Προς το περιεχόμενο

Πλατφόρμες μουσικής παραγωγής


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα έναν τιτλο όσο πιό βολικό βρήκα.

Το θέμα είναι να συζητήσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις για τις πλατφόρμες που φιλοξενούν τις μουσικές που φτιάχνουμε.

 

Ποιές είναι οι εμπειρίες σας?

Η δική μου περιορίζεται στο soundcloud, ελάχιστα στο youtube και δεν έχω ασχοληθεί με bandcamp, προφανώς όχι με spotify, itunes ούτε με τα πιό σοβαρά tunecore, cdbaby κλπ.

 

Για την ώρα είμαι στο soundcloud και μάλιστα στο basic δωρεάν πακέτο που ήδη το έχω καλύψει και πρέπει να πάω σε συνδρομητικό πακέτο.

Φυσικά δεν θεωρούμαι ο μέσος χρήστης, από την άποψη ότι δεν πάω να φτιάξω καριέρα πλέον, όμως θα ήθελα αυτά που ανεβάζω να έχουν την κατάλληλη προβολή, αναγνώριση, εξασφάλιση και στό τελευταίο σκαλί ενδεχομένως πωλήσεις.

 

Αρα τα ερωτήματα είναι

1. εκτός από τα βασικά δωρεάν πακέτα των προγραμμάτων έχετε προχωρήσει σε συνδρομητικά πακέτα

2. Ποιές είναι οι εμπειρίες υπέρ/κατά αυτών που δοκιμάσατε

3. Ποιά θεωρείτε ότι είναι πιό σοβαρά ώς προς την εξασφάλιση δικαιωμάτων 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ναι στο soundcloud (πρεπει να υποστηριζουμε τους συντοπίτες μας :classic_biggrin: )

2.Μια χαρα δουλευει ,εχω και bandcamp στο οποιο ανεβαζω "album"

3.Δεν ειναι δουλεια της πλατφορμας η εξασφαλιση δικαιωματων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συντοπιτες;

Berlin?

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soundcloud εδώ και 10 χρόνια! πριν το sc ανέβαζα στο myspace για όσους ο θυμούνται. λίγα πράγματα σε youtube κυρίως από μπάντες για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι...

 

έχω ακόμη όριο στο free δεν γράφω τόσο συχνά κομάτια όταν γράφω ανεβάζω

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκει το genau   (βασικα ειναι η μονη λεξη που μπορεις να χρησιμοποιεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ οταν μιλας με Γερμανους και να εχεις μια εξασφαλισμενα χαρουμενη και ευτυχισμενη ζωη στη Γερμανια  :classic_biggrin: ...αν δε δωσεις και εμφαση δηλ. πεις "ja,stimmt,genau" θα σε λατρεψουν 😂  )

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου