Προς το περιεχόμενο

Ολα Θα Punk Καλα (New Song)


leon7pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα στην παρεα. Εδω ειναι αλλο ενα κομματάκι που δουλεύω εδω και καναδυο μερες... Και λογικά ειναι και το τελευταιο (για την ωρα) 

Ειναι μονο κιθαρες και τυμπανα.. Σε πολυ πρωιμο σταδιο.

Αισίως φτανω τα 10 τα περισσότερα τα εχω παραθέσει εδω για κριτική... συμβουλες κτλ.. 

Τα πιο πολλα ειναι έτοιμα σε ποσοστο 70-90%

Ωρα να σταματήσω λοιπον τη σύνθεση και να τελειωσω αυτα που εχω ηδη αρχίσει... Ελπιζω να σας αρεσει και σε λιγο καιρο να ειμαι σε θέση να σας τα παρουσιάσω και ολα μαζι ολοκληρωμένα. 

Cheers! 

Ολα Θα Punk Καλα (Metalαμογια) w Solo.mp3

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο τιτλος ειναι εξυπνοτατος αλλα δεν εχει σχεση με το κομματι. Δλδ αλλο περιμενα κι αλλο ακουσα.

2. Το ιντρο δεν εχει πολυ σχεση με το κυριως θεμα.

3. Συνθεση χωρις μελωδια, δλδ μονο ακορντα και ριφακια, δεν ειναι συνθεση. Δλδ μπορει να μπει μια μελωδια φωνης και τα ωραιοτατα ριφ που εχεις να πανε στραφι. Αντιθετα μπορει να παιζεις ενα λα μινορε για μιση ωρα και να βαλεις μια μελωδια που το κομματι θα μεινει στην ιστορια.

 

 

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έχω ξαναπεί.

Το να ανεβάζεις κομμάτια που δεν έχεις ολοκληρώσει σε αδικεί κατάφωρα.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

1. Ο τιτλος ειναι εξυπνοτατος αλλα δεν εχει σχεση με το κομματι. Δλδ αλλο περιμενα κι αλλο ακουσα.

2. Το ιντρο δεν εχει πολυ σχεση με το κυριως θεμα.

3. Συνθεση χωρις μελωδια, δλδ μονο ακορντα και ριφακια, δεν ειναι συνθεση. Δλδ μπορει να μπει μια μελωδια φωνης και τα ωραιοτατα ριφ που εχεις να πανε στραφι. Αντιθετα μπορει να παιζεις ενα λα μινορε για μιση ωρα και να βαλεις μια μελωδια που το κομματι θα μεινει στην ιστορια.

 

 

.

1.Συμφωνω Σπυρο... Δυστυχώς βρηκα πρωτα τον τιτλο (πρωτο λαθος) και μετα ανοιξα το μπαούλο με τα ριφακια μου... Αυτα που κολλησαν καλα μεταξύ τους δυστυχώς δεν ηταν και πολυ punk... να φανταστεις για ρεφραιν είχα αλλο πραγμα κατα νου και το αλλαξα... Βαζοντας αλλα ριφφ με snare στην αρση μονο και μονο για να πανκιζει μπας και δικαιολογήσει το κομματι τον τιτλο του... 🙂

Επισης εβαλα σε παρένθεση το "Metalαμογια"για να δώσω ενα punk w metal blend feel και να προετοιμασω τον ακροατή για το τι πρόκειται να ακουσει... Θα το δουλεψω και θα επανελθω.    🙂

 

2.Ενταξει αυτο δε με ενοχλει ουτε το θεωρώ κανόνα...(Απο τη στιγμη που δεν ειναι φαλτσο βεβαια. 🙂

Ίσα ίσα αυτές οι αποτομες εναλλαγές υφους-συναισθηματων προσωπικά μου αρέσουν. Πανω κατω ολα μου τα κομματια ετσι ειναι. 

 

3.Συμφωνω.Προανεφερα βεβαια οτι τ κομμάτι  ειναι σε πολυ πρώιμο στάδιο. Αυτο με τη μελωδία και τα ριφφ ειναι πολυ σωστο και το εχω παντα κατα νου.Θα προσαρμοστω σε οτι εχω...  Δηλαδη τα riffs. Θα γράψω μελωδία τοσο ωστε τα riffs να "αναπνεουν" Και να μην καπακωνονται. Αν είχα τη μελωδία θα εκανα το αντίθετο... Κάπως ετσι συνθετω.  

14 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Στο έχω ξαναπεί.

Το να ανεβάζεις κομμάτια που δεν έχεις ολοκληρώσει σε αδικεί κατάφωρα.

Τι να κανω με συνεπήρε ο ενθουσιασμός παλι ρε SF...   🙂

 

Θα το δουλεψω ΑSAP ωστε να ακουστεί όπως πρεπει!  🙂

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η βάση,τα υπόλοιπα στα είπαν τα παιδιά παραπάνω.Αντε να ακούσουμε και την ολοκληρωμένη δουλειά.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία ριφάκια, αλλά χρειάζονται έστω μια απλή μελωδία να την πλαισιώσουν

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άψογο!! και θεωρώ οτι το κυρίως ρίφφ ΕΧΕΙ σχέση με τον τίτλο. Thrash (παιδί του μέταλ) και Hardcore/Crossover (παιδιά του Punk) είχαν συγγενική σχέση! Χωρίς μεταλ και punk δεν θα υπήρχε thrash metal!

 

πολυ ωραίο το ριφφάκι.

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα στην παρεα!Εκατσα λιγο και περασα μπασογραμμη στο κομματι.Απομενει μελωδια φωνης και στιχοι...

 

32 λεπτά πριν, rgxinap είπε

άψογο!! και θεωρώ οτι το κυρίως ρίφφ ΕΧΕΙ σχέση με τον τίτλο. Thrash (παιδί του μέταλ) και Hardcore/Crossover (παιδιά του Punk) είχαν συγγενική σχέση! Χωρίς μεταλ και punk δεν θα υπήρχε thrash metal!

 

πολυ ωραίο το ριφφάκι.

 

Καπως ετσι...δεν ειναι pure thrash...δεν ειναι pure metal...δεν ειναι pure punk....ειναι λιγο απ ολα...

Μια καλη μελωδια φωνης και γιναμε...

 

Ολα Θα Punk Καλα (Metalαμογια) solo bass added.mp3

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Ευχαριστώ 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου