Προς το περιεχόμενο

Άγνωστες Ελληνικές μπάντες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Fanfan said:

 

Φοβερή μπάντα και πολλά υποσχόμενη! Άκουγα τους δύο πρώτους δίσκους μετά μανίας. Δυστυχώς βέβαια μετά όλα πήγαν κατά διαόλου, αλλά αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ledge είπε

Φοβερή μπάντα και πολλά υποσχόμενη! Άκουγα τους δύο πρώτους δίσκους μετά μανίας. Δυστυχώς βέβαια μετά όλα πήγαν κατά διαόλου, αλλά αυτό είναι ένα άλλο κεφάλαιο

 

Ακριβώς αυτό, οι δύο πρώτες προσπάθειες ήταν εξαιρετικές. Τους έχασα μετά, και τους πήρε το μάτι μου μετά από χρόνια στο Mad (;!) να παίζουν κάτι τύπου goth (εκτός και αν ήταν συνωνυμία) και απογοητεύτηκα. Τα πρώτα 2 album έδειχναν ότι θα μπορούσαν να κάνουν πολλά πράγματα, παραμένουν από τα πρώτα ονόματα που μου έρχονται στο μυαλό όταν λέμε "ελληνική metal σκηνή" γιατί ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις. Αν είχαν και καλή παραγωγή ρε γμτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Fanfan said:

 

Ακριβώς αυτό, οι δύο πρώτες προσπάθειες ήταν εξαιρετικές. Τους έχασα μετά, και τους πήρε το μάτι μου μετά από χρόνια στο Mad (;!) να παίζουν κάτι τύπου goth (εκτός και αν ήταν συνωνυμία) και απογοητεύτηκα. Τα πρώτα 2 album έδειχναν ότι θα μπορούσαν να κάνουν πολλά πράγματα, παραμένουν από τα πρώτα ονόματα που μου έρχονται στο μυαλό όταν λέμε "ελληνική metal σκηνή" γιατί ήταν από τις πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις. Αν είχαν και καλή παραγωγή ρε γμτ..

Καθαρό μέταλ δεν τους λες, πιο πολύ nu metal με επιρροές από Tool. Μετά το "τσούγκρισμα", ο ένας κιθαρίστας συνέχισε με το όνομα και άλλαξε το ύφος, ενώ κάποια από τα υπόλοιπα μέλη, αν όχι όλα, έκαναν τους Dirt Spawn Disease, αλλά σε πιο βαρύ ύφος. Το δεύτερο άλμπουμ είχε γίνει στα Sierra, αλλά οι κιθάρες ήταν λίγο κάπως μπουκωμένες. Τους λόγους διάλυσης τους είχε αναφέρει σε μια ανακοίνωση ο τραγουδιστής. Στο Ελλάντα αν δεν αλληλοφαγωθούμε ή δεν τα τινάξει κάποιος στον αέρα για το εγώ του, θα έρθει η γης ανάποδα...Ροκ σταρζ παντού!! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περισσοτερα απ αυτο το δισκο σχεδον ολα αγνωστα ....

 

 

αγνωστους δεν τους λες αλλα μαμανε.....

 

και το συγκροτημα που ειχε κανει καποτε ολο το χωρις ανασα να παιζει  "air μπουζουκι" !!!!!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου