Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα στο Αεροπλάνο ως Χειραποσκευή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

μετακομίζω τη Δευτέρα στο εξωτερικό. Έχω δώσει όλα τα πράγματά μου σε μεταφορική, αλλά σκέφτομαι την ηλεκτρική κιθάρα να την πάρω  με gigbag στο αεροπλάνο ως χειραποσκευή για να είμαι σίγουρος πως δε θα πάθει τίποτα. Έχω δει πολλές φορές μουσικούς να κάνουν το ίδιο, αλλά προσωπικά δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο. Θα έχω θέμα - π.χ. να μη με αφήσουν να την πάρω μαζί μου στο αεροπλάνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με την αεροπορική άμεσα, καθώς τα ενδεχόμενα είναι

1. να σε αφήσουν να την πάρεις μαζί σαν χειραποσκευή

2. να σε χρεώσουν επιπλέον

3. να σε αναγκάσουν να την φορτώσεις κάτω με τις βαλίτσες, όπου το πιο πιθανό είναι σε απλή gigbag να σπάσει..

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Πήρα τηλέφωνο την αεροπορική και με ενημέρωσαν. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους, δεν υπάρχει πρόβλημα να την πάρω μαζί στο αεροπλάνο με μαλακή θήκη ως χειραποσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dorian Earl Gray είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Πήρα τηλέφωνο την αεροπορική και με ενημέρωσαν. Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους, δεν υπάρχει πρόβλημα να την πάρω μαζί στο αεροπλάνο με μαλακή θήκη ως χειραποσκευή.


Ποια είναι η εταιρία?
(just for the record)

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά. Βέβαια ο Joe Bonamassa κλείνει και θέση μαζί με την εκάστοτε vintage Les Paul που θα έχει παρέα στην πτήση 😛

  • Χαχα 1

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου