Προς το περιεχόμενο

Roland Fantom vs Yamaha Montage vs Nord Grand vs KORG Kronos


stavros_d80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To επόμενο μου synth πιστεύω πως θα είναι το modx6, το μικρό montage δηλαδή και θα κάνω σπουδαία κομμάτια με αυτό μια μέρα. Το ξέρω.

 Το σκέφτηκα πολύ, τα ακούω τώρα τελευταία όλα του ανταγωνισμού, μελετάω δυνατότητες των οργάνων, συνδεσιμότητα και τέτοια και κατάλαβα πως το yamaha θα είναι η επιλογή μου για τα επόμενα χρόνια.

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καθόλου αντιπροσωπευτικό.

α) Τα τρία από αυτά τα μηχανήματα είναι workstation και το τέταρτο piano.

β) Οι δοκιμές και σε όλα είναι μόνο με ήχους πιάνου.

γ) Δεν γίνεται αναφορά σε άλλες μάρκες και άλλα μοντέλα όπως για παράδειγμα Roland RD-2000, Dexibell Vivo και γιατί όχι Casio, αφού ο δειγματισμός γίνεται με ήχους πιάνου.

δ) Αφού τα τρία τουλάχιστον είναι workstation, γιατί δεν γίνεται επίδειξη δυνατοτήτων;

1 ώρα πριν, Konstantinos Dritsas είπε

To επόμενο μου synth πιστεύω πως θα είναι το modx6, το μικρό montage δηλαδή...

Πολύ καλό το modx6 από πλευράς ήχων, το κλαβιέ όμως για πολλές κλωτσιές. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα βγάζουν όπως παλιά σε rack;;;

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Πολύ καλό το modx6 από πλευράς ήχων, το κλαβιέ όμως για πολλές κλωτσιές. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα βγάζουν όπως παλιά σε rack;;;

 

 

 

 

 

για τους ήχους και το integration με το pc πιο πολύ. Για το κλαβιε ναι, δεν είναι και ότι ευχάριστο, αλλά για τη χρήση που το θέλω προσωπικά δεν με απασχολεί στη φάση που βρίσκομαι.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστοϊ όλοι για τα σχόλια.Για μένα κάθε όργανο εάν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια πρέπει να δοκιμάζεται και στα χέρια στά δάκτυλα.Πολϋ βασικό η αφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα σας κύριοι.

Είδα φίλους εδώ σε αυτό το θέμα και μπήκα να πω την καλησπέρα μου μετά από κάμποσο καιρό.

Καλή χρονιά σε ολους 🙂

 

το Nord δεν κατάλαβα γιατί το έχουν στην σύγκριση έχει δίκιο ο Μανώλης.

Κώστα και άλλοι μου το έχουν πει για το Modx λέω να πάω να το δω από περιέργεια από κοντά όπως πολύ θα  ήθελα να δω και το Roland 🙂

Επεξεργασμένο από foxxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου