Προς το περιεχόμενο

Walk in the park


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αμ δικιο έχεις μια και για να ικανοποιήσω τον.... Sir   😁  έχω γράψει με STRAT...και όντως ο κάτω μαγνήτης αν και εχει baseplate ξουριζει....😂

 

 

Strat;;;; Ψαρωτικο twang για strat! 

Πήγα major... KΟΥΒΑ! Καλα δεν ξουριζει κιολας! Κομπλε ειναι... Εχει presence! 

 

Ακουγοντας το ξανα μου έβγαλε 

Ενα feeling 2000's... Μια Millenium-ίλα που προσωπικά μου άρεσε πολυ! Θα μπορούσε άνετα να ειναι πχ επιλογη στο Venue 3 Compilation του Τσιλιχρηστου! (Την είχα λατρέψει back in the day...)  🙂

 

(Και κανοντας συνειρμό... Με τα παλιά...  να ρωτησω κατι offtopic.... υπαρχει plugging TΖΑΜΠΑ για ήχο "ντουντουκας"... "Μεγαφωνου" στη φωνη;;;) 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε η φανκιά καθως και το hammond B3 (??) , εμένα δεν μου θυμίζει 2000ίλα αλλά 70-ίλα όμως παιγμένη με την νοσταλγία και τους ήχους της 90-ίλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, rgxinap είπε

μου άρεσε η φανκιά καθως και το hammond B3 (??) , εμένα δεν μου θυμίζει 2000ίλα αλλά 70-ίλα όμως παιγμένη με την νοσταλγία και τους ήχους της 90-ίλας.

Αυτο... Το εθεσες πιο σωστα απο μένα! Ειναι 70-ίλα (εξ ου και ο συνειρμος για το pluggin  🙂 )  με ήχο 2000's... H έστω 90's... Τι ειναι μια δεκαετία μπροστα στην αιωνιότητα;  🙂

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/2/2019 at 7:56 PM, Superfunk said:

Εβγαλα τον μικρο για βολτα στο παρκο και εμπνεΦσθηκα  😁

Άμα είναι έτσι, πήγαινε τον διακοπές να γράψεις album ολόκληρο🤣

Σοβαρά τώρα, έχεις στυλ δικό σου!

Πολύ alternative κατάσταση.

Το κομμάτι έχει φοβερό ρυθμικό και γκρουβάρει καλά.

Οι μελωδίες δίνουν "αέρα" 80ς ψαγμενοταινίας, σαν αφήγηση.

Όντως δεν έχει hook αλλά δεν το χρειάζεται.

Production top notch.

👏👏

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!

 

Φθινοπωρινό feel! Οπότε μετέφερες τη βόλτα στα αυτιά μας!

 

Εμένα πάλι η στρατ μας με άρεσε, ακούς στρατ με 60ς style μαγνήτες να φανκάρει ωραία. Και το edge σημείο μούρλια! 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Nestoras said:

Καλό.

Δεν με λες, tone control ο bridge δεν έχει;

Να το βάλεις.

 

είναι πολύ απλή η μόντα, θυμάμαι έβαζα και έναν πυκνωτή μεταξυ των lugs (1 και 2), δηλ σε σειρά, οπότε είχα και μειωμένο τελικό πυκνωτή μικρότερης χωρητικότητας, αλλά δεν θυμάμαι γρι απο τις λεπτομέρεις, θυμάμαι οτι βάζοντας το tone στο 0 έπαιρνα ακριβώς τον ήχο του "Shine on you crazy diamond" του πρώτου σόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nestoras είπε

Καλό.

Δεν με λες, tone control ο bridge δεν έχει;

Να το βάλεις.

 

 

Σε ολες τις strat έχω 3 way switch (1:neck,2: neck & bridge,3: bridge) ,middle pickup blend control (ουσιαστικα το μεσαίο pot είναι volume του μεσαιου μαγνητη και τον "μπλενταρει" κατα βούληση σε όλες τις θέσεις)  & master tone.

Απλά δεν χρησιμοποιώ ποτέ το tone (ουτε το volume) 😂  (ετσι κι αλλιως οταν παιζω sinle notes & lead έχω πάντα on το BOSS GE7 σαν boost με 2 "τσικ" πανω τους 400 & 800 & 1 "τσικ" πάνω τους 1,6K.3,2K & 6,4k)  

 

 

20181208_103357

 

 

 

Απλά στο συγκεκριμένο κομμάτι είχα ΠΟΛΥ παλιες ΧΟΡΔΕΣ στις τελε μου (ολες είχαν παιξει 10-12 ΩΡΕΣ) και οι strat ειχε ολόφρεσκιες (ειχα μολις αλλάξει τα τρισαθλια vintage saddles που μισω με ωραια massive steel block) οπότε για twang ήταν καλύτερΟτερη....:classic_biggrin:  

 

 

1 ώρα πριν, argytar είπε

Εμένα πάλι η στρατ μας με άρεσε, ακούς στρατ με 60ς style μαγνήτες να φανκάρει ωραία. Και το edge σημείο μούρλια! 

 και ΤΙ strat!

 

Η καλύτερη!

20190516_073111.jpg

18 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Και το edge σημείο μούρλια! 

 

 

ΠΟΙΟ ειναι το Edge σημείο ρε παιδιά?  😁

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Θα περάσω μια μέρα από το σπίτι να την (τις) δω.

 

Ζωγράφισε ο Αργύρης!

Τετοια strat δεν έχω ξαναματαπαίξει και έχω παίξει μυριΑδες :classic_biggrin:.....ειναι η λιγοτερο GAY strat που είχα ποτέ μου (φυσικά ως strat είναι gay αλλά ελαφρώς....🤣 μια και έχει ψηγματα ανδροπρέπειας ) είναι η μονη strat που δεν με απογοητεύει δραματικά όταν την χρησιμοποιήσω μετά απο tele....🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου