Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής metal για το σπίτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά απο χρόνια αποφάσισα να ξαναπιάσω τη κιθάρα. Για ενα εξτρα κίνητρο σκέφτομαι να πάρω εναν καινούριο ενισχυτή.

 

Oποτε εχω τις εξης απορίες:

-Τώρα εχω εναν marshall avt 50. Είναι σχεδόν αδούλευτος. Εχετε ιδέα αν και ποσο μπορώ να τον πουλήσω?

-Θέλω κατι κυρίως για σπίτι και με έμφαση σε πιο metal ήχο. Ιδανικά μεχρι 500 αλλα αν κατι αξιζει πολυ ανεβαινουμε κι αλλο. Επισης θα προτιμουσα λαμπα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπα για να την βαλεις πανω στο κομοδινο ή για να φωτισει κανα υπογειο γκαραζ?

 

Εν ολιγοις, με ποση ενταση θελεις να παιζεις σπιτι?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι θέλω νορμάλ ένταση. Δε ψήνομαι να με διώξουν απο τη γειτονία. Επειδή όμως θα πηγαινω για κανενα τζαμάρισμα σε μέρος που δε μας πειράζει τοσο η ένταση θέλω να μπορεί να δώσει λίγο.

 

Σκεφτόμουν για παραδειγμα τον blackstar ht-5r που και σε ενταση λογικα με καλυπτει και ειναι και μεσα στο budget. Εκτος αν ειναι υπερβολη για τη χρηση αυτη και παω σε boss katana η blackstar id core 40 και μου μενουν και τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ προτείνω έναν Marshall DSL40 combo μεταχειρισμένο (350-400e) και ένα Torpedo Captor (attenuator/loadbox) με άλλα 150. Αυτή είναι η "σοβαρή" λύση.

 

Αν δεν πολυ-ασχολείσαι και θες να περνάς καλά με κάνα φίλο και να τζαμάρεις, πάρε τον 100άρη Katana και τα υπόλοιπα κάντα καμιά κιθαρούλα να γουστάρεις.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Xristos Bratsos said:

Στο σπίτι θέλω νορμάλ ένταση. Δε ψήνομαι να με διώξουν απο τη γειτονία.

 

Ξέρω ότι δεν είναι για σένα (ούτε σε ένταση, ούτε σε budget), αλλά γι' αυτόν αξίζει να σε διώξουν από την γειτονιά.

 

https://smart.noiz.gr/details.php?id=416877

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss katana 50 βασικά 

 

αλλά εγώ ρε παιδιά , σπίτι - λάμπα - μεταλ την παλεύω κανονικά . Ναι ξέρω , όταν θα μπορέσω να τον ανοίξω θα δω άλλο ενισχυτή / θα με πιάσει ταράκουλο κλπ αλλά είναι εφικτό στα καλά μοντέλα

 

( που κοστίζουν λίγο παραπάνω όμως από τα μαξ 500 του φίλου ) 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταχειρισμενο δε κοιταω γτ θα κοπει τιμολογιο.

Ο katana ισως ειναι η πιο safe επιλογη γτ θα εχω και τα εφε να πειραματιστω λιγο και να μη μπλεξω για αρχη με πεταλακια κτλ.

 

12 minutes ago, Rebel_Of_South said:

Boss katana 50 βασικά 

 

αλλά εγώ ρε παιδιά , σπίτι - λάμπα - μεταλ την παλεύω κανονικά . Ναι ξέρω , όταν θα μπορέσω να τον ανοίξω θα δω άλλο ενισχυτή / θα με πιάσει ταράκουλο κλπ αλλά είναι εφικτό στα καλά μοντέλα

 

( που κοστίζουν λίγο παραπάνω όμως από τα μαξ 500 του φίλου ) 

 

Απο περιεργεια εσυ τι εχεις φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • admin changed the title to Ενισχυτής metal για το σπίτι

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου