Προς το περιεχόμενο

Άγνωστες Ελληνικές μπάντες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο τη Σαλονικη,80ς.

Δεν ειμαι σιγουρος για το αν ειναι αγνωστoι.

Ισως ομως εχουν ξεχαστει τωρα πια,αξιζουν νομιζω ενα ακουσμα.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αρχές 80ς ένα γκρουπ πολύ μπροστά για τα ελληνικά μουσικά δρώμενα... αν είχε έναν ξένο παραγωγό κι όχι τον Σπανουδάκη(!!!) προσωπικά τον κόβω ότι θα είχε κάνει αρκετά πράγματα (τουλάχιστον όσο προλάβαινε η Δώρα που δυστυχώς έφυγε νωρίς)...

 

 

 

υπέροχη μπάντα (επίσης 80ς) του "δικού μας" dimsonic...

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οι νεώτεροι γνωρίζουν τον Παύλο (αλίμονο) αλλά φαντάζομαι όχι πολλοί το σχήμα του με τον Παντελή Δεληγιαννίδη, πρώην κιθαρίστα των Olympians... τέλος 60ς...

 

 

πάλι στα 80ς... αξιολογότατη μπάντα που θα μπορούσε άνετα να στέκει και σήμερα, με τον συμμαθητή μου Μπαρμπαγάλα στην κιθάρα...

 

 

 

  • Like 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κλείνω με μια μπάντα των 70ς από την οποία στις διαφορες φάσεις της είχαν περάσει πολλοί σπουδαίοι μουσικοί που σημάδεψαν ο καθένας με τον τρόπο του την ελληνική "ροκ" ιστορία... μεταξύ τους κι ο πεθερούλης μου Θανάσης Μπίκος που στο συγκεκριμένο άσμα έχει δώσει πλέον την θέση του στον Γιάννη Δρόλαπα... στην φωνή η Χαρά Αργυροπούλου που αναφέρθηκε και παραπάνω...

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Λατρεύω τις ελληνικές άγνωστες μπάντες, διότι μου είναι άγνωστες. Αν μπορούσα να μου ήταν άγνωστες και αυτές που μου είναι γνωστές, θα ήμουν ευτυχισμένος. 🤣

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ολόφρεσκο σόουλ-φανκ-ροκ-και-άλλα γκρουπ, με ένα κάρο επιρροές που "κάτι θυμίζουν αλλά δεν ξέρουμε τι", και μια υπέροχη βιντατζίλα με ολίγον από 70s γκλαμουριά.

Είμαι κατενθουσιασμένος. 😎

 

 

Επεξεργασμένο από Haris
  • Like 2

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου