοτητας εξοπλισμου ειναι ακομα πιο αρρωστη η κατασταση με το παρε δωσε μιας που μπορεις απλα να βρεις τα παντα!

 

εχω μετανοιωσει για μερικα οργανα, η μετανοια μου διηρκεσε μεχρι απλα να βρω το επομενο.

 

ισως λιγο περισσοτερο μετανοιωσα για μια Les Paul Junior 1997  που εδωσα χωρις ιδιαιτερο λογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου