Προς το περιεχόμενο

Θέμα με την σολ χορδή σε American Strat


Jazzombie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Superfunk said:

 

Αν δεν έχεις θέμα άστο,έτσι κι αλλιώς από το πλαστικό που έχει η vintage Fender σου καλύτερο είναι 🙂

 

Από ότι ακούω στα παιξίματα σου δεν παίζεις και πολλές ανοιχτές χορδές οπότε έτσι κι αλλιώς ηχητικά δεν σε ενδιαφέρει.

κατι αλλο ακουσες....ισως το τελευταιο...τα προηγουμενα ηταν ολα ανοιχτα. Απλα δεν σηκωνω και δεν τρεμολιαζω πολυ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dimsonic είπε

κατι αλλο ακουσες....ισως το τελευταιο...τα προηγουμενα ηταν ολα ανοιχτα. Απλα δεν σηκωνω και δεν τρεμολιαζω πολυ

 

Μη σκας όλο το ροκ και όλη η τζαζ  με πλαστικά nut έχει γραφτεί... 🙂 μέχρι να.... έρθει το ντερνετ Fender και Gibson πλαστικά βανΑνε

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα τα υλικά και αύριο ξεκινάει η αποστολή! Είδα κάποια βίντεο στο Τούμπι και διαπίστωσα ότι δεν είναι εξαιρετικά δύσκολο, απλά θέλει αρκετή προσοχή, όπως μου είπατε κάποιοι. Θα στείλω όταν έχω νεότερα ❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, Superfunk said:

 

Μη σκας όλο το ροκ και όλη η τζαζ  με πλαστικά nut έχει γραφτεί... 🙂 μέχρι να.... έρθει το ντερνετ Fender και Gibson πλαστικά βανΑνε

ναι αλλα να μην εχω εγω μπον νατ;

οι αλλοι γιατι εχουν;

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου! Με τη βοήθεια ενός φίλου ο ασθενής επέζησε και βασιλεύει. Το πρόβλημα τελικά προερχόταν απ'το nut. Όταν το "τριψαμε" και μπήκε ο γραφίτης άλλαξε ριζικά. Χθες στην πρόβα δοκιμαστικά το τρέμολο το ξε%::%" και η σολ ήταν ανέγγιχτη. Πειράξαμε και τα springs(αλλάξαμε θέσεις) όπως είπε ο φίλος γτ καμία φορά επηρεάζουν και τώρα όλα οκ!!!!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου