Προς το περιεχόμενο

Walkman 40 χρόνια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 minutes ago, Spyros Delta said:

αν και δεν περπαταγα, αλλα επαιζα τυμπανα ακουγωντας τον αμερικανικο  στα μεσαια 
 

 

Καλά ρε συ, το βρέφος θαύμα ήσουν?

Ακόμα δεν περπάταγες, και έπαιζες τύμπανα?

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Ακόμα δεν περπάταγες, και έπαιζες τύμπανα?

Μερικες φορες με κανεις κι ανησυχω:classic_laugh:

  • Χαχα 1

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LK είπε

Εγω εχω και τωρα

Φιλοους, το μπεργκερ ειναι της ιδιας ηλικιας με τα υπολοιπα? :classic_laugh:

  • Χαχα 1

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Τι μαυρομελέτη είχα ρίξει με αυτές τις μπούρδες... 

 

Κι εκείνη η στιγμή που πάνω στο ατελείωτο rewind/play rewind/play έφευγε το δάχτυλο και πάταγα το rec... ΠΩΩωωωω...😤

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που τα ξαναβλεπω στη φωτό, το δεξί πρέπει να ήταν το καταγραφικο που χρησιμοποιούσα το '94-'95 για να ηχογραφώ τα κομματια όταν μάθαινα μπουζούκι. Μου ηχογραφούσε ένα κομμάτι ο δασκαλος, μου έδειχνε τη δακτυλοθεσια και εγώ πήγαινα σπίτι και το δούλευα.

 

Το αριστερό ήταν πολύ hightech για την εποχη. Πολύ μικρό, πολύ βαρύ και με κρυστάλλινο ήχο. Το αφήσα διότι τότε βγηκαν τα φορητά cd player. 

 

 

2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Τι μαυρομελέτη είχα ρίξει με αυτές τις μπούρδες... 

 

Κι εκείνη η στιγμή που πάνω στο ατελείωτο rewind/play rewind/play έφευγε το δάχτυλο και πάταγα το rec... ΠΩΩωωωω...😤

 

Ασφάλεια είχε το δικό μου. Ένα πλαστικό που προεξέχει δίπλα στο rec. Άσε που στα πιο πολλά το rec δεν πατιωνταν μόνο του, αλλά ταυτόχρονα με το play.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Ασφάλεια είχε το δικό μου. Ένα πλαστικό που προεξέχει δίπλα στο rec. Άσε που στα πιο πολλά το rec δεν πατιωνταν μόνο του, αλλά ταυτόχρονα με το play.

Αμ εμένα δεν είχε. Συμπαρέσυρε το rec το play. Είχε μια μικρή σκάλα στην αρχή, έναν τζόγο, αλλά μετά όταν το πατούσες (είχε βαριά αίσθηση), πατιόταν μαζί και το play.

 

Τώρα που το σκέφτομαι, μεγαλύτερος και πιο ώριμα (μουυαααχαχα), υπήρχε μια καρμική δικαιοσύνη σε όλο αυτό το σκηνικό. Γιατί στα "δύσκολα" περάσματα, εκεί γινόταν το πολύ rewind/play rewind/play, αυξάνοντας κατά πολύ τις πιθανότητες να πατηθεί το rec, και να αφήσει στην κασέτα και στο κομμάτι ανεξίτιλα το σημάδι: Ντριγκι🎵ντριγκι🎵ντριγκι"Όχιρεπού..!!!"Ντριγκι🎵ντριγκι🎵ντριγκι.

 

Ήταν σαν να σου μιλάει ο κοσμικός νόμος και να σου λέει: "Φίλε, αν δεν το πιασες με την πρώτη, τη δεύτερη, την τρίτη, δε θα το πιάσεις ποτέ. ΚΑΙ δεν θα το ξαναακούσεις επειδή έγραψες τη βρισιά ΑΚΡΙΒΩΣ στο "δύσκολο" σημείο που ήθελες να βγάλεις. Οπότε ή τράβα με τα ποδαράκια σου στον κασετά να στο ξαναγράψει, ή θα το παίζεις μια ζωή γαλλία."

 

Τους ερμηνεύεις αυτούς τους οιωνούς αν είσαι μικρό παιδί όμως;😂 Πού να τους ερμηνεύσεις...

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου