Προς το περιεχόμενο

"αρρωστημενες" νοτες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σας εχει τυχει ποτε να παιξετε(προβα,live,jamαρισμα κτλ,κτλ,κτλ..)και στιγμιαια να βγει ηχος με τον οποιο "κολλατε" πολυ ασχημα;που θεωρητικα ειναι ο ηχος των ονειρων σας;ο ηχος των ειδωλων σας;εμενα ρε παιδια πριν καμια 10αρια μερες μου ετυχε..εκανα ενα δοκιμαστικο με μια μπαντα και παιζαμε το little wing..το κοματι πηγαινε απο καλα εως και λιγο βαρετα..οταν ερχεται το σολο μου ολα καλα..στο δευτερο κυκλο ακουστε στο 3:10-3:13 περιπου...βγαινει κατι εξωπραγματικο..αποκοσμο...αρρωστημενο..ονειρεμενο pinch harmonic(για τα μετρα μου παντα)..επαιζα με στρατ σε ενα ενισχυτη orange rockeverb καθαρο και ειχα ενα κλωνο honeybee(τερματισμενο volume και στη μεση το drive) και το fulltone 69 fuzz(volume-gain τερμα δεξια στο 10) always on και τα δυο και στο σολο εδωσα απο το volume της κιθαρας..και βγηκε αυτο το "πραγμα" καντε ενα κοπο και ακουστε το..εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν το εχω ξανακαταφερει...η ενταση που παιζαμε ηταν λιγο παραπανω απο το "ανθρωπινη"

wing.mp3

Επεξεργασμένο από yannisp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να το εχεις αυτο πιο συχνα και πιο ευκολα, παρε ενα Octave fuzz.

Αποδιδει καλυτερα αν παιζεις γυρω στο 12ο ταστο και με neck μαγνητη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουνα πιτσιρίκος, το έλεγα "σφυριχτό".

Στο 3:05 περίπου, η τέλεια εφαρμογή ....

 

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου